Mambomania (Mad About Mambo)

  Komedia muzyczna, Irlandia/Wielka Brytania, 2000, 89 min.

  Reżyseria: John Forte
  Obsada: William Ash, Keri Russell, Theo Fraser Steele, Maclean Stewart, Tim Loane, Russell Smith, Joe Rea, Brendan Morrissey, Inge Dorman, Julian Littman, Daniel Caltagirone, Alan McKee, Terry Byrne, Aingeal Grehan, Gavin O’Connor, Brian Cox, Rosaleen Linehan, Kelan Lowry O’Reilly
  Kanał: Zone Europa

  W robotniczej dzielnicy Belfastu mieszka 18-letni Danny. Rodzinie się nie przelewa, a chłopak bardziej niż nauce poświęca się ukochanej piłce nożnej. Marzy o zostaniu profesjonalnym graczem w miejscowym klubie. Podziwia słynnych brazylijskich futbolistów i pragnie grać kiedyś tak jak oni. Dlatego też pewnego dnia wpada na pomysł, aby poprawić swoją grę… nauką tańców latynoamerykańskich. Zależy mu na polepszeniu zwinności i zwrotności, cechach tak cennych w piłce nożnej. Trafia do szkoły tańca i spotyka rówieśniczkę Lucy, ambitną i piękną dziewczynę z bogatej części Belfastu. Lucy ma już spore doświadczenie i przygotowuje się wraz ze swoim chłopakiem, przystojnym Oliverem, do tanecznych finałów. Danny jest oczarowany dziewczyną i zrobi wszystko, aby zbliżyć się do Lucy. Czy ma szanse?

  Bezpretensjonalna komedia romantyczna z tańcem w tle. Jak mówił producent David Kelly: „Byliśmy zainteresowani zrobieniem filmu, który rozgrywałby się w Irlandii, miał dobrze nakreślone postacie i ciekawą fabułę. I tak w naszym filmie znalazło się miejsce dla humoru, romansu, tańca, futbolu, pasji, gorących namiętności, a jego fabuła może stanowić pozytywną inspirację dla ludzi w każdym wieku i w każdym zakątku świata”. Zamiary twórców się powiodły. Mambomania to wartka akcja, wciągająca historia i sporo znakomitych scen tanecznych. Historia opowiadana jest lekko, a jednocześnie dynamicznie, przez co półtorej godziny mija widzowi niepostrzeżenie. Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania. William Ash i Keri Russell nie tylko zbudowali wiarygodne, żywe postacie, lecz również, po wielogodzinnych treningach, świetnie wypadli w trudnych scenach tanecznych. Film dla wszystkich.

  Mambomania.jpg (115 KB)