Młodzi kreatywni projektanci dali show w Złotych Tarasach!

  IMG 6055

  Konkurs BIG BAG na torbę Złotych Tarasów został rozstrzygnięty. Jury zadecydowało, że oficjalną torbą Złotych Tarasów zostanie projekt wykonany przez Katarzynę Kwiecień z Pszczyny. Miejsce II przypadło w udziale Marcinowi Ciepierskiemu (Warszawa), natomiast III – Patrycji Szot (Warszawa). Laureaci otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 5 tys., 2 tys. i 1 tys. zł. Zwycięska torba będzie wyprodukowana w limitowanej ilości sztuk.

  Pokaz 10 toreb finałowych odbył się w czasie pokazu „Półfinał Fashion Designer Awards 2011″, który miał miejsce w Złotych Tarasach. Półfinaliści pochodzili z całej Polski, w tym z Wrocławia, Krakowa, Kielc, Siedlec czy Wejherowa.

  Laureatka tak opisała swoją pracę: ” Zaprojektowana przez mnie torba to realizacja idei upcyclingu – do uszycia wykorzystany jest banner reklamowy – tworzywo charakteryzujące się olbrzymią wytrzymałością. Na mojej torbie pokazałam wykorzystanie materiału z grafiką nawiązującą do charakterystycznej, geometrycznej architektury Złotych Tarasów. Torba ma charakter 'oversized’ – jej wielkość pozwoli pomieścić sporą ilość zakupów”.

  Złote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks, który powstał w samym sercu Warszawy. Obiekt mieści się między ulicami: Złotą i Emilii Plater oraz Dworcem Centralnym i Al. Jana Pawła II. Jego symbolem jest pofalowany szklany dach o powierzchni 1 hektara. Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Na pięciu poziomach centrum klienci znajdą ponad 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino oraz szereg punktów usługowych. W centrum działa czteropoziomowy podziemny parking na 1200 samochodów. Projekt i funkcjonalność obiektu została już wielokrotnie nagradzana. Złote Tarasy są zdobywcą tytułu najlepszego projektu komercyjnego na świecie (MIPIM Architectural Review Future Project Awards).

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj