Amerykańscy fotografowie na Szerokim Kadrze

  Wywiad z Edem Kashi, którego David Griffin – redaktor działu ilustracji „The Washington Post” – nazwał jednym z najlepszych artystów fotoreporterów „nowego gatunku”, rozpoczyna cykl rozmów z wybitnymi amerykańskimi fotografami na portalu Szeroki Kadr.

  Znakiem rozpoznawczym prac Eda Kashiego jest wnikliwe spojrzenie i bliskie relacje z ludźmi, których fotografuje. Kashi należy do renomowanej agencji fotograficznej VII. Zdobył uznanie dzięki swojemu stylowi ukazującemu w intrygujący sposób kondycję ludzką. Autor niezapomnianych reportaży, kręci także filmy i realizuje własne projekty, o których opowiada w wywiadzie Szerokiego Kadru. Laureat prestiżowych nagród świata fotografii, m.in. Second Prize Contemporary Issues Singles w konkursie World Press Photo 2011, UNICEF’s Photo of the Year za rok 2010 oraz nagrody Prix Pictet za rok 2010 dzieli się z użytkownikami portalu swoją pasją oraz doświadczeniem fotoreportera, wynikającym z prawie trzydziestoletniej praktyki. Wprowadza także w świat „dziennikarstwa wpierającego”, gdzie praca fotografa łączy się z działalnością organizacji pozarządowych.

  Wywiad z Edem Kashim jest pierwszą z sześciu rozmów Szerokiego Kadru z amerykańskimi fotografami.

  NIKON Corporation

  NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2009 r. wyprodukowała już pięćdziesiąt milionów.
  W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Postępu 14 firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego
  i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

  69971 edkashi original 1311588402

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj