Organiczne ubranka dla dzieci marki Green Baby

  Body to podstawowy element odzieży każdego bobasa. Wygodne zapinane u dołu ubranko sprawdza się latem – tworząc razem z pieluszką cały strój niemowlaka, oraz zimą – jako podkoszulek. Warto więc zaopatrzyć się w komplet bodziaków dobrej jakości, by zapewnić dziecku jak największy komfort.

  Najlepiej sprawdzają się ubranka wykonane w 100% z naturalnych i oddychających materiałów, np. bawełny. Wybierając odzież dla najmłodszych warto także zwrócić uwagę na jej jakość oraz pochodzenie. Obecnie tradycyjne uprawy bawełny są jednymi z najbardziej skażonych przez nawozy sztuczne i środki ochrony roślin. Gotowy materiał zawiera pozostałości chemikaliów stosowane do upraw bawełny, jej barwienia oraz czyszczenia. Uprawy, z których produkowane są ubranka Green Baby, nie są poddawane pryskaniu pestycydami, rosną naturalnie bez środków owadobójczych. Dzięki takiemu procesowi, możliwe jest wyprodukowanie naturalnie czystego włókna, które nie powoduje podrażnień, wysypki i jest w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry niemowlęcia.

  Organiczna bawełna zapewnia optymalny przepływ powietrza, dzięki czemu skóra noworodka może swobodnie oddychać. Miękkie wykończenie brzegów ubranek Green Baby nie podrażnia i nie krępuje ruchów dziecka. Dostępne na stronie www.zielonedzieci.pl ekologiczne ubranka posiadają bezniklowe napy, dzięki temu mogą być stosowane także przez alergików. Ponadto wykonane z wysokiej klasy bawełny body marki Green Baby nie rozciągają się w praniu i nie deformują podczas noszenia, mogą więc z powodzeniem służyć kolejnym maluchom.

  Eko bawełna Green Baby wygodna dla mamy i dziecka

  Body niemowlęce Green Baby są dostępne w 2 wersjach: kimono (zapinane z boku na napy, z długim bądź krótkim rękawem) oraz wkładane przez głowę z niewielkimi patkami na ramionach (z długim lub krótkim rękawem). Wygodne zapięcie w kroku na napy umożliwia szybkie i sprawne przewijanie malucha. Uniwersalny, jasny kolor naturalnej, niewybielanej chlorem bawełny sprawdza się w zestawieniu z każdym innym kolorem dziecięcej odzieży.

  Ekologicznie, zdrowo, bezpiecznie = Green Baby

  Wszystkie ubranka marki Green Baby posiadają certyfikat GOTS, który gwarantuje, że są wykonane w 100% z naturalnej, organicznej bawełny. Ponadto, dostępne na stronie www.zielonedzieci.pl ubranka, są produkowane w oparciu o zasadę fair trade – uczciwość handlową w stosunku do wszystkich osób, na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji wyrobu.

  Naturalna uprawa bawełny niesie ze sobą wyższe koszty, co przekłada się na cenę gotowego produktu. Warto jednak zainwestować w bezpieczne, sprawdzone ubranka Green Baby, by chronić bezcenne zdrowie dziecka.