Tomasz Adamek jako VIP i Patrycja Kazadi jako zawodniczka w Pucharze Kobiet Motocaina.pl!

  8 października, kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl wspólnie z Automobilklubem Polski organizuje samochodowe zawody dla pań – amatorek, z atrakcjami i cennymi nagrodami. Jednocześnie serwis inauguruje kooperację z „Kulturalnym kierowcą”.

  Aby zgłosić się do udziału w Pucharze Kobiet Motocaina.pl należało jedynie uzupełnić formularz, posiadać ważne prawo jazdy i sprawny technicznie samochód, w którym jest opłacone OC i NW. Tylko tyle, aby wystartować w drugiej edycji zmagań samochodowych dla kobiet! Na liście startowej jest obecnie 27 załóg (jutro opublikujemy listę startową).

  Zmagania odbędą się na terenie Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 (płyta lotniska Bemowo, wjazd od ul. Piastów Śląskich); jedna z prób poprowadzona została na odcinku specjalnym Rajdu Barbórka na warszawskim Żeraniu.

  Magdalena Wilk – kierowca wyścigowy i pilotka rajdowa – wskaże chętnym paniom właściwy tor jazdy, odpowiedni sposób pokonania próby, wyjaśni, doradzi, podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zawodniczki, mogą przejść przed zawodami odcinki specjalne na piechotę (mapki prób oraz regulamin są dostępne w materiałach poniżej).

  Wszystkie zgłoszone Panie będą mieć okazję do sesji zdjęciowej z profesjonalną fotograf.

  Wisienki na torcie”

  W pucharze weźmie udział Patrycja Kazadi, która pojedzie Mini. Robiąca ostatnio zawrotną karierę aktorka, piosenkarka, prezenterka You Can Dance, jest jednocześnie twarzą kampanii społecznej „Kulturalny Kierowca”, której misją jest krzewienie prostych zasad zebranych w jeden zbiór wzorów zachowań dla kierowców – Kodeks Kulturalnego Kierowcy. Misja kampanii pokrywa się ideą kobiecego portalu motoryzacyjnego Motocaina.pl, stąd nawiązanie ścisłej współpracy.

  Patrycja Kazadi będzie pilotowana przez Magdalenę Lerczak, pomysłodawczynię projektu „Kulturalny Kierowca”.

  Tomasz Adamek – polski pięściarz, były zawodowy mistrz świata organizacji IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej oraz WBC w kategorii półciężkiej, medalista mistrzostw Europy amatorów, oraz międzynarodowy mistrz Polski, odwiedzi 8 października autodrom Bemowo, aby odbyć jazdę na prawym fotelu Mitsubishi Lancer Evo X z Grzegorzem Grono – kierowcą rajdowym. Bokser będzie towarzyszył zawodniczkom Pucharu Kobiet Motocaina.pl na odprawie i doda otuchy (planowane jest też pamiątkowe zdjęcie). Potem uczestniczki zaczną rywalizację. 

  Jako auto „zerówka” próby przejedzie Mitsubishi Lancer Evo IX Filip Nivette, utalentowany kierowca rajdowy, który pokaże prawidłowy przejazd odcinka specjalnego na Bemowie i wyznaczy idealny czas. Jednocześnie diler samochodowy Nivette (Opel, Chevrolet, Mazda), ufundował dla zwyciężczyni Pucharu Kobiet Motocaina.pl weekend z Mazdą MX-5.

  Planujemy, że podczas wydarzenia uczestniczki będą mieć okazję jeździć autem rajdowym Filipa Nivette, ciężarówką i koparką (może ulec zmianie).

  Ponadto trzy miejsca w poszczególnych klasach otrzymają m.in. nagrody od sponsorów – od firmy Brenda (kaski, gogle, okulary), vouchery na tor gokartowy od Centrum Biznesowo – Kartingowego Grand Prix, prezenty z firmy www.gadzetyrajdowe.pl, zestawy narzędziowe od „Stop Pijanym Kierowcom” www.dzyr.pl/, a zasilone zostaną na cały dzień napojem energetycznym Las Vegas.

  Uroczysta ceremonia rozdania nagród odbędzie się w warszawskiej siedzibie Automobilklubu Polski przy ulicy Pańskiej 85 i poprowadzi ją Katarzyna Frendl, dziennikarka motoryzacyjna, właściciel i redaktor naczelna Motocaina.pl.

  Zapraszamy wszystkich do kibicowania paniom – wstęp bezpłatny.

  Po zakończeniu zawodów, a przed ogłoszeniem wyników, zawodniczki będą mogły nadal korzystać z ustawionych prób na lotnisku Bemowo i trenować swoje umiejętności – sędziowie będą do ich dyspozycji.

  Harmonogram zawodów Puchar Kobiet Motocaina.pl. 8 października 2011 r.:

  8.00 pobór dokumentów, oklejanie aut, autodrom Bemowo
  9.00 odprawa, autodrom Bemowo, z udziałem Tomasza Adamka
  9.30 start pierwszej załogi Bemowo I,
  9.45 start pierwszej załogi Bemowo II,
  jazdy pojazdami militarnymi, inne atrakcje
  10.45 start pierwszej załogi OS Żerań,
  13.45 start pierwszej załogi Bemowo
  18.00 ceremonia wyręczenia nagród, siedziba AP ul Pańska 85  III p.
  18.30 poczęstunek

  Harmonogram może ulec nieznacznemu przesunięciu.

  „Kulturalny kierowca” to platforma do dyskusji o kierowcach i ich relacji z resztą świata. Czy nie możemy kultury jazdy uczynić powszechną? Modną? Kultura powinna być nieodzownym elementem szkolenia kierowców! Każdy młody uczestnik ruchu drogowego powinien poznać i stosować gesty, czy sygnały świadczące o wzajemnym szacunku i zrozumieniu intencji oraz zachowań innych. Więcej o współpracy „Kulturalnego kierowcy” z Motocaina.pl już niebawem

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj