W tym roku najmodniejsze są wideokonferencje

  Szkoda czasu na zbędne podróże do pracy, przedsiębiorcy w Europie coraz bardziej doceniają elastyczne formy pracy i mobilną komunikację z pracownikami.

  W Wielkiej Brytanii sześćdziesiąt jeden procent pracowników wybrałoby teleportację do pracy gdyby taka istniała niż stawić czoło trudom podróżowania, wynika z badań przeprowadzonych przez YouGov na zlecenie firmy Polycom.

  Badanie ankietowe, przeprowadzone na ponad 2000 dorosłych w Wielkiej Brytanii w grudniu ubiegłego roku w czasie kiedy opady śniegu przyczyniły się do ogromnych utrudnień w transporcie zarówno lądowym jak i lotnicznym, jednoznacznie potwierdziło, że trudne warunki pogodowe mają duży wpływ na naszą postawę wobec pracy i podróży. Jedna czwarta brytyjskich pracowników uznała podróżowanie w trudnych warunkach pogodowych za koszmar. Przy okazji badanie wykazało że 36% pracowników nie zostało wyposażonych przez swojego pracodawcę w odpowiednią technologię, która umożliwiałaby wykonanie tej samej pracy, ale w domu. Z tego powodu są zmuszeni do podróżowania do pracy bez względu na warunki, wiedząc, że łączy się to z olbrzymią stratą ich czasu i niejednokrotnie narażeniem ich zdrowia.

  „Wolę nie wiedzieć co myślą podróżujący do pracy w Polsce, którzy stoją w wielkich korkach i gubią się w gąszczu objazdów i przebudowy dróg. – mówi Chris Prowse, Dyrektor Zarządzający Polycom w Polsce.
  Wiele badań prowadzonych zarówno w Polsce jak i w Europie dowodzi, że pracodawcy coraz chętniej korzystają z elastycznych form zatrudnienia. Takich jak praca w domu czy mobilne audiowizualne systemy komunikacji ze swoimi pracownikami w terenie czy w domu. Wyeliminowanie dojazdów do pracy pozwala zaoszczędzić blisko półtorej godziny dziennie. Dzięki elastycznym formom zatrudnienia każdy pracownik może w ciągu roku oszczędzić ponad 40 dni roboczych, przyjmując średnio w Europie 232 dni robocze w roku po osiem godzin każdy.
  W Wielkiej Brytanii, Londyn jest zdecydowanie regionem najbardziej zaawansowanym technologicznie. Tylko 29 procent pracowników nie jest w stanie pracować z domu, podczas gdy w północnej Anglii badania wykazały, że aż 44 procent nie posiada dostępu do sieci i komputera w domu, aby móc wykonywać swoje normalne zadania.

  „Raz po raz widzimy, jak mocno spada wydajność firm w wyniku złej pogody czy klęsk żywiołowych, niemniej wcale tak nie musi być” mówi Chris Prowse, Dyrektor Zarządzący Polycom Polska. „Część planu podnoszenia efektywności przedsiębiorstw powinna dotyczyć rozwoju rozwiązań technologicznych, które umożliwiają pracownikom komunikację i współpracę praktycznie w każdym miejscu – w domu, poza domem lub w biurze. Miejsce pracy się zmienia, a praca nie jest już miejscem, do którego idziemy rano i wieczorem, ale tym co robimy. Organizacje muszą zmienić sposób myślenia, oddzielić lokalizację od pracy i przestać zmuszać swoich pracowników do podróży do biura, gdy nie jest to bezwzględnie konieczne”, dodaje Prowse.

  Telepresence m100 Patio.jpg (82 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj