Znamy oficjalne gry Samsung Euro Championship i World Cyber Games 2011

  Tegoroczna edycja Samsung Euro Championship po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce. Znamy już oficjalne tytuły gier, w które rywalizować będą zawodnicy z całej Europy: Counter-Strike 1.6, FIFA 11, Starcraft 2: Wings of Liberty, League of Legends, Asphalt 6 oraz Tekken 6. Turniej SEC 2011 poprzedzą finały polskich kwalifikacji do World Cyber Games.

  Wśród oficjalnych gier SEC i WCG znalazły się trzy nowe odsłony dobrze znanych graczom serii: FIFA 11, Asphalt 6 oraz Starcraft 2. Zawodnicy będą także rywalizować w legendarną już grę akcji Counter-Strike. Po raz pierwszy w ramach obu turniejów pojawiają się natomiast gry League of Legends oraz Tekken 6.

  Najwięcej emocji wzbudzi zapewne rywalizacja w Counter-Strike. Głównym faworytem będzie zespół Frag-eXecutors, zaliczany do ścisłej światowej czołówki. Drużyna triumfowała w World Cyber Games dwa razy (w 2006 oraz 2009 roku), dzięki czemu zawodnicy są członkami międzynarodowej galerii sław WCG. Szansy na polski sukces na arenie międzynarodowej należy upatrywać także w rywalizacji w FIFĘ 11, Starcraft 2 oraz Asphalt 6, w której specjalizuje się Kamil Zalewski. Z ostatniej edycji Samsung Euro Championship wrócił ze złotym medalem pokonując reprezentantów Rumunii i Wysp Brytyjskich.

  Dużymi krokami zbliżamy się do startu lokalnych eliminacji World Cyber Games, a tym samym eliminacji Samsung Euro Championship. Ogłoszone dzisiaj tytuły gier z pewnością zelektryzują graczy, którzy mogą już rozpocząć ostatnie przygotowania. Mamy nadzieję, że rywalizacja będzie przebiegała w świetnej atmosferze. Z najlepszymi zawodnikami spotkamy się w październiku podczas finałów krajowych eliminacji World Cyber Games i turnieju Samsung Euro Championship – komentuje ogłoszenie oficjalnych gier SEC i WCG Blanka Fijołek, PR & CSR manager, Samsung Electronics Polska.

  Zawodnicy będą rywalizować w kwalifikacjach online, a wybranych grach zmierzą się na specjalnie zorganizowanych turniejach kwalifikacyjnych. Finały lokalnych eliminacji World Cyber Games oraz Samsung Euro Championship rozegrane zostaną w Warszawskim Centrum EXPO XXI w dniach 6-9 października.

  briefing2[1].JPG (103 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj