3P Pomorski Potencjał Projektowy – Gdynia Design Exhibition

  Organizator: Miasto Gdynia – Centrum Designu Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

  Kuratorzy: Agata Kulik-Pomorska&Paweł Pomorski, założyciele i projektanci studia MALAFOR. Paweł Pomorski jest asystentem w Pracowni Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Oboje są członkami Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych.

  Idea: Wystawa inaugurująca działalność Centrum Designu Gdynia ma za zadanie przedstawić projekty i projektantów z Pomorza – regionu, który od lat kojarzony jest głównie z przemysłem stoczniowym i bursztyniarstwem. Niewielu z nas zastanawia się nad tym, że za projektem kontenerowca stoi projektant, a bursztynowa biżuteria to nie tylko tandetna, masowa produkcja, lecz często bardzo dobry produkt autorski. Pomorski design to również pociągi, obuwie, meble oraz inne produkty wzornictwa przemysłowego, a każdy z tych projektów stworzył utalentowany projektant. Kuratorzy wystawy, Agata Kulik-Pomorska&Paweł Pomorski, w swoich wyborach podążają dwoma ścieżkami – po pierwsze, pokazać co dobrego dzieje się w designie na Pomorzu, po drugie, przedstawić twórców. Zaproszeni projektanci znajdują się w różnych etapach drogi zawodowej – są to zarówno początkujący projektanci – studenci Akademii Sztuk Pięknych, jak również znani i cenieni profesjonaliści, mający ugruntowaną pozycję zawodową.

  Projektanci:

  prof. Andrzej Lerch, Paweł Gełesz, Krzysztof Bochra, Daniel Januszewski – statki, Sławomir Fijałkowski – biżuteria, Marad Design – transport, Studio1:1, Tabanda, Malafor, Anna Hrecka – meble, Razy2 – oświetlenie, Genius – ceramika, Piotr Mikołajczak, Szymon Wanatowicz z Satel – sprzęt elektrotechniczny, Przemysław Kamiński z HD – obuwie,

  Studenci Wzornictwa Przemysłowego ASP w Gdańsku oraz firmy dbające o design swoich produktów: Terma Technologie i Flowair.

  Wernisaż: 25 listopada br. Wystawa potrwa do 15 stycznia 2012 r.

  Centrum Designu Gdynia, działające w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, wspiera rozwój przemysłów kreatywnych, głównie firmy i projekty związane z wzornictwem przemysłowym, grafiką użytkową, multimediami i architekturą. Propaguje także silną współpracę projektantów z przedsiębiorcami. Jednocześnie Centrum Designu Gdynia koordynuje wszelkie inicjatywy i wydarzenia związane z designem w mieście m.in. poprzez udział w międzynarodowych projektach, prowadzenie działań edukacyjnych, organizację wystaw i wydarzeń promujących design, takich jak Gdynia Design Days. Centrum Designu Gdynia to inicjatywa miasta Gdynia.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj