Krakdent® 2011 – 280 wystawców, ponad 10 tysięcy zwiedzających!

  Krakdent2011 z lotu ptaka

  Jedne z lepiej zorganizowanych Targów, drugie pod względem wielkości w Polsce, poprzeczka wysoko postawiona i spełnione oczekiwania – słowa Agaty Boguskiej z firmy Suvoroff Trade to najkrótsze podsumowanie 19 edycji Targów Stomatologicznych Krakdent® organizowanych przez Targi w Krakowie Sp. z o.o. w dniach 3-5 marca 2011r.

  Tegoroczna impreza zgromadziła 280 wystawców, wśród których znalazły się firmy nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Estonii, Niemiec, a nawet Korei Południowej.

  Krakdent to ważna impreza na której musimy być. Czujemy się w Krakowie bardzo dobrze, znamy środowisko stomatologów, wiemy czego oczekuje i zawsze są tłumy przy naszym stoisku. W tym roku zmieniliśmy formułę. Dołożyliśmy dużą część edukacyjną na i to się sprawdza. Dentyści są zadowoleni z tego, że oprócz samej sprzedaży, super dobrych cen targowych jest możliwość też usłyszenia o naszych produktach w mini salach konferencyjnych – wyjaśnia Piotr Wuczkowski z Instytutu Blend A Med Oral-B.

  Trafność oferty wystawców znalazła potwierdzenie we frekwencji Targów. Impreza zgromadziła ponad 10 tysięcy zwiedzających.
  Uczestniczę w Krakdencie od kilkunastu edycji. Aktualnie poszukuję wyposażenia dużej kliniki, w związku z czym zakupy będę z pewnością duże. Targi są dla mnie cennym źródłem informacji. Z katalogów nie dowiem się jak wygodny jest fotel, ani jak wygląda jego obsługa, a te informacje dla lekarza praktyka są kluczowe – mówi Ewa Młyńczak z Wrocławia.

  Ważne porozumienie lekarskie

  Niezwykle istotnym wydarzeniem towarzyszącym Krakdentowi było podpisanie w gabinecie wojewody małopolskiego Stanisława Kracika umowy o współpracy między Okręgową Radą Lekarską w Krakowie, Słowacką Izbą Dentystów  i Czeską Izbą Stomatologiczną.

  W ramach kształcenia ustawicznego każdy lekarz musi się permanentnie szkolić. Obecne na spotkaniu strony oficjalnie zgodziły się na uznawanie wyników szkoleń lekarzy stomatologów. Jeśli więc polski dentysta będzie uczestniczył w szkoleniu organizowanym przez czeską lub słowacką Izbę, to jego wynik będzie tak samo ważny, jakby je ukończył w Polsce. I odwrotnie – czescy i słowaccy stomatolodzy będą mogli się kształcić w naszym kraju . – wyjaśniał prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie.

  Podpisana umowa ma ważne znaczenie dla naszych południowych sąsiadów, którzy przybyli do Krakowa z Misją Gospodarczą.

  – Chcieliśmy wykorzystać nasz pobyt na Krakdencie i uroczyście podpisać umowę o nawiązaniu współpracy. Trójstronne porozumienie, zawarte w obecności Wojewody to przede wszystkim wynik troski o dobro czeskich, polskich i słowackich pacjentów –  deklarował Jan Gasic, Prezydent Słowackiej Izby Dentystów.

  Medale Najwyższej Jakości…

  … zostały tradycyjnie przyznane w 4 kategoriach już w pierwszym dniu Krakdentu®. Wyboru najlepszych produktów prezentowanych podczas Targów dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

  o    Prof. dr hab. Marek Ziętek – Przewodniczący Komisji, Honorowy Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego; 

  o    Prof. dr hab. n. med. Maria Chomyszyn-Gajewska – Kierownik Katedry Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej, Collegium Medicum UJ;

  o    Lek. dent. Zbigniew Klimek – Sekretarz Sekcji Polskiej Akademii Pierre Faucharda;

  o    Lek. dent. Anna Lella – Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Przewodnicząca Komisji Stomatologicznej NRL;

  o    Bożena Florczyk – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych;

  o    Iwona Miliszkiewicz – Sekretarz Komisji Konkursowej, przedstawiciel Targów w Krakowie Sp. z o.o.

  Zwyciężyły następujące produkty:

  1.Sprzęt, aparatura diagnostyczno-zabiegowa oraz instrumentarium stomatologiczne:

  zgłaszający: PROFIDENT Sprzęt i Materiały Dentystyczne Jadwiga Zbożeń
  producent: B & L BIOTECH Co., Korea Południowa
  produkt: Zestaw do wypełniania kanałów korzeniowych SUPERENDO ALPHA II i SUPERENDO BETA

  2. Sprzęt, aparatura i instrumentarium do techniki dentystycznej

  zgłaszający: HOL-DENTAL DEPOT Urszula Chudak
  producent: PRIMOTEC – JOACHIM MOSCH, Niemcy
  produkt: MIKROSPAWARKA PHASER MX-2 Z MIKROSKOPEM

  3. Materiały stomatologiczne i kliniczne

  zgłaszający: GC EUROPE N. V.
  producent: GC DENTAL PRODUCTS CORP., Japonia
  produkt: G-aenial Universal Flo

  zgłaszający: Septodont-Polska Sp. z o.o.

  producent: SEPTODONT, Francja

  produkt: Biodentine™

  4. Inne

  zgłaszający: BESTOM DENTONET.pl Sp. z o.o.
  producent: PATRIMONIUM s.c.
  produkt: Portal wideo DENTOWIZJA

  Włoski akcent, czyli Dental Spaghetti po raz dziesiąty

  W trzecim dniu Krakdentu odbyła się ceniona w środowisku, jubileuszowa X Międzynarodowa Konferencja Dental Spaghetti.
  Ona dobrze się wkomponowuje w najlepsze europejskie konferencje naukowe, które organizowane są w Rzymie, Paryżu, Barcelonie. Dental Spaghetti światowej sławy wykładowcy, najlepsi specjaliści zajmujący się stomatologią estetyczną. Poza prelegentami z Włoch, mamy Hiszpana i Brazylijczyka. Przygotowali oni kapitalne prezentacje, dopracowane w najdrobniejszym szczególe, bez zbędnego slajdu. Dzięki temu stomatolodzy z całej Polski mogą przenieść te standardy do swoich praktyk. – wyjaśnia dr n. med. Maciej Żarow, komitet organizacyjny Konferencji Dental Spaghetti.

  Zdrowy uśmiech najmłodszych

  Absolutną nowością tegorocznego Krakdentu® była Dentopomoc, czyli wspólna akcja Targów w Krakowie i wystawców, polegająca na okazaniu pomocy domom dziecka i rodzinom zastępczym z Małopolski. Firmy stomatologiczne przekazały szczoteczki, pasty do zębów, kubeczki, podstawowe środki higieniczne, maskotki oraz zorganizowały wizyty stomatologiczne z prelekcjami i darmowymi przeglądami stanu uzębienia.

  Pierwsza edycja akcji zakończyła się sukcesem. Aż 19 firm postanowiło zadbać o zdrowy uśmiech najmłodszych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, podczas jubileuszowych dwudziestych już Targów Krakdent nabierze jeszcze większego rozpędu i dzięki hojności naszych wystawców będziemy mogli pomóc większej liczbie placówek – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj