Pamiętnik z Powstania Warszawskiego

  Spektakl został uznany przez tygodnik Polityka (nr 51/2009) za jedno z dziesięciu  najważniejszych wydarzeń kulturalnych 2009r.

  Pamiętnik z Powstania Warszawskiego w reżyserii Jerzego Bielunasa to ponadczasowa opowieść o tragedii każdej wojny, okrucieństwie historii i cierpieniu niewinnych ludzi. To pełna ekspresji teatralna wizja tragicznych dni zamienionego w gruzy miasta, opowiedziana za pomocą współczesnych środków scenicznych.
   
  Pamiętnik z Powstania Warszawskiego przygotowano z myślą o uczczeniu 65. rocznicy upadku Powstania, a premiera odbyła się dokładnie w dniu, w którym ogłoszono koniec heroicznych walk o Warszawę. W Polsce co roku uroczyście obchodzi się rocznicę wybuchu Powstania, nie wspomina się jednak o dniu 2 października, jakże ważnym dniu, który bez wahania można nazwać „Świętem Nienazwanym”.
   
  Przedstawienie w interpretacji Jerzego Bielunasa łączy w sobie elementy teatru słowa, ruchu a przede wszystkim teatru muzycznego. Reżyserowi w zaskakujący sposób udało się ubrać prozę Białoszewskiego w formę współczesną, w której potoczność języka, prostota i skrótowość pozwalają uniknąć patosu, tak niebezpiecznego w utworach poświęconych wydarzeniom wojennym.
   
  Oprawę muzyczną spektaklu powierzono wybitnemu kompozytorowi Mateuszowi Pospieszalskiemu. Choreografię ułożył Maciej Florek – tancerz, choreograf, zwycięzca programy „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”. W spektaklu udział biorą aktorzy młodego pokolenia: Marta Ledwoń, Agnieszka Matysiak, Katarzyna Priwieziencew, Karina Seweryn, Marta Uszko, Monika Węgiel, Wojciech Brzeziński, Artur Gotz, Kamil Kulda, Sławomir Zapała, Maciej Skuratowicz, Maciej Sufa, Michał Przybysz
   
  „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” otrzymał dwie nominacje do nagrody Feliksów Warszawskich 2010r. w dwóch katergoriach:  Jerzy Bielunas w kategorii Najlepsza Reżyseria oraz  Monika Węgiel w kategorii Najlepszy Debiut.

  Cena biletu:

  Uczniowie i studenci: 35zł
  Normalny: 55zł