Jak dbać o swój biust?

  Lato w pełni. W te upalne dni chętnie odsłaniamy nasze dekolty wystawiając je na słoneczne promienie i męskie spojrzenia. Podpowiemy wam co robić aby wasz biust był zawsze jędrny, piękny i podniesiony.

  Większość z nas stając przed lustrem i patrząc na swoje piersi nieco by je poprawiły. Powiększyły albo trochę pomniejszyły, sprawiły by były jędrniejsze i bardziej kształtne. Jak pokazują badania, blisko połowa Polek ma zastrzeżenia do wyglądu swoich piersi. Niestety, nie licząc interwencji chirurgów plastycznych, nie mam wpływu na rozmiar naszego biustu. Jedyne na co możemy wpływać to na ich jędrność i atrakcyjny wygląd. Co zrobić, by nasz biust zachował jędrność przez długi czas?

  Coś dla skóry.

  Skóra na biuście i dekolcie jest bardzo delikatna. Należy pamiętać o regularnym stosowaniu odpowiednich kremów nawilżających i odżywczych. Nakładając te preparaty wmasowuj je okrężnymi ruchami od dołu do góry. Twój biust lubi masaże, staje się przez to jędrniejszy. Od czasu do czasu stosuj delikatny peeleing lub szorstką rękawicę do mycia, którą zetrzesz martwy naskórek.

  Unikaj gorącej wody. Najlepiej codziennie pod prysznicem polewaj swój biust na przemian ciepłą i zimną wodą. Jeżeli nie jesteś w stanie wytrzymać niskiej temperatury to przynajmniej staraj się brać prysznic pod letnią wodą.

  Zdrowe odżywianie to podstawa.

  „Odżywiaj się zdrowo!”. Te słowa słyszałaś pewnie nie raz. Witaminy i minerały, a przede wszystkim przeciwutleniacze, które hamują aktywność wolnych rodników, dzięki czemu pierwsze oznaki starzenia pojawiają się dużo później, zawarte w warzywach i owocach wpływają na wygląd twojego biustu. Odpowiednie odżywianie pozwoli ci też utrzymać stała wagę, a to bardzo ważne. Pewnie zauważyłaś, że podczas odchudzania najszybciej znikają ci centymetry w obwodzie biustu. Jak tylko możesz staraj się unikać efektu jo-jo. Twój biust nie lubi wahań wagi. Traci przez to swoją elastyczność.

  W zdrowym ciele zdrowy biust!

  Zacznij regularnie ćwiczyć. Najlepszy, nie tylko dla twoich piersi będzie basen. Pływanie doskonale modeluje twoją sylwetkę i wpływa na poprawę kondycji. Odciąża stawy, relaksuje i wzmacnia mięśnie m. in. klatki piersiowej i ramion, które odpowiedzialne są za wygląd twojego biustu. Jeżeli jednak nie lubisz tej formy aktywności i wolisz chodzić na siłownie zadbaj o odpowiedni strój. Zawsze zakładaj sportowy stanik, który podtrzyma twój biust podczas podskoków i innych ćwiczeń. Jeśli nie masz czasu na chodzenie na basen czy też na inną formę aktywności, możesz ćwiczyć w każdym miejscu i w każdej porze. Wystarczy, że złożysz ręce przed sobą jak do modlitwy, łokcie dasz w bok i wypchniesz do przodu, następnie zaczniesz silnie napierać na siebie dłońmi. Staraj się zrobić około 50 powtórek. Pamiętaj, że piersi nie są zbudowanie z mięśni, lecz tkanki tłuszczowej, dlatego nie da się ich „wyrzeźbić”. Ćwiczenia, które poprawiają biust wzmacniają te partie mięśni, które odpowiedzialne są za jego podtrzymanie (a więc mięśnie ramion i mięśnie klatki piersiowej).

  Dobrze się noś.

  Nie należy zapominać, że biustonosz również wpływa na wygląd naszego biustu. Przede wszystkim twój stanik powinien być dobrze dobrany. Unikniesz w ten sposób nie tylko podrażnień, obtarć czy jakichkolwiek odkształceń, ale również doskonale wymodelujesz swój biust. „Bardzo często kobiety nie doceniają roli, jaką spełnia dobrze dobrany biustonosz dla kondycji ich biustu. To tak naprawdę jeden z najważniejszych (oprócz predyspozycji genetycznych) aspektów, od których zależeć będzie czy nasz biust będzie utrzymywał się w formie i pozostanie jędrny i kształty przez długi czas. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na wygląd naszej bielizny, ale także jej konstrukcję oraz wykorzystane materiały.” – mówi Kinga Lesisz, właścicielka firmy Kinga, jednego z czołowych producentów bielizny w Polsce.