Made in Polska! Vienna Design Week

  W dniach 30 wrzesień – 9 październik 2011 w stolicy Austrii, Wiedniu, odbędzie się piąta edycja Vienna Design Week – imprezy, która z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu i znaczenia. W tym roku jednym z młodych designerów, zaproszonych do współpracy przez organizatorów, jest Polka Patrycja Domańska. Patrycja ma dopiero 26 lat, a już jest rozpoznawana w środowisku designierskim, dzięki stworzeniu np. fuzji opaski na głowę i okularów słonecznych bądź maszyny do szycia… która drukuje materiał, zamiast go zszywać.

  Patrycja Domańska urodziła się w 1985 roku w Radomiu, ale jeszcza jako dziecko wyjechła z rodzicami do Wiednia. Tam ukończyła Uniwersytet Sztuki Stosowanej (Wydział Wzornictwa Przemysłowego). W ubiegłym roku otworzyła w Wiedniu swoje pierwsze studio designu. Od 2006 roku uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych, zdobywając kilka nagród dla młodych designerów.

  Podczas Vienna Fashion Week zobaczymy ją już pierwszego dnia we współpracy z Tostmann Trachten, starym zakładem krawieckim, specjalizującym się w szyciu strojów ludowych. Ciekawe, jak zaprezentują się tradycyjne materiały potraktowane szaloną maszyną do szycia…!

  Prace artystki można zobaczyć na: http://www.patrycjadomanska.com/

  Więcej o Vienna Fashion Week 2011 na: http://www.viennadesignweek.at/

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here