Jackie Sumell – ALL POWER TO THE PEOPLE!

  Amerykańska artystka/aktywistka Jackie Sumell jest znana głównie dzięki swojemu projektowi powstającemu we współpracy z Hermanem Wallacem, więźniem politycznym związanym z ugrupowaniem Czarnych Panter. W pracy The House That Herman Built, w oparciu o pomysły i marzenia człowieka przebywającego od prawie 40 lat w celi odosobnienia w więzieniu w Luizjanie, Jackie stawia pytania o wymiary i możliwości wyobraźni.

  Spotkanie z artystką będzie okazją do dyskusji o jej doświadczeniach związanych z projektem opartym na specyficznym rodzaju współpracy wychodzącym poza granice sztuki.

  Jackie Sumell mieszka i pracuje w Nowym Orleanie. Brała udział w wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, m.in. w The Luggage Store Gallery, de Young Museum i Artists Space NY, a także w Europie – w Royal College of Art, Akademie Schloss Solitude i South Dublin County Museum. Była wiodącym uczestnikiem Prospect 1 – biennale w Nowym Orleanie (2008), a w roku 2010 uczestniczyła w Prediction Pavillion – biennale designu w St. Etienne.
   O projekcie realizowanym z Hermanem Wallacem powstaje film dokumentalny Herman’s House. Jego premiera przewidziana jest na styczeń 2012.

  Jackie Sumell
  ALL POWER TO THE PEOPLE!

  09.11.2011 godz. 18.00, Sala Audytorium / KINO.LAB
  wykład i spotkanie z Artystką, rezydentką programu a-i-r laboratory, towarzyszy wystawie
  Kara Walker Fall Frum Grace, Miss Pipi’s Blue Tale, Six Miles from Springfield on the Franklin Road, …(…)

  *Spotkanie odbędzie się w jęz. angielskim. Wstęp wolny.

  Projekt zrealizowany we współpracy z Location One, przy wsparciu finansowym Trust for Mutual Understanding.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj