Podróż w głąb Ziemi. W poszukiwaniu złota z Merrellem

  MRL R16786 Avian Light Sport GTX

  Let’s Get Outside. Marka Merrell zachęca do aktywnego wypoczynku i spędzenia czasu w Złotym Stoku. Owiana legendą kopalnia złota czeka. Wystarczą dobre buty. Merrell Avian Sport GTX sprostają wyzwaniu a Wy będziecie mogli cieszyć się spacerem i zagłębić się w kopalniane korytarze. Zabierz przyjaciół i pojedźcie na Dolny Śląsk.

  Jedziemy na wycieczkę

  Kopalnia złota w Złotym Stoku znajduje się niedaleko czeskiej granicy, 85 kilometrów na południe od Wrocławia. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie aktywnego weekendu z grupą znajomych. Wiosenny deszcz nie będzie przeszkodą w kopalni. Schodzimy pod ziemię!

  Przygotuj się do zwiedzania

  Wycieczki rządzą się swoimi prawami. Jednak do każdej z nich należy się solidnie przygotować. Ważne, by obuwie, które posiadasz zapewniało komfort i bezpieczeństwo. Na wycieczkę po kopalni złota marka Merrell poleca dla kobiet buty Avian Sport GTX.

  Zwiedzanie kopalni złota rozpoczynamy od Sztolni Gertrudy. Wiąże się z nią legenda, która dała nazwę temu miejscu. Dawno temu w kopalni nastąpił zawał, pod którym zginęło czterech górników. Żona jednego z nich postanowiła dotrzeć do miejsca katastrofy. Niestety zbłądziła i sama stała się ofiarą kopalni. Jednak po dziś dzień jej głos pomaga zagubionym wędrowcom trafić do wyjścia. Na śliskich kamieniach, labiryncie korytarzy, wiedziony szeptem Gertrudy możesz czuć się bezpiecznie dzięki antypoślizgowej podeszwie Vibram zastosowanej w butach Merrell.

  Kopalnia w Złotym Stoku słynie z jedynego w Polsce podziemnego wodospadu. Chcąc w pełni delektować się tym zjawiskiem należy zadbać, by stopa pozostała sucha pomimo dużej wilgotności otoczenia. Buty Merrell zostały wykonane z nieprzemakalnego GORE‐TEXU, który ma również doskonałe właściwości oddychające. Ponadto system wkładek Ortholite pochłania wilgoć i zapewnia długotrwały komfort, dlatego możesz w pełni skupić się na podziwianiu naturalnego piękna pędzącej w dół wody.

  Buty Merrell Avian Sport GTX zostały zaprojektowane wyłącznie z myślą o kobietach. Zastosowanie technologii Q‐Form umożliwiło dopasowanie podeszwy do kształtu damskich stóp, dzięki czemu odciski i obtarcia staną się przeszłością. Nawet po bardzo intensywnym dniu zwiedzania będziesz czuła się świeżo.

  Kopalnia złota w Złotym Stoku

  Najstarsze prace wydobywcze prowadzono w okolicach Złotego Stoku już około 2000 lat p.n.e. Od tego czasu aż do lat dzisiejszych zdołano wydrążyć przeszło 300 km sztolni, szybów i chodników rozmieszczonych aż na 21 poziomach. Pierwszy zapis o prowadzonych tu robotach górniczych pochodzi z 1273 r.

  Największy rozkwit górnictwa złota przypadł w Złotym Stoku na początek XVI w. W 1507 r. przeniesiono tu z Ząbkowic Śląskich mennicę książęcą i zaczęto bić złote dukaty. Przyniosło to wzrost rangi miasta i wymierne korzyści finansowe. W drugiej dekadzie XVI w. zaczęły tu inwestować europejskie spółki górniczo‐hutnicze. W tym czasie ze swoich prawie 200 kopalni Złoty Stok dostarczał około 8% całej europejskiej produkcji złota.

  Wspomnieć w tym miejscu należy, że złoto ze Złotego Stoku ma znaczący udział w historii świata. Fuggerowie wspierali swym złotem królową hiszpańską Izabelę, która mogła dzięki temu sfinansować wyprawę Krzysztofa Kolumba, zakończoną odkryciem Ameryki. Na przestrzeni całego okresu wydobywczego, tj. w ciągu ponad 700 lat, wydobyto w Złotym Stoku ok. 16 ton czystego złota.

  Kopalnia złota w Złotym Stoku czeka jeszcze na swoich odkrywców. Eksploratorzy mogą się natknąć na wiele pozostałości minionych wieków, począwszy od szczątków pracujących tu niegdyś górników, którzy nigdy nie zostali wydobyci po katastrofach górniczych, czy w końcu na tajemnice III Rzeszy skrzętnie skrywane przed oczami ciekawskich przez zawaliska skalne…

  Merrell Avian Sport GTX – Cena: 399 zł

  Profesjonalne buty damskie przeznaczone do pieszych wycieczek oraz codziennego użytku. Wykonane z syntetycznej skóry i zewnętrznej siateczki dodatkowo wzmocnione gumowym brzegiem, w okolicach pięty i palców, który zabezpiecza obuwie przed uszkodzeniami w trudnym terenie. Membrana GORE‐TEX zabezpiecza przed wiatrem i wilgocią, a dopasowany wewnętrzny język zapobiega dostawaniu się piasku i żwiru do środka buta. Buty wyposażone w technologie: Ortholite – pochłania wilgoć i zapewnia długotrwały komfort; podeszwa Vibram® Avian Light Sole gwarantuje doskonałą stabilność i przyczepność w każdych warunkach, a wkładka Q‐form sprawia, że but idealnie dopasowuje się do stopy uwzględniając kobiecą anatomię.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj