DOVE- Światowy Dzień Mycia Rąk

  Obchodzony 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony, aby podkreślić olbrzymie znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. Jak zapewnia UNICEF, jest to jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Pamiętajmy jednak, że nasze dłonie, oprócz zapewnienia im czystości, wymagają również właściwej pielęgnacji.

  Tak prosta czynność, jak mycie rąk może ratować życie, jednak mimo wszystko wciąż jest to rzadka i trudna do rozpowszechnienia praktyka. Celem akcji edukacyjnej skierowanej do różnych społeczności na całym świecie jest uświadomienie ludziom, że regularne mycie rąk wodą i mydłem może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Mycie rąk mydłem, szczególnie po wyjściu z toalety i przed jedzeniem, redukuje ryzyko zachorowania na biegunkę, wirusowe zapalenie wątroby typu A, infekcje oddechowe, gronkowca, salmonellę oraz tasiemca. Pamiętajmy, że im częściej myjemy ręce, tym efektywniej zmniejszamy ryzyko zachorowań.

  Warto zamienić zwykłe mydło na rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne kostkę myjącą Dove, która już od ponad pół wieku myje, nawilża i pielęgnuje skórę na całym świecie. Dove oferuje szeroką gamę kostek myjących oraz płynów, które nie tylko oczyszczają skórę z nagromadzonych zanieczyszczeń, ale również nawilżają i pielęgnuję ją, nie uszkadzając przy tym ochronnej bariery lipidowej naskórka.

  Należy pamiętać również o regularnej pielęgnacji. Wiatr, niskie temperatury i inne czynniki zewnętrzne wysuszają skórę, dlatego wybierając krem do rąk należy zwrócić

  uwagę na zawarte w nim składniki pielęgnujące. Kremy do pielęgnacji dłoni Dove zawierają m.in. olej parafinowy, wazelinę i glicerynę, które skutecznie odżywiają i chronią skórę dłoni. Warto stosować krem do rąk po każdym myciu, aby zapobiec ich wysuszeniu i podrażnieniu.

  Właściwą pielęgnację dłoni zapewni kostka myjąca Dove oraz kremy do rąk Dove.

  Dove Kremowa kostka myjące

  Dzięki połączeniu starannie dobranych składników myjących i ¼ kremu nawilżającego, kremowa kostka myjąca Dove nie wysusza skóry tak jak mydło. Zapewnia uczucie gładkości i miękkości przez cały dzień.

  Cena: 100 g / ok. 3 PLN

  Dove Kremowy Pielęgnujący płyn myjący

  Delikatnie myje Twoje dłonie i pomaga chronić Twoją skórę przed wysuszeniem. Zawiera składniki nawilżające podobne do tych, jakie znajdują się w zdrowej skórze oraz łagodne składniki myjące, które pomagają utrzymać jej naturalną równowagę.

  Cena 250 ml / ok. 10 PLN

  Dove nawilżający krem do rąk na dzień

  Dove pielęgnujący krem do rąk na dzień to kosmetyk odżywczy i nawilżający o lekkiej konsystencji dla skóry normalnej. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona przed nadmiernym wysuszeniem skóry dłoni w ciągu dnia. Specjalna formuła Deep Care Complex zawiera składniki odżywcze i nawilżające identyczne z naturalnie występującymi w skórze, znane z korzystnego wpływu na procesy biologiczne na poziomie naskórka.

  Cena: 75 ml / ok. 7,5 PLN

  *****

  Kosmetyki marki Dove są produkowane i dystrybuowane przez międzynarodową firmę Unilever. Dove to kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów, stosowane przez kobiety na całym świecie. Pierwszym, historycznym kosmetykiem Dove jest kostka myjąca, która ma już ponad pięćdziesiąt lat. W Stanach Zjednoczonych kostka myjąca Dove obecna jest na rynku od 1956 r. Dove jest marką zbudowaną na prostej i ponadczasowej zasadzie: tworzenia kosmetyków, które doskonale pielęgnują, podwyższają standardy jakości każdej kategorii, w której się pojawiają. Misją marki Dove jest sprawiać, aby kobiety czuły się piękne każdego dnia. Marka Dove pokazuje w reklamach prawdziwe kobiety, nie modelki.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj