ERYKAH BADU – Pierwsza Dama Neo Soul

  2010 E. Badu Photo

  5 sierpnia 2011 r. o godz. 20:00 w Hali ERGO ARENA na granicy Gdańska i Sopotu wystąpi królowa muzyki neo-soul – Erykah Badu.

  Wokalistka zadebiutowała w 1997 roku płytą „Baduizm”, która w rekordowym czasie osiągnęła status pięciokrotnej platyny. Otrzymała za niego dwie prestiżowe nagrody Grammy. Badu zainicjowała nowy kierunek muzyczny – neo soul. Nowatorskie potraktowanie czarnej muzyki i niespotykanie charakterystyczny głos, który porusza emocje słuchaczy szybko stał się jej znakiem rozpoznawczym.

  Aranżacje muzyczne pozbawione są przepychu instrumentów. Wyeksponowany głos Erykah gra zawsze pierwsze skrzypce. Sposób w jaki śpiewa Badu, jej naturalność, krystalicznie wyraźny ton powodują, że ma się wrażenie jakby była sama na scenie, że nie ma wokół instrumentów.

  Badu współpracowała z wieloma znakomitymi artystami, wśród których znaleźli się Macy Grey, Chaka Khan, Busta Rhymes, OutKast, The Roots, D’Angelo, Common, Mos Def czy Jill Scott.

  Dwa ostatnie jej albumy są częścią trylogii „New Amerykah”.

  „New Amerykah Part One (4th World War)” z 2008 roku to swego rodzaju muzyczny manifest z zaangażowanymi społecznie i politycznie tekstami i brzmieniem.

  Wydany dwa lata później album „New Amerykah Part Two (Return of the Ankh)” to zupełnie inne emocje. To powrót do wnętrza, do emocji, które rodzą kreatywność, pasję, które tworzą Badu.

  Na wskroś etniczna Badu podkreśla swoje korzenie wyszukanym strojem, symboliką i stylem życia. Jest zapaloną weganką odważnie propagującą ideę weganizmu. Na jednym z koncertów jazzowych w Miami, wystąpiła w koszulce z napisem „Bite me! I am a Vegan!”.

  Koneserzy dobrej muzyki nie mogą przegapić tego wydarzenia!

  Informacja o biletach oraz systemie dystrybucji niebawem.

  Organizatorem koncertu jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj