Dzieci zaprojektowały kolekcję Woli

  Kwiaty, ślady psich łapek i odciski dłoni – to najpopularniejsze wzory stworzone przez dzieci na wymarzonych projektach produktów dziecięcych Woli. Pod czujnym okiem Natalii Jaroszewskiej, prywatnie kochającej mamy dwójki dzieci, najmłodsi dowiedzieli się jak projektować. Gotowe rajstopki i skarpetki stworzone na podstawie dziecięcych prac zostaną zaprezentowane w Dzień Dziecka.

  W atelier Natalii Jaroszewskiej przy Placu Inwalidów 10 w Warszawie miało miejsce niecodzienne spotkanie pod hasłem „Wola docenia dzieci”. Pod czujnym okiem znanej projektantki dzieci stworzyły najnowszą kolekcję dla polskiej firmy Wola. Korzystając z dostępnych przyborów do malowania i rysowania oraz specjalnie przygotowanych podkładów kartonowych, najmłodsi przenieśli swoje pomysły na papier.

  Dzieci opierają się na swojej wyobraźni i spostrzeżeniach otaczającego świata. Są znakomitymi obserwatorami i dostrzegają wiele szczegółów, które nam, dorosłym często umykają. Dodatkowo nieposkromiona wyobraźnia dzieci pomaga im tworzyć wyjątkowe i niejednokrotnie zaskakujące prace. Firma Wola postanowiła dać możliwość wykazania się najmłodszym i stworzy produkty, które dzieci sobie wymarzyły. Zaskoczyło mnie bardzo duże zaangażowanie i przemyślane projekty małych twórców” – powiedziała projektantka Natalia Jaroszewska.

  Dzieci z zapałem zabrały się do malowania. Dziewczynki wybierały kwiaty i paski, chłopcy woleli owady. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził projekt z różowymi śladami psich łapek. Marysia przyszła przygotowana z wstępnymi projektami, Karolinka z uwagi na zbliżające się święta wielkanocne postanowiła namalować kolorowe kurczaki. Adaś wymyślił wielobarwne dżdżownice i mrówki, zaś Maja stworzyła różowego smoka oraz błękitne hiacynty.

  Nieskrępowana kreatywność dzieci procentuje niezwykłym, nieszablonowym wzornictwem. Często my, dorośli nie rozumiemy, jak można narysować fioletowe słońce, zielone świnki, pomarańczowe drogi – a to właśnie zabawa kolorem i formą daje dziecku możliwość wyrażania własnych emocji, zainteresowania światem i eksperymentowania. Twórczość dziecka to również sposób komunikowania się z dorosłymi. Naszym zadaniem jest gotowość do odczytania tych komunikatów i stworzenie dziecku warunków do nieskrępowanej aktywności artystycznej” – powiedziała psycholog Ewa Witkowska.

  Natalia Jaroszewska wybierze kilka najciekawszych prac, na podstawie których powstanie wyjątkowa kolekcja „Wola docenia dzieci”. Dzieci już nie mogą się doczekać, gdy będą mogły założyć rajstopki i skarpetki z namalowanymi przez siebie wzorami.

   

  Informacje dodatkowe o Natalii Jaroszewskiej

  Styl jest wyrażeniem osobowości. Jest formą ekspresji. Moda jest takim pretekstem – przynajmniej powinna być – który pozwala nam wyrażać siebie

  Natalia Jaroszewska zaliczana jest do grona najlepszych polskich projektantów. Jest zafascynowana historią mody, bardzo kobieca, jak wszystkie jej kolekcje. W 2004 i 2005 roku magazyny „Elle” oraz „Exclusive” przyznały jej tytuł projektanta roku i uznały za jedną z nadziei polskiej mody. Mimo młodego wieku posiada imponujące doświadczenie zawodowe. Projektantka od niemal dziesięciu lat prowadzi swoje autorskie atelier w Warszawie.

  Jej styl określany jest jako „200% kobiecości,” a sama projektantka podkreśla, że najważniejsze jest dla niej dopasowanie kreacji do indywidualnych cech klientki, parafrazując słowa Coco Chanel „nie ma kobiety, nie ma sukienki”.

  Od 2002 roku jest publicystką mody w czasopismach Elle, Twój Styl, Pani, Cosmopolitan, Viva!, Gala, Glamour. W 2002 roku zaprojektowała kolekcję bielizny, która wygrała konkurs na Targach Odzieżowych CPD Igedo w Düsseldorfie oraz otrzymała Grand Prix Warszawskich Targów Bielizny i Pończosznictwa.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj