Konkurs dla Projektantów Ubioru “Złota Nitka” – 6 maja w Łodzi

  zlota nitka 2011

  22 kolekcje autorstwa projektantów z Chorwacji, Francji, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Polski będzie można zobaczyć podczas finału 19. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru “Złota Nitka”. Konkurs odbędzie się 6 maja w Łodzi.

  Łódzki konkurs uznawany jest za najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie dla młodych projektantów w Polsce. Gościem specjalnym Gali Finałowej, która odbędzie się w Hali Expo, będzie Dawid Tomaszewski, młody polski projektant tworzący w Berlinie. Według organizatorów pojawić się ma także jedna z najbardziej popularnych szwedzkich wokalistek Jenny Marielle Pettersson, czyli Velvet oraz meksykański projektant mody męskiej Rodrigo De La Garza.

  Do eliminacji konkursu zgłoszono w tym roku 166 kolekcji – 51 w kategorii Premiere Vision oraz 115 w kategorii Pret a Porter. Jury zakwalifikowało do finału 22 z nich. W kategorii Premiere Vision swoje kolekcje pokażą: Damian Konieczny, Dominika Pekutowska-Swed, Laura Holeczek, Martyna Idzikowska, Renata Molik, Agnieszka Kowalska, Kinga Dubiel, Dominika Naziębły, Magdalena Herwich, Marta Gos oraz Gaudaen Sofie z Francji.

  W kategorii Pret a Porter kolekcje zaprezentują: Paulina Matuszelańska, Monika Błażusiak, Sabina Koryl, Nina Królikowska, Anna Kaczmarek, Monika Jaworska, Alicja Antoszczyk, Dominika Grzybek oraz Igor Galas z Chorwacji, Katharina Kubiak z Niemiec i Natala Paliy z Ukrainy.

  Kolekcje oceniać będzie jury kreatorów, w którym obok Tomaszewskiego zasiądą także m.in. Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki. Jury Kreatorów zadecyduje o przyznaniu “Złotej Nitki” i nagród prezydenta Łodzi po 20 tys. zł w każdej kategorii. Swoje nagrody przyzna także medialne jury.

  Podczas Finałowej Gali Konkursu David Tomaszewski przedstawi swoją autorską kolekcję “Kaleidoscope”.

  Dawid Tomaszewski studiował na ASP w Poznaniu, Akademii Mody w Londynie oraz w Berlińskiej Akademii Sztuk. Artysta tworzył swoje prace w Paryżu, Londynie i Tokio, a od 2009 r. mieszka w Berlinie gdzie ma swoje studio i tworzy własną markę. Jest finalistą i laureatem wielu międzynarodowych konkursów m.in. “Desingers for Tomorrow” i “Young Designers”. Współpracował z Sonią Rykiel, Alexis Mobile i firmą Reebok, dla której stworzył w Bostonie specjalna kolekcję.

  Inspiracją artystyczną Tomaszewskiego jest sztuka i architektura. Krytycy mody cenią go za mistrzowskie konstrukcje ubrań oraz perfekcyjne formy tworzone z lekkich, zwiewnych tkanin.

  Nowością tegorocznej “Złotej Nitki” będą minitargi “Kreacje mody”, na których zaprezentują się wybrane firmy odzieżowe, jubilerskie oraz domy mody.

  Organizatorem konkursu są Międzynarodowe Targi Łódzkie. Będzie on jednym z wydarzeń wiosennej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, która od 4 do 8 maja odbywać się będzie w Łodzi.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj