Jak stworzyć piękny ogród na balkonie?

  Nie wszyscy mogą pochwalić się posiadaniem ogródka działkowego lub całej posesji na wsi, która przepełniona jest drzewami i różnobarwnymi kwiatami. To jednak nie powód by zrezygnować zupełnie ze swojego prywatnego skrawka zieleni.

  Jeżeli nasze mieszkanie posiada taras, lub chociaż balkon, to w zupełności wystarczy, aby wysiać na nim rośliny.
  Do rozpoczęcia prac na balkonie potrzebować będziemy: skrzynek lub doniczek, ziemi ogrodowej, drenażu, narzędzi ogrodniczych i samych roślin.

  Przy wyborze roślin do uprawy w pojemnikach powinniśmy wziąć pod uwagę usytuowanie balkonu w stosunku do słońca. Wybierajmy wiec takie gatunki którym odpowiadają warunki panujące na naszym nadziemnym ogródku.

  Rośliny które możemy wysadzać na balkonie, to ozdobne kwiaty balkonowe, byliny, krzewinki i krzewy oraz rośliny drzewiaste osiągające niewielkie rozmiary, nadające się do uprawy w donicach.

  W okresie wiosenno – letnim warto jest założyć warzywnik i aromatyczny ogród ziołowy.

  Po zaopatrzeniu się w rośliny, musimy wybrać pojemniki w których je umieścimy. Skrzynie i donice powinny być przede wszystkim piękne, w odpowiednich kolorach i wzorach pasujących do wystroju.

  Pamiętajmy jednak, że powinny być także na tyle obszerne, by korzenie znalazły w nich dostatecznie dużo miejsca na swój prawidłowy rozwój.
  Przed posadzeniem roślin, na dnie pojemników wysypujemy kilkucentymetrową warstwę drenażu, następnie dodajemy warstwę ziemi uniwersalnej (możemy także zastosować nawóz w granulkach o spowolnionym działaniu, który będzie uwalniał składniki odżywcze stopniowo przez cały sezon) sadzimy rośliny we wcześniej przygotowane w ziemi dołki i na koniec mocno podlewamy. Komponujemy rośliny według swojej fantazji , wyobraźni oraz potrzeb. I gotowe.

  Każdego dnia możemy cieszyć się pięknem roślinności tuż za oknem naszego salonu. Wypoczywać i relaksować się w otoczeniu zieleni i barwnych kwiatów oraz spędzać towarzysko czas podczas koktajli i wieczornych kolacji – doznania bezcenne!

  Zabawmy się wiec w małego ogrodnika, bo warto. Jeżeli jednak sami nie czujemy się na siłach zamówmy firmę która profesjonalnie założy ogród na naszym balkonie.

  taras1

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj