Natasha Pavluchenko na Fashion Week Poland – miejskie inspiracje

  suknia Natashy Pavluchenko m

  Najbardziej stylowa impreza FashionPhilosophy Fashion Week Poland dobiegła końca. Jak co roku najwięcej miłośników mody zgromadziła uznana za ‘esencję’ tego wydarzenia Aleja Projektantów.

  Tegoroczna edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland tradycyjnie przyciągnęła prawdziwe tłumy zarówno polskich, jak i zagranicznych celebrytów. Pokazy obserwowali między innymi: Robert Kupisz,  Beata Sadowska, Joanna Horodyńska, Dorota Wróblewska, a  z zagranicznych gości Marcellous Jones oraz ekscentryczna dziennikarka i blogerka Diane Pernet. Osobistości doskonale znane w świecie mody miały okazję ocenić między innymi kolekcje młodych polskich artystów projektowania ubioru.

  Esencja Fashion Week

  Zdecydowanie najciekawszym dniem Fashion Week okazała się sobotnia Aleja Projektantów. Nowości zaprezentowali najbardziej charakterystyczni i uznani kreatorzy mody. W trakcie pokazów mieliśmy okazję obejrzeć między innymi projekty Agnieszki Maciejak, która zaprezentowała słynne już legginsy, duetu Paprocki&Brzozowski z nawiązującą do lat 80 kolekcją z wszywanymi na plecach zamkami. Michał Szulc z kolei zaintrygował publiczność nie tylko ciekawą kolekcją, ale i oryginalną inscenizacją pokazu. Bose modelki bardzo wolno poruszały się po wybiegu przy akompaniamencie dramatycznej, przejmującej muzyki rodem z horroru.

  Najciekawszy pokaz w Alei Projektantów

  Szczególne zainteresowanie gości wzbudziła Natasha Pavluchenko. Otwierająca serię sobotnich pokazów prezentacja kolekcji Urban Fusion okazała się jedną z najciekawszych tego dnia. Zwyciężyła ona również w zorganizowanym wśród publiczności plebiscycie sms-owym. Artystka zachwyciła przede wszystkim koncepcją kolorystyczną – od czerni przeszła w szarości i biele, dodając do strojów elementy czerwieni zakończyła czerwonym total look, który stanowiła przepiękna suknia. Kreację zaprezentowała znana modelka portugalska – Fiona Bunnet.

  Kolekcja Urban Fusion to płaszcze, kurtki, spodnie i drapowane swetry. 38 oryginalnych zestawów zwraca uwagę zachowaniem niebywałej konsekwencji kolorystycznej i stylistycznej, a także dbałością o każdy element stroju – charakterystyczne drapowania, broszki i obuwie. Niezwykle efektowne okazało się także zastosowanie tkaniny pikowanej zarówno w projektach marynarek czy spodni, jak i przykuwającej uwagę sukni wieczorowej.

  Kolekcja to dzieło moje i mojej asystentki – Agnieszki Jochemczyk. Uszyta została w czasie zaledwie trzech tygodni z czego obie jesteśmy niezmiernie dumne – mówi Natasha Pavluchenko.

  Redaktor naczelna Rynku Mody – Hanna Gajos – złożyła projektantce osobiste gratulacje wyrażając swoje uznanie dla kolekcji. Pytała również o współpracę artystki z jednym z partnerów wydarzenia – marką Marbet Style.

  Z marką Marbet Style współpracuję już od roku. Pozwala mi to na rozwinięcie pojęcia mody również na sztukę użytkową. Dzięki temu kontaktowi uczę się fachowego projektowania mebli. W ubiegłej edycji Fashion Week pojawiły się powstałe w wyniku tej współpracy, inspirowane manekinami krawieckimi hokery. W połowie tego roku wyprodukowane zostaną prototypy nowej serii mebli – również czerpiących ze świata mody. Zostaną one wprowadzone do regularnej oferty firmy – mówi projektantka.

  Kolekcje designerskich mebli Marbet Style już po raz trzeci wypełniły halę EXPO, w której miał miejsce Fashion Week. Można je było nie tylko podziwiać, ale i zasiąść na nich w pomieszczeniach sal wystawienniczych, VIP roomach i pokojach wypoczynkowych.

  Po konferencji prasowej, na spotkaniu w jednej ze stref chilloutu swoje gratulacje przekazali Natashy Pavluchenko m.in. modelka Ilona Felicjańska i dziennikarz modowy, szef działu Styl Życia w Newsweeku – Michał Zaczyński.

  Jest nam niezmiernie miło, że pokaz współpracującej z nami artystki wzbudził tak pozytywne emocje. Mamy nadzieję, że podobne uznanie znajdzie przygotowywana przez nią kolekcja e