Wystawa „Designer Roku 2010”. Tomasz Augustyniak- Gdynia Design Days 2011

  Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
  wernisaż 17 czerwca 2011
  18-30 czerwca 2011

  Najlepsze polski kanapy, stoliki i krzesła. Wystawa „Designer Roku 2010. Tomasz Augustyniak” udowadnia, że polski projektant może tworzyć dla polskich firm meble na najwyższym światowym poziomie.

  Tomasz Augustyniak – absolwent poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych – artysta, wizjoner, ale przede wszystkim pragmatyk. Jego projekty (oprócz doskonałego wzornictwa) cechuje absolutna funkcjonalność – to efekt bardzo ścisłej współpracy z przedsiębiorcami, niezwykle solidnego przygotowania warsztatowego i umiejętności spojrzenia na projekt z perspektywy użytkownika. Specjalizuje się w projektowaniu mebli. Jego kolekcja MEEE marki Mamama (Meble VOX) to innowacyjne meble multisensoryczne, stymulujące rozwój psychomotoryczny dziecka poprzez jednoczesne oddziaływanie na zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Przed rozpoczęciem projektowania zostały przeprowadzone specjalistyczne badania z zakresu procesów poznawczych i emocjonalnych dzieci oraz badania opinii przyszłych użytkowników. Ta wiedza pozwoliła stworzyć meble estetyczne, wygodne, i przede wszystkim – bezpieczne.

  Tomasz Augustyniak zastał laureatem konkursu „Dobry Wzór 2010”. Otrzymał nagrodę prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla najlepszego projektanta – Designer Roku 2010.

  Beata Bochińska, prezes IWP, tak argumentowała swój wybór:
  „Ten projektant jest wyjątkowym przykładem połączenia talentu, profesjonalizmu, umiejętności tworzenia rozpoznawalnego stylu i pragmatycznego podejścia do rynku. Korzystając z jego doświadczenia wielu producentów budowało swoje pierwsze modelarnie i prototypownie. Jego umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań i dbałości o wysokie standardy wykonania produktu wiele polskich firm zawdzięcza pozycjonowanie swoich marek na wymagającym i bardzo konkurencyjnym rynku”.

  Wstęp bezpłatny.