Michael Petry – artysta multi-medialny o międzynarodowej renomie.

  ANM cover 1

  Urodzony w El Paso w USA wykształcenie zdobywał na uczelniach m,In; w Houston, Londynie, Oslo.

  Od 1981 roku na stałe mieszka i tworzy w Londynie. Pełni funkcję dyrektora Muzeum Sztuki Współczesnej MOCA w Londynie oraz kuratora wystaw w Royal Academy Schools Gallery.

  Na świecie reprezentowany jest przez Sundaram Tagor Gallery w Nowym Jorku, Devin Borden Hiram Butler Gallery w Houston oraz Westbrook Gallery w Londynie.

  Oprócz wystaw czasowych i instalacji w wielu muzeach i galeriach, takich jak Devin Borden Hiram Butler Gallery w Houston, prace artysty znajdują się w kolekcjach i zbiorach muzeów na całym świecie, w tym Muzeum Sztuki i Designu w Nowym Jorku, Toledo Museum of Art, British Museum, w Londynie, Kunst und Ausstellungshalle Deutschland Bundesrepublick w Bonn, Museum Bellerive w Zurichu, Galeria Sztuki w Legnicy w Polsce.

  W 2009 Petry wykonał prestiżowe zlecenie dla The IVY Restaurant w Londynie w postaci ogromnej instalacji ze szkła nazwanej THE NETWORK
  W 2010 został powołany do koordynowania wydarzeń artystycznych i wystaw odbywających się w Sir John Soane’s Museum w Londynie. Projekt na 2011 to wystawa Glasstress II odbywająca się w ramach 54 Biennale Sztuk w Wenecji.

  Michael Petry jest współautorem wielu publikacji związanych ze sztuką współczesną takich jak m.in.; „Installation Art” (1994), “Installation Art in the New Millennium” (2003) dla Thames & Hudson oraz autorem „Abstract Eroticism” (1996) i „A Thing of Beauty is… „(1997) John Wiley & Sons, Hidden Histories: 20th Century Same Sex Male Lovers in the Visual Arts (2004). Jest również autorem wydanego w marcu 2011, ponad dwustustronicowego “The Art of Not Making: The New Artist” wydanego przez Thames & Hudson. Jest również wydawcą serii katalogów Royal Academy Schools Gallery, gdzie pełni fukcję kuratora wystaw.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj