Mamy nowe gwiazdy! HP rozstrzygnęło konkurs „Zostań gwiazdą HP Beats Audio”

  HP poinformowało o zakończeniu konkursu „Zostań gwiazdą HP Beats Audio”. Konkurs muzyczny, który polegał na zgłoszeniu autorskiego utworu w jednej z trzech kategorii: beatbox, wokal i podkład muzyczny, został rozstrzygnięty przez jury w składzie Blady Kris oraz DJ Zero.
  W konkursie wzięło udział 64 artystów, na których w sumie zagłosowało ponad 4600 osób. Ulubieńcami publiczności zostali: kategoria beatbox: Hubert Pyrgies, kategoria wokal: Żyt Toster, kategoria podkład muzyczny: Emil Tarnowski, i to właśnie oni otrzymali laptopy HP Pavilion dv6-6040ew z systemem Beats Audio oraz słuchawki Monster Solo by Dr. Dre.
  To jednak nie wszystko, co mogli otrzymać młodzi artyści, którzy wzięli udział w konkursie. HP zapewniło najzdolniejszym możliwość nagrania autorskiego utworu w profesjonalnym studio muzycznym Lubię Wąchać Winyl pod okiem Dj Zero – znanego producenta muzycznego. To właśnie tych zwycięzców wytypowali eksperci z jury: Blady Kris i DJ Zero.
  Kategoria beatbox: Hubert Pyrgies
  Kategoria wokal: Patrycja Persona
  Kategoria podkład muzyczny: Marek Truszkowski
  „Jestem pozytywnie zaskoczony ilością i jakością zgłoszeń jakie spłynęły do konkursu HP. Patrycja urzekła mnie swoją barwą głosu i oryginalnym utworem. Marek z kolei pokazał fantastyczny mix i genialne wyczucie rytmu” argumentował swoją decyzję DJ Zero. „Mam nadzieję, że nagrodzeni artyści wykorzystają czas nagrań w studio LWW ” – zakończył.
  „Hubert był poza konkurencją. Dobry podkład i luźny tekst który pokazuje jego dystans oraz poziom. Polecam ten utwór!” – powiedział jeden z jurorów – Blady Kris zapytany o uzasadnienie swojego wyboru.

  O zwycięzcach:
  Marek Truszkowski – muzyk, producent, kompozytor. Twórca bardzo zróżnicowanych gatunków muzycznych. Dzięki swojemu
  doświadczeniu potrafi doskonale poruszać się w świecie muzyki instrumentalnej, elektronicznej czy world music. Znakomity producent muzyczny zajmujący się również tworzeniem pięknych wokaliz do utworów instrumentalno-wokalnych.
  Jego muzyka niejednokrotnie stawała się oprawą reklam i produkcji multimedialnych. Oprócz komponowania i aranżowania pracuje również przy masteringu i mixingu utworów rozrywkowych, jak i dużych form orkiestrowych. Obecnie współtworzy grupę producencką – Soundeck UK Ltd. Zajmują się również aranżowaniem, oraz produkcją muzyki dla różnych artystów/zespołów.

  Patrycja Persona – urodziła się w 1991 roku w Polsce. Swoją przygodę z muzyka rozpoczęła w wieku 8 lat. W latach 2006 – 2009 uczyła się śpiewu w Studio Piosenki Iwony Dołowskiej w Warszawie. W 2008 roku wygrała Grand Prix na XVIII Festiwalu Piosenki w Warszawie (Ząbki), zajęła II miejsce w Konkursie Wokalnym „Złota Ósemka” w Warszawie (Białołęka), III miejsce w Białobrzeskim Festiwalu Piosenki w Finale Wojewódzkim i zdobyła wyróżnienie w XXVIII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych w Warszawie. W 2010 roku wystąpiła na IX Dniach Mody w Łodzi. W 2011 roku rozpoczęła naukę śpiewu pod okiem Natalii Przybysz z zespołu Sistars. W czerwcu 2011 roku wygrała konkurs firmy HP Polska w kategorii „Wokal” stając się ambasadorem marki HP Beats by Dre w Polsce, która na świecie wpiera legendarny producent Dr Dre (Eminem, Rihanna, 50 Cent). Dzięki temu rozpoczęła współpracę z LWW Studio, gdzie powstaną utwory do jej pierwszego solowego albumu. Persona sama pisze teksty swoich utworów i komponuje linie melodyczne wokali. Swoje inspiracje muzyczne czerpie z takich gwiazd jak: Beyonce, Shakira, Janelle Monae, Ayo, Alicia Keys, Aura Dione, czy Katie Melua. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem mody i podróżuje po świecie. Dystrybucja cyfrową muzyki Persony zajmuje się Propolis Media, zaś publishingowo wspiera ją Schubert Publishing Polska. W 2011 roku Persona nawiązała również współpracę z Timex Polska.
  Obecnie trwają prace nad pierwszym singlem Persony zatytułowanym „Happily Stupid” W utworze zagra grono znamienitych muzyków, m.in.: Marek Piotrowski (Sistars, Agnieszka Chylińska) na klawiszach, Emil Wojtczak (Vavamuffin) na basie, Kuba Kisner (Vavamuffin) na perkusji. Mixem zajmie się DJ Zero, a mastering zostanie powierzony Jackowi Gawłowskiemu (JG Master Lab). Utwór utrzymany jest w popowym, wakacyjnym klimacie, w przeciwieństwie do kolejnych kawałków, które już powstają z myślą o solowej płycie Persony – „Whisky/Money” oraz „Map U” utrzymane są w tanecznym klimacie.
  Hubert Pyrgies – Hubert Pyrgies- alias Jahdeck. Mc, beatboxer, aktywista. Członek i współzałożyciel lubelskiego trio beatboxowego Al-Fatnujah, ekipy Chonabibe! i 2toxic/Wysoka, ex członek Love Sen-C Music Soundsystem. Aktualnie zaangażowany w projekt Chonabibe Sound, który skupia grupę lubelskich muzyków, artystów i aktywistów. Wspólnie wydali mixtape streszczający huczną sześcioletnią historię ekipy ( do darmowego pobrania na www.chonabibe.pl ), oraz pracują nad kolejnymi edycjami autorskiego festiwalu „Chonabibe! pod chmurką w Opolu Lubelskim”.
  W 2004 razem z Al-Fatnujah wydał „10 Kilobeatz Mixtape”, pierwszą polską płytę beatboxową, co zaowocowało licznymi koncertami w Polsce i za granicą. W 2009 reprezentował (z Al-Fatnujah) Polskę na Beatbox Battle World Championship w Berlinie. W latach 2008/2009 współtworzył klub Chonabibe! w Lublinie. Wystąpił gościnnie m.in. na płytach: Grubson – ” Coś Więcej Niż Muzyka”, „O.R.S” , „Siła-Z-Pokoju Mixtape”, 3oda Kru – „Parchastyczny Mixtape”, Rasmentalism – „Dobra Muzyka, Ładne Życie”, Bu – „Zezowate Szczynście Mikstejp”, Jarecki/Brk – „Mucha Nie Siada” czy składance Grube Jointy 2 – „Karani za nic”. Na imprezach czuwa nad właściwym przebiegiem nocy, wspomagając za mikrofonem dobrych Dj’ów, otwartych na wiele gatunków m.in: rap, reggae, dancehall, breaks, mash up, breakbeat, drum’n’bass itd.

  Informacje o HP
  HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną. Więcej informacji na temat HP można znaleźć pod adresem www.hp.pl

  Beats Audio Horiz

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj