Paragraf Kate – Pierwsza na świecie koprodukcja Universal Networks International i USA Networks.

  0001 25 fe965ec8ad

  Kate Reed (Sarah Shahi) jest zwolenniczką teorii, że sprawiedliwość może zawsze wypłynąć na wierzch, nawet, jeśli nie zawsze na sali sądowej. Pierwotnie prawniczka w cenionej rodzinnej firmie w San Francisco, w wyniku frustracji systemem prawnym zmieniła ścieżkę swojej kariery zawodowej. Stała się mediatorką. Dzięki jej wrodzonej zdolności rozumienia ludzkiej natury, gruntownej wiedzy prawniczej i ironicznemu poczuciu humoru, Kate ma naturalny dar rozwiązywania sporów. Z wyjątkiem, jak się wydaje, sporów w jej życiu osobistym.

  Od nagłej śmierci ojca, relacje Kate z jej nowym szefem – niegodziwą macochą Lauren (Virginia Williams), stają się coraz bardziej skomplikowane, a sytuacja pomiędzy nią a wkrótce- byłym-mężem Justinem (Michael Trucco), Zastępcą Prokuratora Okręgowego w San Francisco, jest nie mniej kłopotliwa. Z pomocą swojego asystenta, zaradnego Leonardo (Baron Vaughn), Kate stara się jak najbardziej skupiać na pracy i unikać problemów. Jednak nowe wyzwania w życiu osobistym oraz trudne niekonwencjonalne sprawy zawodowe podważają jej umiejętności mediatorki.

  “Paragraf Kate oferuje świeże spojrzenie na seriale prawnicze… energetycznie doskonała dramatokomedia” – LA TIMES

  BIOGRAFIE POSTACI

  Kate Reed

  Kate (Sarah Shahi) jest „odzyskaną prawniczką”, która sfrustrowana sztywnością systemu prawnego, odeszła od praktykowania prawa, aby zająć się dążeniem do sprawiedliwości w inny sposób: jako mediatorka.

  Mimo pasji, utalentowania i poświęcenia pracy, zdolności Kate do rozwiązywania konfliktów nie przekładają się na jej życie osobiste. Często ściera się ona z Lauren, swoją młodą macochą i jednocześnie nowym szefem w Reed & Reed – firmie, którą założył niedawno zmarły ojciec Kate – oraz ze swoim wkrótce-byłym-mężem Justinem, Zastępcą Prokuratora Okręgowego.

  Jednak kilka stąpnięć na odcisk jest małą ceną do zapłacenia za sprawiedliwość, i nie ważne co Lauren, Justin, lub sędzia mogą powiedzieć, Kate zrobi wszystko, aby walczyć o to co sprawiedliwe.

  Leonardo Prince

  Asystent Kate, Leonardo (Baron Vaughn) jest zaradny, spokojny, a dzięki jego rozległym, zróżnicowanym kontaktom i zdolności zgadywania potrzeb Kate – zanim nawet ona  je zna – jest bezcenny. Choć poświęca się swojej zabieganej szefowej i wspiera jej czasami niekonwencjonalne metody, marzeniem Leo nie jest ani kariera asystenta, ani wspinanie się po szczeblach kariery prawniczej, on po prostu zabija czas pracą w Reed & Reed i zarabia na zapłacenie rachunków, realizując swoją prawdziwą pasję – komiks w stylu Watchmana.

  Justin Patrick

  Zastępca Prokuratora Okręgowego miasta San Francisco, Justin (Michael Trucco) postrzega świat i prawo w czerni i bieli. Jego silna wiara w system prawny jest całkowicie odmienna od punktu widzenia jego wkrótce-byłej-żony Kate. Ten konflikt, prowadzi do regularnej wojny filozoficznej między tym dwojgiem.

  Ale mimo różnic w podejściu, zarówno Kate, jak i Justin dążą do postępowania właściwie, a chemia między nimi jest nadal niezaprzeczalna. Nic dziwnego, że od czasu do czasu próbują rozstrzygnąć różnice w sypialni, czasami nawet lekceważąc regułę Kate „nie zostawać na noc”.

  Lauren Reed

  Inteligentna, skrupulatna i bystra Lauren (Virginia Williams) potrzebowała wielu lat chodzenia na randki, by wreszcie znaleźć idealną dla siebie partię w Teddym Reedzie – ojcu Kate. Jego nagłe odejście – i późniejszy awans Lauren na stanowisko partnera zarządzającego Reed & Reed –  zmusiły ją do zostania szefem jej będącej w podobnym wieku pasierbicy. Lauren stara się utrzymać płynność finansową firmy, a jednocześnie opłakuje śmierć swojego ukochanego. Jest zdolna, ale niedoświadczona, a rzeczywistość wykracza poza oczekiwania Lauren. Na pewno jednak nie odda ona firmy Reed & Reed bez walki.

  BIOGRAFIE AKTORÓW

  SARAH SHAHI

  Sarah Shahi gra główną rolę Kate Reed.

  Ostatnie z ról Sarah Shahi to filmy fabularne East Fifth Bliss, gdzie zagrała u boku Lucy Liu i Michaela C. Halla oraz Shades of Ray wyprodukowany przez Jake’a Kasdana. W Shades zagrała ona przebojową nauczycielkę ze Wschodnich Indii zainspirowaną urodzonym w Stanach Rayem (Zachary Levi), który walczył ze swoją wielokulturową tożsamością, aby podjąć ryzyko dotyczące miłości.

  Shahi grała u boku Tony’ego Shalhoub w filmie American East z 2007 roku opowiadającym o Arabach mieszkających w Los Angeles po 11 września. Film ten analizuje długo utrzymywane wyobrażenia o kulturze arabskiej i islamskiej, i został wybrany w oficjalnej selekcji na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Dubaju, Kairze, Hamptons oraz w Mediolanie

  Wielbiciele serialu NBC  Life pamiętają Shahi, jako Dani Reese, policjantkę z Departamentu Policji w Los Angeles uzależnioną od zwalczania swoich demonów w towarzyszącą nominowanemu do Złotego Globu Damianowi Lewisowi. W 2008 roku Life zdobył nagrodę AFI za Najlepszy Program Telewizyjny Roku.

  Inne godne zapamiętania role Shahi to Carmen – beztroska, ale stojąca na ziemi DJ-ka Latino złowiona w różne trójkąty miłosne w dwóch sezonach kultowego dramatu The L World; jej występ w Rodzinie Soprano w towarzystwie Jamesa Gandolfini oraz role w popularnych serialach jak Dawson’s Creek, Frasier oraz Alias. Ponadto Sarah Shahi występowała w filmach fabularnych Old School, For Your Consideration oraz Rush Hour 3.

  MICHAEL TRUCCO

  Michael Trucco gra rolę Justina Patricka.

  Urodzony i wychowany w San Mateo, Kalifornia, Trucco ukończył Teatrologię z tytułem licencjata i przez parę lat pracował w Bay Area w San Francisco, zanim pragnienie zagrania większych ról nie popchnęło go do Los Angeles. Trucco pojawił się w sześciu sztukach przez dwa pierwsze lata, ale to występ w A Few Good Men spowodował, że został on dostrzeżony przez łowcę talentów i od tego rozpoczęła się jego wspinaczka po szczeblach kariery w filmie i telewizji.

  Obecnie Trucco jest najbardziej znany za sportretowania postaci Samuela Andersa w trzech sezonach Battlestar Galatica. Ostatnio grał on detektywa Toma Demminga w serialu Castle. Jego regularna rola Josha Huntera w Beverly Hills 90210 dała mu popularność, której oczekiwał. Po tym zagrał porucznika Tuckera „Spoona” Henry’ego w dwóch sezonach Pensacola: Wings of Gold, w którym główną rolę grał James Brolin. Trucco wystąpił gościnne w licznych serialach włączając One Tree Hill, CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, CSI: Kryminalne zagadki Miami, Prawo i porządek oraz The Big Bank Theory.

  BARON VAUGHN

  Baron Vaughn gra rolę Leonardo Prince’a.

  Aktor/komik Baron Vaughn ukończył program aktorski na Uniwersytecie w Bostonie i niezwłocznie po tym wystąpił na Williamstown Theatre Festival. W tym samym roku został zatrudniony w Drowning Crow z Alfrem Woodardem i Anthonym Mackiem na Broadwayu. W tym okresie, kontynuował on kultywowanie swoich samodzielnych występów typu stand-up Comedy i występował w klubach komediowych w całym kraju. Ponadto wystąpił na licznych festiwalach filmowych.

  Pojawił się on także, jako komentator, w licznych programach na  kanałach muzycznych i wystąpił jako komik w Live at Gotham, a ostatnio w Late Night with Jimmy Fallon. Jego występy stand-up można było oglądać w tym roku również w programach Awkward Comedy Show oraz Russell Simmons presents Stand-Up at the El Rey.

  Osiągnięcia telewizyjne Vaughna to m.in. role w serialach Prawo i porządek, Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar, oraz Rescue Me. Aktor wystąpił również w takich filmach jak Cloverfield oraz Black Dynamite J.J. Abramsa. Jego występy sceniczne to m.in. sztuka Damn Yankees w NY City Center w towarzystwie Jane Krakowski i Sean Hayes.

  VIRGINIA WILLIAMS

  Virginia Williams gra Lauren Reed.

  Virginia Williams urodziła się i wychowała na południu w Memphis, stan Tennessee. Widzowie mogą ją najbardziej kojarzyć z rolą Bianci, głównej bohaterki serialu Lifetime pt. Monarch Cove, z regularną rolą Claudii w hicie serialowym How I Met Your Mother, oraz porzuconą córką Shelley Long w filmie Honeymoon with Mom, a także z rolą w dwóch sezonach kultowego filmu Strangers with Candy.

  Williams wystąpiła gościnne lub w regularnych rolach w ponad dwudziestu pięciu programach telewizyjnych włączając m.in. Two and a Half Men, Better Off Ted, Veronica Mars oraz Dowody zbrodni.  Grała główne bohaterki w licznych odcinkach pilotażowych dla telewizji ABC, FOX, NBC, Lifetime, The WB i USA. Ostatniego lata zagrała ona główną rolę w serialu familijnym na ABC Family pt. Revenge of the Bridesmaids, za którą otrzymała nominację do nagrody People’s Choice Award.

  Zanim zaczęła pracę w telewizji Virginia Williams rozpoczęła karierę w Nowym Jorku i przez dwa lata pracowała w operach mydlanych One Life to Live jako Lorna oraz w As the World Turns jako Brendy. Zdobyła ona tytuł licencjata Występów Teatralnych w Fordham University w Lincoln Center,  studiowała Literaturę Shakespeare’a na Uniwersytecie w Oxfordzie  oraz w  Brytyjsko Amerykańskiej Akademii Dramatu w Londynie.

  STRESZCZENIE ODCINKA PILOTAŻOWEGO

  ODCINEK nr 1

  KRÓTKIE STRESZCZENIE:

  Po nagłej śmierci swojego ojca, Kate Reed, mediatorka z San Francisco musi pracować ze swoją macochą, która jest jej rówieśniczką. Aby utrzymać działalność swojej firmy musi ona rozwiązać konflikt pomiędzy magnatem z branży odzieżowej, ukrywającym osobisty sekret a jego synem,  który ma odziedziczyć rodzinną fortunę. Tajemnica ojca mogłaby zniszczyć niewinne życie chłopca.

  Kate Reed rozwiązuje spór pomiędzy Charlesem i Douglasem Pease, ojcem i synem prowadzącymi fimę Pease Inc.,która jest  jednym z największych klientów Reed & Reed. Jest to zadanie wyznaczone Kate przez jej młodą macochę, która po śmierci ojca Kate stała się szefem firmy. Douglas straszy, że wpłynie na zerwanie umowy zakupu, nad którym Reed & Reed pracuje od miesięcy. Kate musi się zgłębić w historię wypadku drogowego, znaleźć sposób na pogodzenie Charliego i Douga i upewnić się, że wszyscy zaangażowani w tę sprawę, czynią to co powinni, niezależnie od tego, czy im się to podoba czy nie.

  W międzyczasie, Kate została wezwana do rozstrzygnięcia konfliktu o wartości 10 milionów dolarów pomiędzy mężczyzną o nazwisku Brian Michaels, a aktorem, kelnerem i dekoratorem tortów, których Michaels wini za nieudany ślub. Kate ma na rozstrzygnięcie tej sprawy tylko jeden dzień.

  Praca Kate kosztuje ją dużo poświęcenia, ale dzięki pomocy lojalnego asystenta Leonardo, wspierającego ją brata Spencera, i wkrótce-byłego-męża Justina – Zastępcy Prokuratora Okręgowego – Kate jest gotowa zrobić wszystko, aby sprawy dobrze się zakończyły.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj