Centrum Handlowe PTAK

  ptak

  Lokalizacja -Centrum Targowe „Ptak” S.A. w Rzgowie leży na przedmieściach Łodzi, przy trasie A 1 Gdańsk-Cieszyn w odległości ok. 350 km od granic państwa.

  Przedmiot działalności – Głównym przedmiotem działalności C.T. „Ptak” S.A. jest wynajem stanowisk handlowych dla producentów, hurtowników, detalistów oraz importerów głównie branży odzieżowej i tekstylnej. Poważną częścią działalności C.T. „Ptak” jest obrót nieruchomościami (info), zlokalizowanymi na bardzo atrakcyjnych terenach w wielu punktach Polski.

  Chrakterystyka CT „PTAK” S.A. – W ciągu siedemnastu lat swojego istnienia Centrum Targowe „Ptak” stało się największym ośrodkiem handlu tekstyliami w Polsce i jednym z największych w Europie Środkowej. Działalność handlową prowadzi tu ponad 3500 producentów i importerów z kraju i z zagranicy. Nowoczesne obiekty handlowe o pow. 110.000 m2, położone na obszarze 20 ha, odwiedzane są codziennie przez tysiące kupujących zarówno z Polski jak i z państw sąsiadujących. Dominującą rolę w działalności handlowej odgrywają branże odzieżowa, tekstylna ,galanteryjna i obuwnicza. Na terenie C.H.”Ptak” znajdują się punkty wymiany walut, filia banku, poczta oraz liczne bary i restauracje.

  Na naszych klientów czeka ponad 6 tysięcy miejsc parkingowych. Cały obiekt otoczony jest całodobową i profesjonalną ochroną. Centrum Handlowe czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 9.00 – 15,00

  Historia Centrum Targowego „Ptak”

  Historia powstania Centrum Targowego „Ptak” S.A. rozpoczyna się w styczniu 1993 roku od rejestracji spółki rodzinnej PPHU „Ptak” sp.z.o.o., ale już w lutym 1993 roku firma przenosi się do Rzgowa, gdzie w tym samym miesiącu zostaje uruchomiona pierwsza hala targowa o symbolu „A”. W marcu 1993 roku następuje rozszerzenie przedmiotu działalności spółki o handel hurtowy i detaliczny odzieżą oraz uruchomienie dwóch nowych hal targowych o symbolach B i C. Jesienią 1993 roku oddano do użytku nowy, duży obiekt targowy o symbolu D posiadający 350 stanowisk i podwyższony standard wykonania.

  Jednocześnie jeszcze w listopadzie rozpoczęto budowę największej hali o symbolu G,której uroczyste otwarcie nastąpiło we wrześniu następnego roku. Z tej okazji zorganizowano festyn okolicznościowy pod patronatem Centrum Targowego „Ptak” S.A., Radia Łódź oraz „Wiadomości Dnia”, w którym wzięli udział znani i lubiani artyści scen łódzkich. W styczniu 1994 roku uruchomiono handel w dwóch nowych obiektach o symbolach E i F, a w zimie tego samego roku ostatecznie zmodernizowano systemy grzewcze we wszystkich istniejących halach.

  W lipcu 1995 roku PPHU „Ptak” sp.z.o.o. zostaje przekształcona w spółkę akcyjną, której Prezesem Zarządu zostaje wybrany Kazimierz Ćwikła. Rok 1996 rozpoczął się dla Centrum Targowego „Ptak” S.A. bardzo pomyślnie. W uznaniu zasług w tworzeniu i rozwoju handlu hurtowego w Polsce, prezes Rady Nadzorczej Antoni Ptak otrzymał tytuł „Businessmana Roku 1995” przyznany przez kapitułę „Polish Business Club” co ostatecznie potwierdziło jego pozycję w świecie biznesu i rangę dokonań.

  Również w tym roku oddano do użytku kolejny nowoczesny obiekt o symbolu H, a jego otwarcie połączono z uroczystym festynem, w którym udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, znani artyści oraz publiczność. W związku z ogromnym zainteresowaniem wynajęciem powierzchni handlowych w Centrum Targowego „Ptak” S.A., wiosną 1997 roku uruchomiono kolejną halę targową oznaczonej symbolem I o powierzchni ponad 4.200m2.
  Kolejne lata to dynamiczny rozwój Centrum.
  W 2002 r. Centrum Handlowe „Ptak” oddało do użytku 4 nowoczesne i przestronne hale o łącznej powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych. W nowych halach pracę znalazło ponad 1 tys. osób.
  Dwa lata później, w 2004 roku , prezesem Centrum Handlowego „Ptak” zostaje Bogdan Migdał. W 2005 roku rozbudowano halę G o część G Bis oraz halę I o halę I Bis.
  Rok 2006 również zaowocował nowymi inwestycjami. W połowie roku właściciele Centrum wybudowali nowoczesne, spełniające wszelkie standardy europejskie, dwa Pasaże Handlowe: Pasaż Zachodni i Pasaż Wschodni. Przestronne sklepy, w pełni przeszklone oraz eleganckie galerie handlowe bardzo szybko zdobyły uznanie wśród nowych najemców oraz klientów Centrum.
  Nowe Pasaże wzmożyły zainteresowanie wynajmem powierzchni handlowych. Producenci, importerzy, którzy chcieli mieć swoje stoiska w C.H.”Ptak” nie musieli długo czekać. Już na początku 2007 roku ruszyła budowa kolejnych dwóch nowych Pasaży Handlowych: Południowego oraz Centralnego. Pasaż Południowy jest łącznikiem pomiędzy obiektami handlowymi: G,G Bis oraz H, Pasaż Centralny natomiast łączy w całość Promenadę handlową, która powstała z wcześniejszego połączenia hal A,B oraz C i D. Najnowszym obiektem Centrum jest zaś Hala A-bis, która powiększyła powierzchnie Promenady Handlowej.
  Swoje sklepy ma tu ponad 3 tysiące przedsiębiorców z całego kraju a zatrudnienie znalazło ponad 4 tysiące osób.
  Od lat, każdego dnia do Centrum Handlowego „Ptak” przyjeżdżają setki kupców ze wschodu. Coraz większą grupę klientów, z miesiąca na miesiąc stanowią także Niemcy, Czesi, Węgrzy. Zaopatrują się tu w najmodniejsze i tanie kolekcje ubrań, które następnie sprzedają u siebie, na miejscu, w butikach i sklepach odzieżowych.
  W 2005 roku Centrum Handlowe „Ptak” otrzymało prestiżową nagrodę „Gazela Biznesu”, przyznawaną przez opiniotwórczy dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu”. Nagrodę przyznano Centrum za dynamiczny rozwój oraz za to, że jest godnym partnerem biznesowym.
  Centrum Handlowe „Ptak” od lat prowadzi również działalność charytatywną. Pomaga organizacjom społecznym oraz osobom indywidualnym. Od początku tego roku jest głównym sponsorem Fundacji „Skrzydła dzieciom”, która pomaga dzieciom pokrzywdzonym przez los w realizacji ich pasji i marzeń.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj