Wśród Nocnej Ciszy – W wigilijnym kręgu

  W dniach 4 – 18 grudnia 2011 roku, w godzinach 10.00 – 16.00. w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie odbędzie się ósma edycja bożonarodzeniowej wystawy z cyklu „Wśród Nocnej Ciszy”. Organizatorami wystawy są: Muzeum Pałac w Wilanowie, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska oraz Sigma International. Tegoroczne prace wykonają Mistrzowie florystyki oraz uczniowie szkół florystycznych.

  Celem wystawy jest zaprezentowanie szerokiej publiczności dekoracji świątecznych, których motywem przewodnim będzie koło. Zwiedzający będą mieli okazję podziwiać wytworne i oryginalne dekoracje okien, drzwi, parapetów, mebli oraz dowiedzieć się w jaki sposób samemu przyozdobić własny dom, czy mieszkanie, aby nadać mu odświętny charakter. Floryści wykorzystają w swoich pracach świeże kwiaty, m.in. hiacynty oraz poinsecje.

  W ramach wystawy w dniu 8 grudnia 2011, w godzinach 10:00 – 17:30 odbędą się warsztaty z rysunku secesyjnego. W dniach 17-18 grudnia 2011 po wcześniejszej rezerwacji miejsc będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych zatytułowanych „Przedświąteczny weekend w Wilanowie” ([email protected]). Zajęcia odbędą się o godz. 10.30 i 13.30. W dniu 17 grudnia o godz. 16:30 odbędzie się również uroczysty koncert Harmonium Duo „Akordeon pod choinkę”.

  Wystawa cieszy się dużym uznaniem Warszawiaków i na stałe wpisała się w kalendarium imprez kulturalnych organizowanych w okresie bożonarodzeniowym. Odwiedza ją średnio 6 tys. osób,  wśród których są miłośnicy piękna, przedstawiciele mediów, zorganizowane wycieczki z najdalszych krańców Polski oraz liczne grupy turystów. Wystawa stanowi idealną okazję do podpatrzenia pomysłów profesjonalistów na dekoracje świąteczne.

  Patronat medialny nad wystawą objęli: Radio dla Ciebie, kwartalnik Bukiety, portale branżowe: asflor.pl, forumkwiatowe.pl, e-florystyka.pl, dlaflorystow.pl oraz miesięcznik Weranda i portal extraprodukt.pl.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj