KOLEKCJA ZEGARKÓW SWATCH KIDROBOT

  Swatch połączył siły z lifestylową marką Kidrobot. Producent zegarków segmentu fashion i twórcy designerskich zabawek wspólnie przygotowali kolekcję ośmiu czasomierzy Gent i towarzyszących im maskotek Dunny. Figurki Dunny to ikona stylu Kidrobot. Kolekcjonerskie serie winylowych króliczków są doskonałym nośnikiem sztuki dla artystów często reprezentujących bardzo odmienne style. W najnowszym, nietuzinkowym projekcie Swatch i Kidrobot udział wzięło ośmiu popularnych artystów. Każdy z nich stworzył charakterystyczny design jednego z 0śmiu modeli zegarków oraz towarzyszącej mu trzycalowej (7,6cm) maskotki Dunny.

  Frank Kozik przyznaje, że nie umie jeździć na nartach, a gra w tenisa także zupełnie mu nie wychodzi. Urodzony w Hiszpanii artysta doskonale realizuje się za to w swoich urzekających grafikach. Kozik zabłysnął jako utalentowanych twórca plakatów znanych zespołów rockowych lat 90-tych. Teraz przyjął wyzwanie współpracy ze Swatch. Wniósł w projekt całą swoją energię i kreatywność. „Chciałem, by tworzone przeze mnie wzornictwo miało jak najczystszą formę.” tłumaczy. ”Lubię Swtach za to, że dostrzega przyszłość drzemiącą w plastiku.” W najnowszym dziele Franka widać jego subtelne poczucie humoru. Z tarczy jaskrawożółtego Swatch-Ski Instructor (GJ130) hardo spogląda czarnooki, wąsaty Dunny. Towarzysząca zegarkowi maskotka będzie dostępna w dwóch rozmiarach: standardowym, 3-calowym (7.6 cm) oraz 20-calowym (50.8 cm) w specjalnym opakowaniu (patrz niżej).

  Jeremyville to artysta i designer o światowej reputacji. Tworzy w dwóch studiach – w SoHo w Nowym Yorku oraz w Bondi Beach w Sydney. Jeremyville ma na swoim koncie wystawy w Stanach Zjednoczonych, Francji, Chinach i we Włoszech. Jest także autorem pierwszej w historii książki o designerskich zabawkach, zatytułowanej „Vinyl Will Kill”, wydanej w 2003 roku. Dla Swatch artysta przygotował model z Ibbity Pop – bohaterem jego najnowszej książki „The So Far Away”. Jeremyville opowiada o projekcie: “To historia o maskotce, która zaginęła gdzieś na drugim końcu świata, w innej strefie czasowej. Zegarek jest więc doskonałym tłem dla jej premiery. Kojarzy się z różnicami w czasie na różnych półkulach, a to element mojej opowieści.” Model autorstwa Jeremyville’a to Swatch-The So Far Away ( GB252).

  Trzynaście lat doświadczenia jako profesjonalny ilustrator i projektant zabawek zaowocowało bogatym portfolio realizacji dla wielu światowych marek. Pochodzący z Kansas MAD tworzył na ich potrzeby materiały promocyjne, opakowania oraz wymyślał nowe postacie. To wyjątkowo płodny artysta. Zawsze pracuje nad jakąś unikalną zabawką, T-shirtem lub innym dziełem sztuki. „Szaleństwo dzisiejszego świata sprawia, że nie wszytko możemy wyrazić słowami”, tłumaczy MAD, opisując swój projekt dla Swatch „Czasem, musisz to zwyczajnie wykrzyczeć. We wzornictwie zegarka zawarłem różne elementy z moich wcześniejszych ilustracji, powstał z nich wzór, który wydaje mi się dobrze obrazować tę tezę.” Swatch-Shout Out (GP133) to niemy, ale ekspresyjny i krzykliwy protest przeciw szaleństwu otaczającego nas świata.

  Urodzony we francuskiej Tuluzie Tilt stał się znanym graficiarzem już jako nastolatek. Zaczynał od otagowywania ramp skateparków, by szybko przenieść się na ulice i składy kolejowe. Dziś mieszka w Nowym Yorku. W jego pracach wyraźnie widać inspiracje częstymi podróżami. Jego sztuka, zawsze emanująca radością, jest chętnie prezentowana na całym świecie. Radosna, prymitywna, krzykliwa, pełna kolorowych i prostych kształtów. Taka jest twórczość artysty ukrywającego się pod pseudonimem Tilt. Znakiem szczególnym jego dzieł są zaokrąglenia i wyoblenia inspirowane miłością do pięknych kobiecych kształtów. Swój projekt dla Swatch francuski artysta opisuje następująco: “Design zegarka ilustruje liryczność przeboju słynnej, francuskiej rockowej grupy z lat 80-tych – Telephone. To historia człowieka, który chciał pojechać do Nowego Yorku z dziewczyną, którą bardzo kochał.” Model Tilta dla Swatch to Swatch-Love Song (GE232).

  „Pomysł umieszczenia na zegarku jednego z najfajniejszych charakterów z mojej kolekcji Gamma Mutant Space Friends – trzyokiej kotki Cariny – strasznie mi się spodobał” mówi tworząca w Nowym Yorku Tara McPherson, komentując współpracę ze Swatch. Prace słynnej artystki zawsze koncertują się an ludziach i ich dziwacznych historiach. Jej bohaterowie emanują przesadną, stylizowaną niewinnością lub surową mądrością. McPherson z sukcesami zajmuje się także tworzeniem ilustracji i plakatów. Jej plakaty koncertowe często mają dużą wartość kolekcjonerską i cieszą się wielką popularnością. Jej Swatch – The Eyes are Watching (GP132), przedstawia czujną kotkę rodem z kosmosu.

  Urodzony w Rosji artysta i designer SSUR© (prawdziwe nazwisko Ruslan Karablin) mieszka i tworzy w Nowym Yorku. Ruslan nie ukończył żadnej szkoły plastycznej, ale cieszy się olbrzymim szacunkiem na nowojorskiej scenie sztuki i designu, gdzie debiutował jeszcze w latach 80-tych ubiegłego stulecia. Wśród głównych tematów i inspiracji dla swoich dzieł wymienia “Odpowiedzialność, szacunek, tolerancję, sprawiedliwość i pokój”, kolejne, to „polityka, protesty i aktualne wydarzenia” Starał się zawrzeć je wszystkie w swoim projekcie dla Swatch. Chyba mu się udało, zegarek Swatch-Tic Tic Boom (GB251) jest po prostu urzekający.

  Moda, zabawki, kolorowe czasopisma i telewizja przez lata były źródłem inspiracji dla obsesyjnego fana pop kultury Gary’ego Basemana. Surowa, ale zabawna kreska w Cranium lub w nagrodzonym Emmy Teacher’s Pet zagwarantowały mu odpowiednią pozycję w Los Angeles i pozwoliły w pełni rozwinąć się jego talentowi. Wyjątkowa, często dowcipna estetyka prac Gary’ego trafiła do świadomości szerokiej publiczności. Dla Swatch, Baseman przygotował zegarek, którego bohaterem jest stworzona przez niego postać z The Midnight Magi. Twórca mówi o niej „The Midnight Magi jest zawsze w cieniu, powstrzymuje najciemniejsze koszmary, zanim zniszczą twoje słodkie sny..” Zegarek przygotowany przez Gary’ego Basemana w kolekcji Swatch to Swatch-Midnight Magi (GB249).

  “Zmierzyć się z tak legendarnym wzornictwem jakie oferuje zegarek Swatch i połączyć je z jednym z ukochanych bohaterów było wielkim i bardzo emocjonującym wyzwaniem!”, mówi
  Joe Ledbetter, artsyta, mieszkający na stałe w Los Angeles, w Kalifornii. Joe zaczynał jako projektant w firmie produkującej gadżety reklamowe. W wolnych chwilach pracował jednak nad swoim nietypowym, trochę figlarnym stylem malarskim, by w 2003 roku pokazać go światu. Sztuka, której głównymi źródłami inspiracji są klasyczne filmy animowane, grafika, spacery po zoo, filmy przyrodnicze oraz dwa koty Ledbettera, jest od tego czasu chętnie i często pokazywana w prestiżowych galeriach na całym świecie. ZegarekSwatch-Bengali (GB250) emanuje, charakterystyczną dla Joe’ego lekkością ducha.

  Osiem zegarków z kolekcji Kidrobot for Swatch będzie oferowanych pojedynczo, wraz z towarzyszącą im maskotką, bądź w specjalnym, limitowanym zestawie Kidrobot w serii numerowanej do 300 sztuk. Kidrobot Special Set (GZS48) składa się z pełnej kolekcji 8 zegarków Kidrobot: GB249S, GB250S, GP133S, GP132S, GB251S, GE232S, GJ130S oraz GB252. Każdy zegarek nosi numer limitowanej serii (w formacie 001/300) i wspólnie z odpowiadającą mu maskotką jest prezentowany w oddzielnym, unikalnym opakowaniu. Wszystkie figurki mają po trzy cale wysokości (7.6 cm), ale biały, wąsaty Dunny autorstwa Franka Kozika występuje także w specjalnej, wysokiej, dwudziestocalowej (50.8 cm) wersji.

  Cena zegarka z maskotką – 210 zł

  Cena Kidrobot Special Set – 4 600 zł

  Kidrobot zegarki

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj