Słodka chwila zapomnienia

  Chrupiące z zewnątrz, a w środku miękkie, podawane z polewą czekoladową lub bitą śmietaną i owocami – takie właśnie powinny być gofry. Najlepiej smakują te upieczone w domowym zaciszu. Do ich przygotowania nie potrzeba szczególnych umiejętności. Poza dobraniem odpowiednich składników wystarczy zakupić gofrownicę, dostępną w ofercie takich marek jak First Austria i podobnych.

  Dobra gofrownica, nawet jeżeli spełnia tylko jedną funkcję, powinna wyróżniać się przede wszystkim termoizolowaną obudową i uchwytem, który się nie nagrzewa. Ważna jest także moc urządzenia – im wyższa, tym sprzęt szybciej osiągnie gotowość do pracy. Materiał, z którego wykonana jest powłoka płytek grzewczych, to równie istotny element. Powinien być odporny na przywieranie, co ułatwi czyszczenie urządzenia z resztek ciasta. Poszczególne modele gofrownic odróżniają się od siebie kształtem, który mogą uzyskać przygotowane w nich gofry. Poza prostokątnymi bądź kwadratowymi płytami podgrzewającymi, na rynku są dostępne także inne kształty: serca, postaci z kreskówek czy trójkąty. Pozwala to na przygotowanie większej ilości nieco mniejszych słodkości.
  Gofrownica to propozycja dla zwolenników praktycznych rozwiązań. Niewielkie rozmiary, prostota obsługi i atrakcyjna cena – to zalety urządzenia, które powinny ją wyróżniać – mówi Paulina Szczepaniak z firmy First. – W ofercie mamy między innymi urządzenie FA 5303-1, posiadające możliwość jednorazowego przygotowania pięciu gofrów w kształcie serduszek. Dzięki dużej mocy (1200 W) szybciej się nagrzewa. Poza nieprzywierającą powłoką, gofrownicę wyposażono w kontrolki zasilania i temperatury, oraz we wbudowany termostat, zabezpieczający urządzenie przed przegrzaniem – dodaje.
  Ciasto do gofrów jest proste w przygotowaniu. Po dodaniu wymaganych składników należy przy pomocy miksera nadać masie jednolitą konsystencję. Dodatkowo dzięki oddzieleniu białek od żółtek, ubiciu ich osobno i dorzuceniu do całości pod koniec mieszania, gofry staną się w trakcie pieczenia bardziej pulchne. Kiedy lampka kontrolna zgaśnie po uzyskaniu odpowiedniej temperatury, można wlać gotową masę na płyty grzewcze i piec przez około trzy-cztery minuty aż do zarumienienia się wierzchniej warstwy gofrów. Na koniec wystarczy udekorować gofry dowolnym musem owocowym, polewą czekoladową czy bitą śmietaną i rozkoszować się ich cudownym smakiem.
  Gofrownica FA 5303-1 posiada:
  – jednorazową możliwość przygotowania pięciu gofrów w kształcie serduszek
  – wbudowany termostat
  – nieprzywierającą powierzchnię
  – kontrolkę zasilania
  – kontrolkę temperatury
  – chromowane wykończenie
  moc: 1200 W

  Cena: 70 zł

  5303-1 i.JPG (71 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj