Porady stylisty head&shoulders Bena Skervina

  Międzynarodowy ekspert head&shoulders i znany stylista fryzur – Ben Skervin, radzi, jak przygotować się na zrobienie piorunującego pierwszego wrażenia.

  Porady dla niej

  Naturalny wygląd. Sprężyste i naturalnie wyglądające włosy są kluczem do zrobienia oszałamiającego pierwszego wrażenia. Niestety gromadzące się na nich sebum i pozostałości po produktach pielęgnacyjnych obciążają je i sprawiają, że włosy mogą wydawać się cieńsze niż w rzeczywistości.

  Włosy to cenna ozdoba. Jeśli używasz elastycznych opasek do włosów wybieraj takie, które nie będą powodowały targania, łamania włosów czy ciągnięcia ich u nasady. NIGDY nie używaj gumowych opasek, które bardzo szybko zniszczą twoje włosy.

  Dobry start. Nawilżanie skóry twarzy i ciała to jeden z najważniejszych elementów naszego codziennego rytuału pielęgnacji. Skóra głowy, o czym często zapominamy, wymaga równie troskliwej pielęgnacji, elementem której powinno być nawilżanie. Nawilżona skóry głowy to sekret pięknych, pozbawionych łupieżu włosów.

  Wyłącz ogrzewanie. Coraz więcej kobiet sięga po urządzenia do stylizacji na gorąco, które negatywnie wpływają na kondycję naszych włosów. Dlatego też pamiętaj, by używać prostownicy na dokładnie wysuszone włosy, dodatkowo lekko spryskane kosmetykiem termoochronnym. Nie stosuj urządzeń do stylizacji gorącym powietrzem codziennie, pozwalaj włosom wyschnąć naturalnie tak często jak to możliwe.

  Potrzebny odpoczynek. Jeśli regularnie używasz produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów, raz w tygodniu zrób sobie przerwę. Pozwól skórze głowy pooddychać. Jeśli zwykle nosisz związane włosy, rozpuść je na jeden dzień i zwolnij napięcie na skórze głowy.

  Szkodliwy nawyk. Unikaj nawyku bawienia się włosami. Nawijanie włosów na palec lub drapanie skóry głowy nie tylko sprawi, że będziesz wydawać się nerwowa, ale przede wszystkim może prowadzić do zniszczenia włosów. Staraj się kontrolować swoje odruchy, szczególnie gdy Twoje ręce znajdują się w pobliżu włosów.

  hs Citrus Fresh

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj