„Czytanie w trawie” czyli spotkanie z książką na świeżym powietrzu.

  W wakacje Centralny Basen Artystyczny, wraz z nowopowstającą Interdyscyplinarną Fundacją Artystyczną Kombinat Twórczy i firmą Bibliocreatio postanowili otworzyć się na najmłodszych.
  Imprezy dla dzieci pod nazwą „Czytanie w trawie” to interaktywne spotkanie z książką na świeżym powietrzu.

  Co i kiedy?
  Cykl trzech imprez dla dzieci w terminach:
  23. lipca. 2011 start: g. 12:00
  20. sierpnia. 2011 start: g. 12:00
  10. września. 2011 start: g. 12:00

  Gdzie?
  Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6 (Plac Trzech Krzyży), Warszawa oraz tereny parkowe wokół.

  „Czytanie w trawie” czyli spotkanie z książką na świeżym powietrzu.
  Podczas „Czytania na trawie” aktorzy udowodnią, że książki nie muszą być nudne. W niezwykle atrakcyjny sposób pokażą dzieciom i rodzicom, że wspólne czytanie to naprawdę dobra zabawa. Do dyspozycji wszystkich uczestników imprezy będą słuchawki i urządzenia, dzięki którym na trzech kanałach każdy będzie mógł posłuchać tego, na co ma ochotę. Dla dzieci – starszych i młodszych – będą piękne bajki, a dla ich rodziców muzyka… Dzięki temu my będziemy się dobrze bawić, a cisza w parku nie zostanie w żaden sposób zakłócone. Takie multimedialne rozwiązanie jest coraz bardziej popularne nie tylko za granicą, ale i w Polsce.

  Dlaczego?
  Idea projektu powstała z chęci zainteresowania najmłodszych alternatywnymi formami spędzania wolnego czasu z rodzicami, kształtowaniem ich wyobraźni, oraz przekazaniem dobrego nawyku głośnego czytania. W dzisiejszych czasach słowo zostało w dużej mierze zastąpione obrazem. Podczas „Czytania na trawie” pragniemy zwrócić uwagę zarówno dzieci, jak i rodziców na niezastąpioną wartość literatury. Pomaga ona w ogromnej mierze w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym dziecka. Książki czytane od najmłodszych lat pozwalają na kreowanie obrazów i świata przedstawionego w głowie malucha, wyrabiają cierpliwość i koncentrację, kształtują umiejętność wysławiania się, uczą myślenia, pobudzają wyobraźnię i pomagają w wyrażaniu i opisywaniu rzeczywistości. Lektury zostaną starannie wyselekcjonowane przez Bibliocreatio – firmę, zajmującą się tworzeniem bibliotek osobistych oraz indywidualnym doradztwem czytelniczym.

  „Podziel się książką” – akcja dla Domu Dziecka towarzysząca „Czytaniu w trawie”
  Podczas imprez „Czytanie w trawie” zostanie zorganizowana zbiórka książek dla dzieci ze wskazanego Domu Dziecka. Każdy będzie mógł przynieść książki i zabawki, których już nie używa, lub które chciałby oddać innym, bardziej potrzebującym dzieciom. Po zbiórkach Wolontariusze wraz z przedstawicielami nowopowstającej Interdyscyplinarnej Fundacji Artystycznej Kombinat Twórczy odwiozą zabawki, oraz umilą czas dzieciom z Domu Dziecka, które nie mogły uczestniczyć w „Czytaniu w trawie”.

  W programie planujemy:
  – czytanie bajek z udziałem aktorów
  – zabawy i warsztaty dla dzieci w każdym wieku
  – przymiarki „bajkowych kostiumów”
  – wspólne malowanie, zabawy ruchowe itp.
  – niespodzianki artystyczne
  – wspólne spędzanie czasu na kocu i dużo dobrej zabawy!

  Partnerzy:
  Centralny Basen Artystyczny
  Nowopowstająca Interdyscyplinarna Fundacja Artystyczna Kombinat Twórczy
  Bibliocreatio

  czytaniewtrawie

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj