Wybierz zwycięzcę Nagrody Publiczności Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Designer Glass Competition 2011!

  Znamy już TOP 10 Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Designer Glass Competition 2011. Teraz każdy może oddać głos na swojego faworyta, decydując tym samym, który projekt otrzyma tegoroczną Nagrodę Publiczności.

  Zainspirowani…
  Po raz szósty Organizator Konkursu oraz jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyłonienia finałowej trójki oraz TOP 10. Projekty jak co roku zaskakiwały niezwykłymi formami oraz pomysłami na to, czym może stać się kieliszek koktajlowy. Źródło inspiracji – smak, kolor i zapach ginu Bombay Sapphire pobudziło wyobraźnię młodych projektantów do stworzenia niesamowitych projektów. Przedstawiamy TOP 10 Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Designer Glass Competition 2011.

  Bombay Night, Michał Żesławski z ASP we Wrocławiu: Inspiracją do stworzenia kieliszka koktajlowego Bombay Night były zachowania wody, krystalicznie czystej jak gin Bombay Sapphire, stąd pierścienie nawiązujące do zachowań wody, jak i funkcjonalne zagłębienie na oliwki i inne dodatki do drinków.

  Drop of Bombay, Marta Maciążek z ASP w Poznaniu: Inspiracją był bogaty aromat ginu Bombay Sapphire zawarty w każdej jego krystalicznej kropli. Kieliszek koktajlowy Drop of Bombay jest połączeniem nóżki przypominającej kroplę, symbolizującej czystość ginu, z czarą w kształcie inspirowanym liściem – mającym symbolizować wyrafinowaną mieszankę składników naturalnych stanowiących duszę ginu. Łagodny brzeg kieliszka ma swoją falującą formą pobudzać fantazję i odzwierciedlać oryginalność ginu Bombay Sapphire.

  Glamour Ewelina Madej i Arkadiusz Banaś z ASP we Wrocławiu: Ideą projektu jest nietuzinkowość kieliszka, który podobnie jak niezwykły gin BOMBAY SAPPHIRE wyróżnia się subtelnością. Projekt GLAMOUR to nowoczesny design oparty na tradycji – klasycznej formie kieliszka koktajlowego. Minimalistyczna estetyka wzornicza na przejrzystym szkle wydobywa walory materiału. Załamujące się na pojedynczych szlifach światło sprawia, że forma kieliszka jest wyrazista i pełna kontrastów. GLAMOUR wydobywa wewnętrzne niuanse światła zaklętego w szkle, podkreślając mistyczność oraz lekkość smaku i zapachu BOMBAY SAPPHIRE. Powierzchnia załamując światło sprawia, że znajdujący się w kieliszku że płyn lśni niezwykłym blaskiem. Szlify tworzą multiplikację kwadratów. Jest to odniesienie do unikalnej i charakterystycznej dla marki butelki. Tradycyjna technika dekoracji szlifierskiej, oraz detale projektu poprzez finezyjne i jednocześnie minimalistyczne wzory, tworzą spójną całość, która wydobywa walory ginu- jego elegancję i blask.

  Drip, Olga Lach z ASP w Krakowie: Inspiracją był ściekający po ściankach szkła gin Bombay Sapphire. Dzięki kieliszkowi DRIP można uchwycić swoje własne szafirowe krople.

  Glass Drop, Justyna Żak z ASP we Wrocławiu: Inspiracją była kropla spadająca na gładką taflę wody, tworzącą okręgi. Kieliszek dzięki swojej oszczędnej, a zarazem subtelnej i wysmakowanej formie idealnie wpisuje się w klimat bankietów, spotkań biznesowych czy bali. Kieliszek jest idealnym naczyniem do spożywania ginu marki Bombay Sapphire. Pozwala odciąć się od zgiełku, by na chwilę uciec w krainę smaku i rozkoszy.

  Hip-flask, Łukasz Zych z Politechniki Białostockiej: Kieliszek to dwa połączone naczynia, każda z jego części pełni oddzielną funkcję i ma różną pojemność. Inspiracją była potrzeba dotrzymania towarzystwa przy jak najdłuższym popijaniu drinków na bazie ginu Bombay Sapphire. Tradycyjna forma kieliszka koktajlowego kontrastuje z grubą nogą, która jednocześnie jest naczyniem kolejnego „drinka”. Inspirowana poręcznym kształtem piersiówki, nadaje kieliszkowi elegancji i jest mocnym akcentem całej formy. Po wypiciu pierwszego drinka górną część zdejmujemy by napić się z hip-flaska po raz kolejny.

  Ice Cube, Natalia Błaszczyk z ASP w Łodzi: Inspiracja – tak jak gin Bombay Sapphire, kieliszek koktajlowy musi być wyjątkowy i perfekcyjny, skomponowany w sposób harmonijny, lecz nie bez domieszki spontaniczności, prosty i nowoczesny, a zarazem oryginalny i ekscytujący. W tym przypadku, sześcian i kula są perfekcyjnymi formami geometrycznymi złączonymi w jednej formie. Geometryczne kształty złagodzone są poprzez wyoblone krawędzie, co nadaje formie bardziej organiczny wyraz. Bąbelki powietrza uwięzione w przezroczystym szkle dodają formie dynamizmu i przywodzą na myśl reakcję pomiędzy powietrzem i wodą, jak bąbelki zatrzymane w kostce lodu.

  Irys, Łukasz Wysoczyński z ASP w Warszawie: Irys to niezwykły kieliszek dla dwojga. Sprawia że chcemy się nim podzielić z bliską nam osobą. Tak jak kwiaty są symbolem uczuć tak kieliszek Irys jest sygnałem że osoba, z którą spędzamy czas jest dla nas kimś wyjątkowym, ważnym. Zarówno gin Bombay Sapphire tak i kieliszek Irys tylko na specjalne okazje.

  Refreshment, Katarzyna Borkowska z ASP w Warszawie: Kieliszek Bombay Sapphire Refreshment zainspirowany jest szafirową butelką oraz orzeźwieniem, którego można doświadczyć podczas picia tego wyjątkowego trunku. W całości wykonany ze szkła w odcieniu szafiru. Jego grube ścianki ułatwiają trzymanie go oraz skutecznie izolują przed ogrzaniem trunku. Przez nóżkę przepływają zamknięte w szkle pęcherzyki powietrza, które kojarzą się z orzeźwieniem. „Płyną” one ku górze i „łączą się” z drinkiem.

  Twist Me, Jacek Majewski z ASP w Krakowie: Lekka konstrukcja kieliszka i jego zabawny kształt, uzyskany za sprawą plastycznie zakręconej nóżki, idealnie wpisują się w klimat „twisted nights” i szalonych przyjęć, spędzanych w gronie przyjaciół przy ginie Bobmay Sapphire.

  Nagroda Publiczności Bombay Sapphire Designer Glass Competition
  Zaprezentowane TOP 10 weźmie udział w głosowaniu publiczności. Internauci za pośrednictwem strony: www.designerglasscompetition.com będą mogli oddać głos na swojego faworyta. Głosowanie rozpocznie się 18 lipca i potrwa do 31 lipca. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Publiczności. Zapraszamy do głosowania!

  DOSSIER

  Bombay Sapphire to najwyższej jakości gin, którego butelka charakteryzuje się wyjątkową szafirową barwą. Jest produkowany w oparciu o oryginalna recepturę z 1761 roku. Unikalna kompozycja spirytusu zbożowe i dziesięciu starannie wyselekcjonowanych ziół i korzeni, tworzy niepowtarzalny smak i aromat tego trunku. Korzeń dzięgla nadaje piżmowy, ale zarazem bardzo delikatny aromat. Kora kasji tworzy nutę cynamonową, jagody kubeby – korzenny, lekko pieprzowy zapach z nutą cytryny
  i sosny, a rajskie zioła nadają całości wyrazistości i unikalnego smaku.

  Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj