Nikon 1 wchodzi do sprzedaży

  Nikon ogłosił wprowadzenie na rynek nowego rewolucyjnego systemu zaawansowanych aparatów z wymiennymi obiektywami Nikon 1. Modele Nikon 1 J1 i Nikon 1 V1 będą dostępne w sprzedaży w całej Europie, w tym w Polsce, od 20 października br. Ta nowa generacja urządzeń została wyposażona w innowacyjne funkcje, takie jak: Technologia rejestrowania obrazu przed naciśnięciem spustu migawki i po nim (pre-post capture), Ruchome zdjęcie czy Inteligentne wybieranie zdjęcia.

  Przełomowe rozwiązania oferowane przez system Nikon 1 to efekt wyposażenia modeli Nikon 1 J1 i Nikon 1 V1 w nowy procesor, znacznie szybszy niż w przypadku większości profesjonalnych aparatów. Dzięki termu aparaty odznaczają się także najszybszym na świecie system autofocus oraz trybem zdjęć seryjnych1. Obydwa modele wyposażono ponadto w nowy system mocowania 1. Umożliwia on użytkownikom korzystanie z gamy wymiennych obiektywów systemowych 1 NIKKOR. Aparaty Nikon 1 będą dostępne również z szeroką gamą akcesoriów.

  Cieszymy się, że już w miesiąc od premiery aparaty Nikon 1 mogą trafić w ręce miłośników fotografii. Dzięki przełomowym rozwiązaniom w zakresie szybkości, wzornictwa oraz inteligencji systemu, Nikon 1 umożliwia uwiecznienie nawet najbardziej ulotnych momentów na zdjęciach, jakich wykonanie nigdy wcześniej nie wydawało się możliwe” – mówi Jordi Brinkman, Product Manager, Nikon Europe.

  Najważniejsze rozwiązania oferowane przez aparaty Nikon 1 J1 i Nikon 1 V1:

  • Technologia rejestrowania obrazu przed naciśnięciem spustu migawki i po nim (pre-post capture) – dzięki nowemu, bardzo szybkiemu procesorowi, modele Nikon 1 są pierwszymi cyfrowymi aparatami z wymiennymi obiektywami, które rejestrują nie tylko zdjęcia, ale także chwile przed i po ich zrobieniu. Aparaty zapisują zdjęcia przed pełnym naciśnięciem spustu migawki, by kontynuować po jego kliknięciu.
  • Funkcja Ruchome zdjęcie (MSS) „ożywia” ujęcie dzięki jednemu kliknięciu. Aparat jednocześnie zapisuje zdjęcie i film w zwolnionym tempie, a następnie automatycznie łączy je ze sobą, dzięki czemu powstają „żywe obrazy”, wiernie rejestrujące daną chwilę w sposób dotąd niemożliwy.
  • Funkcja Inteligentne wybieranie zdjęcia (SPS) pozwala uchwycić idealny moment w każdej sytuacji. W czasie potrzebnym do wykonania jednej fotografii aparat zapisuje 20 zdjęć w pełnej rozdzielczości. Wystarczy raz nacisnąć spust migawki, a dzięki technologii rejestrowania obrazu przed naciśnięciem spustu migawki i po nim aparat zaczyna robić zdjęcia, jeszcze zanim przycisk zostanie całkowicie wciśnięty. Następnie zapisywanych jest pięć najlepszych ujęć, wybranych na podstawie wyrazu twarzy, kompozycji i ostrości. Najlepsze z nich wyświetlane jest na ekranie LCD o dużej rozdzielczości. Jeśli zdjęcie nie spodoba się fotografującemu, aparat zasugeruje inne ujęcia do wyboru.
  • Tryb fotografowania gwarantuje doskonałe zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów dzięki rejestrowaniu ostrych ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością do 60 klatek na sekundę2.
  • Tryb filmowania oferuje dostęp do zaawansowanych funkcji związanych z nagrywaniem materiałów wideo. Pozwala on także na wykonanie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości3 bez przerywania rejestrowania filmu w jakości Full HD lub nagrywania obrazu w bardzo zwolnionym tempie.

   

  Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży aparatów Nikon 1, firma Nikon udostępniła mobilną wersję aplikacji my Picturetown Pad dedykowanej dla użytkowników iPhonów oraz iPadów4. Oprogramowanie umożliwia m.in. zdalny dostęp i zarządzanie zdjęciami przechowywanymi na portalu my Picturetown oraz odtwarzanie Ruchomych zdjęć (MSS) rejestrowanych przez aparaty Nikon 1. Aplikację my Picturetown Pad można bezpłatnie pobrać z App Store.

   

  Nikon 1 J1 jest oferowany w pięciu kolorach: matowej czerni, lśniącej bieli, srebrze, lśniącej czerwieni i żywym różu. Model Nikon 1 V1 jest dostępny w wersji matowo czarnej lub lśniąco białej.

  1 Maks. 10 kl./s w trybie śledzenia AF i maks. 60 kl./s w trybie Full HD z ustaloną ogniskową. Dane z 5 sierpnia 2011 r.

  2 Maks. 10 kl./s w trybie śledzenia AF i maks. 60 kl./s w trybie Full HD z ustaloną ogniskową. Dane z 5 sierpnia 2011 r.
  Nikon1 J1: * Około 13 klatek z szybkością 10 klatek na sekundę (fps); około 12 klatek z szybkością 30 klatek na sekundę (fps) oraz 60 klatek na sekundę (fps). Według testów wydajności przeprowadzonych przez firmę Nikon.

  Nikon1 V1: * Około 34 klatek z szybkością 10 klatek na sekundę (fps); około 30 klatek z szybkością 30 klatek na sekundę (fps) oraz 60 klatek na sekundę (fps). Według testów wydajności przeprowadzonych przez firmę Nikon.

  3 Zdjęcia w pełnej rozdzielczości w trybie nagrywania filmów (proporcje 16:9) 3840 x 2160 (1.080/60i).

  4 Wsparcie dla urządzeń: iPad, iPhone oraz iPod touch oraz systemów operacyjnych: iOS 4.2 i iOS 4.3

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj