Pola Negri, Kalina Jędrusik oraz Małgorzata Ostrowska – niezwykła podróż w czasie na ulicę Hożą w XX wieku

  XX wiek to czas pełen zmian. Dotyczy się to również kobiecej stylizacji. Panie szukały coraz to nowych sposobów na podkreślenie swoich wdzięków zmieniając nie tylko stroje, ale i fryzury. Ikony mody wyznaczały trendy w stylizacji, które później można było obserwować na całym świecie, w tym również na ulicy Hożej. Salon warszawskich stylistów MilekDesign zaprosił największe gwiazdy, które przez lata wyznaczały kierunki w kobiecej stylizacji. Na Hożej 40 spotkały się Pola Negri, Kalina Jędrusik oraz Małgorzata Ostrowska. W niezwykłe role wcieliły się Odeta Moro-Figurska, Katarzyna Laskowska oraz Małgorzata Ostrowska.

  Hoża wczoraj i dziś

  W Warszawie niemalże każda ulica ma swoją tajemnicę. Hoża jest jednym z takim miejsc, które łączy niezwykłą historię sprzed ponad dwóch wieków jednocześnie podążając z duchem czasu. To tutaj, jeszcze przed wojną, funkcjonowały dwa kina, liczne sklepy i kawiarnie, a to sprawiało, że Hoża była miejscem spotkań i spacerów tak zwanej warszawskiej bohemy. Tutaj swoją siedzibę miał również najsłynniejszy warszawski krawiec, do którego zjeżdżały się sławy z całej Europy i o którym pisały między innymi dzienniki z Paryża, Londynu, Wiednia, czy Moskwy chwaląc jego kunszt. Dlatego nietrudno sobie wyobrazić gwiazdy światowego formatu przechadzające się tą niezwykle artystyczną ulicą.

  Kobiece ikony na Hożej

  14 kwietnia odbyło się niezwykłe spotkanie podczas którego Odeta Moro-Figurska, Katarzyna Laskowska oraz Małgorzata Ostrowska przeniosły nas w lata 30., 60. oraz 80. Styliści z salonu MilekDesign wystylizowali gwiazdy na Polę Negri, Kalinę Jędrusik oraz Małgorzatę Ostrowską właśnie z lat 80.

   

   

  Niezwykłe miejsce z duszą

  Na Hożej 40 powstał nowy, niezwykły salon MilekDesign, który pozostaje całkowicie w klimacie tej ulicy. Jego właścicielami są Katarzyna Poniatowska-Miłek oraz Dariusz Miłek – znani  kreatorzy, styliści, wykładowcy prestiżowej amerykańskiej szkoły fryzjerskiej Pivot-Point. Posiadają dyplom mistrzów fryzjerstwa oraz międzynarodowy tytuł trenera. Tworząc salon postanowili stworzyć miejsce z duszą i tak powstało niezwykłe miejsce łączące w sobie styl artdeco, retro-klimat i nowoczesne podejście do sztuki jakim niewątpliwie jest stylizacja fryzur.

   
   

   

  *Odeta Moro-Figurska ubrana w sukienkę Tadashi Shoji, Katarzyna Laskowska ubrana w sukienkę Cotton Club

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj