Sienna Gallery – art design café

  Zapraszamy serdecznie na otwarcie Sienna Gallery – miejsca, które w swojej działalności chce łączyć funkcje kawiarni oraz galerii dedykowanej sztuce, wzornictwu użytkowemu i edukacji artystycznej. Inauguracją tej działalności będzie wernisaż wystawy tkaniny autorstwa Elwiry Sztetner, który odbędzie się 14 grudnia o godzinie 18:00.

  Galeria prowadzona przez Gabrielę Flagę chce w sposób komplementarny łączyć trzy rodzaje działalności: galerię o głównym profilu – tkanina artystyczna, kawiarnię dla osób pracujących i zamieszkujących w tej części Warszawy oraz miejsce prowadzenia kreatywnych zajęć edukacyjnych i rozwoju osobistego przez sztukę. Zlokalizowana przy ulicy Siennej 86, w ścisłym centrum Warszawy chce przyciągnąć zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów. Sienna Galery ma ambicje pomagać klientom w zakupie wartościowych dzieł i unikalnych wyrobów artystycznych, umożliwiać bezpośredni kontakt ze sztuką i jej twórcami, organizować spotkania biznesowe oraz edukacyjne zajęcia rozwoju osobistego.

  Galerię na Siennej spośród wszystkich innych działających na terenie stolicy ma wyróżniać specjalizacja. Główny obszar zainteresowań pomysłodawców galerii to tkanina artystyczna: gobeliny, batiki, hafty, miniatury tkackie oraz prace wykonane technikami własnymi na bazie osnowy, jedwabiu lub filcu.  Galeria będzie m. in. promować nowe, niespotykane gdzie indziej, wyroby na bazie batiku i ręcznie malowanego jedwabiu – rolety, lampy, itp.
  W planach galerii od grudnia 2011 roku do końca 2012 jest zorganizowanie 8 autorskich wystaw tkaniny artystycznej. Galeria będzie działać selektywne w zawieraniu umów z artystami oraz instytucjami realizującymi większe projekty. Twórcy będą mieli zapewnione korzystne warunki współpracy i profesjonalną promocję.

  Równolegle prowadzona będzie ciągła ekspozycja i sprzedaż malarstwa, grafiki, artystycznej ceramiki, szkła, biżuterii i innych unikalnych wyrobów sztuki użytkowej polskich artystów i designerów. Galeria podjęła m. in. współpracę z marką WellDone, której powstanie jest efektem pionierskiego w Polsce projektu wprowadzającego design do strategii działania przedsiębiorstwa społecznego. Produkty WellDone to wykonane z naturalnych materiałów, proste, dowcipne, inteligentne i użyteczne przedmioty, doskonałe na prezenty. Zaprojektowane zostały przez młodych projektantów, a wytwarzane są przez osoby powracające na rynek pracy, wspierane przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z siedzibą w Cieszynie.

  „Sienna Gallery – art design café” to projekt, który powstał w ramach Inkubatora Dojrzałej Przedsiębiorczości, w programie przeciwdziałania wykluczeniu z rynku pracy osób powyżej 45 roku życia. Jest współfinansowany z funduszu EFS UE.

  Sienna Galery – art design cafe. Warszawa, ul. Sienna 86

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj