CZY POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO JEST PRZYGOTOWANE NA INNOWACJĘ I ROZWÓJ?

  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
  zaprasza we wtorek 21 czerwca 2011, godz. 18.00, Sala Zygmuntowska (Galeria 2)na dysksję
  CZY POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO JEST PRZYGOTOWANE NA INNOWACJĘ I ROZWÓJ?zorganizowaną w ramach projektu Laboratorium Przyszłości Akt 1 REGRESS PROGRESS

  CZY POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO JEST PRZYGOTOWANE NA INNOWACJĘ I ROZWÓJ?dyskusja panelowa zorganizowana w ramach projektu Laboratorium Przyszłości  Akt 1 REGRESS PROGRESS

  wtorek 21 czerwca 2011, godz. 18.00, Sala Zygmuntowska (Galeria 2)

  w której udział wezmą:
  prof. Henryk Domański, prof. Witold Orłowski, prof. Łukasz A. Turski;
  prowadzenie Witold Gadomski1106regressprogress kusmirowski
  Według powszechnej opinii konkurencyjność gospodarki zależy od innowacji. Ich poziom w Polsce jest niezadowalający. Przyczyny tego są złożone. Niektórzy winią za to państwo, które za mało inwestuje w naukę, inni przedsiębiorstwa, w których wydatki na badania i rozwój są niewystarczające. A może to polskie społeczeństwo jest za mało innowacyjne i nie przygotowane do szybkich zmian, jakie zachodzą w świecie?

  Henryk Domański jest profesorem socjologii w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk – obecnie dyrektorem tego Instytutu – oraz kierownikiem Zespołu Badania Struktury Społecznej i Zespołu Studiów nad Metodami i Technikami Badań Socjologicznych. Zajmuje się między innymi badaniem obiektywnych i świadomościowych aspektów podziału społeczeństwa na warstwy. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i kilkunastu książek na temat stratyfikacji i ruchliwości społecznej oraz metodologii badań społecznych. Redaktor naczelny czasopisma ASK. Społeczeństwo, Badania, Metody. W latach 1997-2000 był redaktorem naczelnym Studiów Socjologicznych.

  Witold Orłowski jest profesorem nauk ekonomicznych, obecnie pracuje jako główny doradca ekonomiczny PricewaterhouseCoopers. Prowadzi działalność akademicką i naukową – w ramach Niezależnego Ośrodka Badań Ekonomicznych oraz jako dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w zakresie ekonometrii stosowanej i makroekonomii. W latach 90. pracował w Biurze ds. Integracji Europejskiej i Banku Światowym. Był doradcą ekonomicznym ministra finansów Leszka Balcerowicza, w latach 2002-2005 pełnił funkcję szefa zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W 2009 powołany w skład Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim oraz w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku. Opublikował sześć pozycji książkowych.

  Łukasz A. Turski jest profesorem fizyki w Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk oraz na warszawskim Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykłada na wielu polskich i zagranicznych uczelniach. Specjalizuje się w problematyce fizyki statycznej i fizyki materii skondensowanej. Ma w swoim dorobku ponad 120 publikacji naukowych. Autor programów telewizyjnych z cyklu Czym jest… Wygłaszał felietony w Radiu BIS. Był jednym z pomysłodawców budowy Centrum Naukowego „Kopernik”. Pomysłodawca Pikniku Naukowego Polskiego Radia, największej imprezy popularnonaukowej w Europie. W 1998 został laureatem nagrody im. Hugona Steinhausa.

  Witold Gadomski jest dziennikarzem i publicystą. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 80. współpracował z pismami opozycyjnymi, był m.in. redaktorem miesięcznika Niepodległość i dziennikarzem tygodnika Ład. W pierwszej połowie lat 90. pracował w tygodnikach Cash i Gazeta Bankowa oraz w dzienniku Nowa Europa. Był jednym z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego i współautorem programu gospodarczego tej partii. Z jej listy sprawował mandat posła na Sejm I kadencji. Od 1997 publikuje w Gazecie Wyborczej, zajmuje się tematyką gospodarczą. Autor książki Leszek Balcerowicz (2006), będącej biografią byłego wicepremiera i ministra finansów. W 2000 roku został laureatem Nagrody Kisiela.

  Partnerzy: Ambasada Królestwa Danii, British Council, Samsung

  Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

  Współpraca: Digital Wonderland
    
  Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Elle Decoration, Aktivist, Exklusiv, Stolica

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj