Wielka Orkiestra Fryzjerskich Serc – KEMON pod dyrygenturą Jurka Owsiaka

  Kolejny raz, jak Polska długa i szeroka, fryzjerzy z Salonów Firmowych KEMON zagrają czystym brzmieniem nożyczek i grzebieni pod dyrygenturą Jurka Owsiaka. Udział w akcji weźmie 120 salonów fryzjerskich i ponad pół tysiąca pracujących w nich fryzjerów. Grających wesprze maskotka akcji – pluszowy chłopiec o imieniu Nomek.

  Dzień Wielkiego Finału, 8 stycznia 2012r, będzie wyjątkowy. Fryzjerzy wszystkie zarobione wówczas pieniądze przeznaczą na rzecz Orkiestry, w tym roku ratującej życie i zdrowie noworodków. W finałową niedzielę na klientów wielu salonów czekać będą również nie lada atrakcje – słodkie poczęstunki, licytacje, konkursy, pokazy, koncerty czy zabawy – ograniczeniem tutaj będzie jedynie kreatywność fryzjerów.

  Jednak fryzjerska akcji nie ograniczy się tylko do jednego dnia. Orkiestrę wspomóc będzie można już od połowy grudnia, kiedy to w salonach staną certyfikowane skarbnice stacjonarne WOŚP, do których, identycznie jak do orkiestrowych puszek, chętni klienci wrzucać będą mogli swoje datki.

  Fryzjerów wspierać będzie Nomek – maskotka akcji, w tym roku w wersji sportowej, sprzedawana i licytowana w salonach biorących udział w akcji. Nomek ma swoją stronę internetową – Nomek.pl oraz profil na Facebooku, gdzie znaleźć można najświeższe informacje o przebiegu zbiórki. O maskotkę i inne orkiestrowe fanty od fryzjerów powalczyć będzie można również w serwisie aukcje.wosp.org.pl.

  Najważniejszą jednak pozostaje idea akcji, czyli fakt, że tego jednego dnia w roku fryzjerzy pracować będą na rzecz potrzebujących pomocy. Mówi Anita Nowicka z Salonu Prestige w Zielonej Górze, która jako pierwsza ze wszystkich w tym roku zgłosiła swój salon do gry w Wielkiej Orkiestrze: To będzie już mój piąty fryzjerski Finał. Po prostu lubię pomagać, sprawia mi to przyjemność. Ten jednak będzie wyjątkowy, bo wraz z 12-sto osobowym zespołem zagramy w naszym nowym, otwartym tej jesieni salonie! Wątpliwości co do zasadności gry w XX Finale WOŚP nie ma także druga w kolejności zgłoszeń Agata Krzeszowiak z czechowickiej Pracowni Stylu: Do gry z WOŚP nie trzeba mnie wcale przekonywać. Chociaż na co dzień pracuję sama, to w Dniu Finału pomagają mi przyjaciele, by jak najlepiej wesprzeć ten szczytny cel. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie nie grać z Orkiestrą, będę to robić dopóki, dopóty będę miała możliwość udziału w akcji wraz z KEMON! O fryzjerskiej akcji mówi także sam Jurek OwsiakZ grającymi fryzjerami znamy się już od wielu lat. Co roku tną, czeszą, farbują dla Orkiestry że aż miło. Niesamowite, ile powstaje przy tym pozytywnej energii, zaraźliwej radości, ile serca wkładają w pomaganie innym! Kto tylko ma możliwość, tego zapraszam do odwiedzenia grających z nami salonów fryzjerskich!

  W sześciu Finałach, w których do tej pory zagrali fryzjerzy, udało się im zebrać imponującą kwotę ponad 850 tysięcy złotych! Tylko w zeszłym roku fryzjerzy, na oczach całej Polski, w finałowym studiu TV, przekazali Jurkowi Owsiakowi czek z wypisaną kwotą 170 tysięcy złotych. I chociaż w tym roku Salony Firmowe KEMON jak zawsze dadzą z siebie wszystko, to dla każdego z uczestników akcji oczywiste jest, że nawet zebrane pieniądze nie są ważniejsze od ciepła i radości, które kolejny raz, pośród tęgiej zimy, zagoszczą w salonach fryzjerskich!

  Film z Jurkiem Owsiakiem i Nomkiem:
  http://www.youtube.com/watch?v=t4Yze6RZAH0

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj