Summer of Fashion – lato, moda, Wiedeń!

  Lato 2012 upłynie w Wiedniu nie tylko pod znakiem Gustawa Klimta, którego 150. rocznica urodzin przypada właśnie w nadchodzącym roku, ale również pod znakiem mody, która jest tematem przewodnim większości imprez organizowanych w „MuseumsQuartier“ (słynnej Dzielnicy Muzealnej Wiednia, gdzie siedziby ma kilka ważniejszych instytucji kulturalnych miasta). Kto kocha i interesuje się modą, powinien koniecznie już rezerwować bilety i wybrać się w lecie do Wiednia!

  „Summer of Fashion“ to pierwsza akcja MQ, która ma na celu skupienie oferty instytucji kulturalnych Dzielnicy Muzealnej na konkretnym temacie. Zdecydowano się na modę, ponieważ ogromnym zainteresowaniem cieszą się dwie bieżące wystawy w „Kunsthalle Wien“ (części „MuseumsQuartier“), zajmujące się tematyką mody, ale w szerszym kontekście, czyli „No fashion, please“ oraz „Vanity – Fotografia mody ze zbioru F.C. Gundlacha“. Z roku na rok coraz popularniejszy staje się także Wiedeński Tydzień Mody „Vienna Fashion Week“. W ubiegłym roku VFW odwiedził gość specjalny – Agatha Ruiz de la Prada – a podczas tegorocznej edycji pojawiły się także polskie akcenty – międzynarodowej publiczności swoje kolekcje pokazały Agata Wojtkiewicz i Natalia Jaroszewska. Możemy się więc spodziewać, że VFW 2012 będzie pełen niespodzianek i atrakcji dla odwiedzających.

  W ramach „Summer of Fashion“ poprzez wystawy, pokazy filmowe, performance, spotkania z projektantami, dyskusje, zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz oczywiście pokazy mody zaprezentowane będą różne jej oblicza. Szczególny akcent położony będzie na związki pomiędzy modą a sztuką, na ich przecinanie się, granice i wzajemne wpływy. „Summer of Fashion“ rozpocznie się już 14 czerwca 2012 otwarciem wystawy „Sztuka i moda“ w Muzeum Sztuki Współczesnej „mumok“ oraz pokazem mody na wolnym powietrzu. Równocześnie odbędzie się wernisaż wystawy „Technosensual. Where fashion and technology meet“ przy „quartier21 International“. Później, przez trzy miesiące „MuseumsQuartier“ żyć będzie modą, a przez Dzielnicę Muzealną będą przewijać się zapewne tłumy wielbicieli sztuki, mody, fotografii i ich nietypowych połączeń (szczegółowy plan wszystkich wydarzeń znany będzie na wiosnę). Mocnym zakończeniem imprezy będzie „Vienna Fashion Week“ w dniach 12-16 września 2012.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj