Paged Meble na Łódź Design Festival 2011

  Firma Paged Meble wzięła udział w Łódź Design Festival 2011, który odbywał się pod koniec października.

  Projekty marki zostały zaprezentowane na dwóch prestiżowych wystawach Must have i Śląska Rzecz, a ekspertki z firmy poprowadziły wykład o współczesnym designie i warsztat dla dzieci, które miały okazję zaprojektować własne meble.

  Tegoroczna edycja Festiwalu Design odbyła się między 20 a 30 października w Łodzi pod hasłem Zmiana! Uwagę poświęcono przede wszystkim nowym tendencjom w projektowaniu i innowacyjnym pomysłom artystów czy designerów. W tę tematykę doskonale wpisała się firma Paged Meble, która znana jest ze swoich nowoczesnych projektów i wyszukanego wzornictwa. O tym mówiła także Anna Gołębicka – dyrektor marketingu Paged Meble, która poprowadziła wykład Design. Prawdy i mity o potrzebach Polaków. Podczas spotkania prowadząca ujawniła, jak wygląda najbardziej pożądany przez polskich nabywców mebel, a także przedstawiła wystrój domu polskiego miłośnika designu.

  Bardzo nas cieszy, że fabryka Paged Meble i jej marki zostały zaprezentowane i docenione na Łódź Design Festival. Nasza firma miała nie tylko okazję zaprezentować swoje produkty, ale także nasi eksperci mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi osobami zainteresowanymi designem” powiedziała Jadwiga Husarska-Chmielarz, projektant i Szef Rozwoju Produktu Paged Meble.

  Zasłużone Nagrody

  Design Paged Meble został także doceniony przez Radę Ekspertów powołaną przy Festiwalu, która w plebiscycie Must have wyróżniła krzesło Sig1. Wśród 43 laureatów znalazły się projekty charakteryzujące się dużą innowacyjnością, funkcjonalnością oraz wzornictwem. Krzesło Sig1 marki Paged zostało wskazane jako przykład mądrej i świadomej strategii inwestowania w design. Trzy pozostałe projekty firmy: krzesło Kioto (Paged Deisgn Tema), krzesło Gazelli (Jadwiga Husarska-Chmielarz) oraz zestaw stół i krzesło Manhattan (Jadwiga Husarska-Chmielarz) zostały pokazane na wystawie Śląska Rzecz. Na ekspozycji prezentowano wybrane meble, które na jedynym w Polsce regionalnym konkursie designu zostały doceniono za wzornictwo światowej jakości.

  Nauka i zabawa

  W ramach Łódź Design Festival odbyły się także warsztaty dla dzieci „Krzesło według Thoneta” prowadzone przez projektantkę firmy Paged Meble – Jadwigę Husarską-Chmielarz. Mali uczestnicy najpierw skręcali krzesła 1840, a następnie mieli okazję stworzyć własne meble. Spotkaniu towarzyszyło wiele zagadek, dodatkowych atrakcji, które sprawdzały wiedzę i czujność uczestników. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wykonuje się meble gięte i na czym polegała innowacja wprowadzona przez Michaela Thoneta.

  Informacje o firmie:

  Paged Meble – firma istniejąca od 1881 roku, produkuje meble w trzech fabrykach w Polsce (Jasienica, Sędziszów, Jarocin). Meblarskie tradycje i stały rozwój zapewniają firmie istotną pozycję w produkcji mebli z surowców naturalnych. Paged Meble to dwie marki Paged i Woodways. Paged to nowoczesne i uniwersalne meble z surowców naturalnych, zaś Woodways to połączenie światowych trendów, wyszukanego wzornictwa z pięknem naturalnego drewna.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj