„MAMY plany” – podsumowanie spotkania drugiego pt. „W ciąży – w formie!”

  mamy plany 2

  „MAMY plany“ to rozwój i inspiracja zapisane w kolejnych warsztatach dla MAM, prowadzonych przez projektantkę ZIABAQLU – Natalię Orłow-Ostrowską i Agnieszkę Żularską-Lazar specjalistkę  pielęgnacji ciała z Instytutu Dermika Salon&Spa oraz gości-ekspertów.

  Spotkania poszerzają wiedzę kobiet w ciąży i młodych mam, pomagają im w radzeniu sobie z codziennymi, nierzadko trudnymi sytuacjami i pojawiąjącymi się problemami, wspierają je w poszukiwaniu energii do samorealizacji i nowych wyzwań, z którymi muszą się mierzyć w nowej, życiowej roli.

  Drugie spotkanie cyklu „MAMY plany“ pt. „W ciąży– w formie!” odbyło się 9-tego marca w warszawskiej kawiarni/ bawialni dla dzieci FikuMikuCafe. Wydarzenie dedykowane było kobietom w ciąży, które chciały dowiedzieć się, jak kompleksowo zadbać o siebie w tym szczególnym czasie.

  Pomysł na „MAMY plany“ wziął się z potrzeby dialogu z innymi kobietami, szukania wsparcia dla mam, które w nowej roli życiowej czują się chwilami osamotnione. Ciąża jest wyjątkowym czasem, kiedy wiele się zmienia w życiu kobiety. Nie zawsze jesteśmy na to przygotowane i nie zawsze, wiemy, jak reagować – mówi Natalia Orłow-Ostrowska, pomysłodawczyni cyklu spotkań dla mam, projektantka i właścicielka Pracowni ZIABAQLU. Zaczynamy czytać, grzebać w internecie, ale nawet najlepsze fora mogą pozostawiać niedosyt, a czasami nawet porządnie wystraszyć. Rozmowa z wiarygodnymi specjalistami i wymiana doświadczeń z innymi mamami mogą rozwiać niepokoje i wątpliwości. Tak  właśnie było na naszym drugim spotkaniu „W ciąży – w formie!” – dodaje Natalia.

  Pierwszą część spotkania poprowadziły specjalistki z Instytutu Dermika Salon&Spa, zapoznając uczestniczki z refleksologią i jej dobroczynnym wpływem na ciało kobiety podczas ciąży.

  Wybrałyśmy na warsztaty zabieg refleksologii, gdyż pomaga ona likwidować wiele dolegliwości występujących podczas ciąży, m. in: nudności, zaparcia, problemy z krążeniem. Szczególnie dobrze radzi sobie również z problemem zatrzymywania płynów w organizmie objawiających się opuchnięcie stóp i nóg. Zapewnia głębokie odprężenie i dobre samopoczucie, a od zawsze wiadomo, że kobieta, jeśli dobrze się czuje, to również dobrze wygląda – mówiły mgr rehabilitacji Agnieszka Żuralska-Lazar i Edyta Filipowicz z Instytutu Dermika Salon&Spa na warszawskim Żoliborzu.

  W kolejnej części, po przerwie wypełnionej rozmowami i aromatem pysznej kawy, Natalia Orłow-Ostrowska, właścicielka ZIABAQLU – projektantka odzieży dla mam karmiących, przeprowadziła przyszłe mamy przez zagadnienia charakterystyczne dla czasu ciąży i porodu, zachęcając je do dialogu i wymiany własnych doświadczeń.

  Wiedza i doświadczenie tworzą pakiet informacji, z którym można przejść spokojniej przez kolejną ciążę, ale co mają powiedzieć mamy, które po raz pierwszy są w takiej roli życiowej? Mają „MAMY plany“ – warsztaty i społeczność kobiet, które chętnie rozmawiają ze sobą o macierzyństwie i wpólnie dochodzą do ciekawych rozwiązań. Wymieniają się wiedzą, spostrzeżeniami. Zawiązują się więzi i przyjaźnie, które często przetrwają długie lata – mówi Natalia Orłow-Ostrowska.

  Kolejne spotkanie cyklu „MAMY plany“ już w kwietniu. Tym razem wyjątkowo gościmy w Baby Clinic w na warszawskim Ursynowie. Tematem będą mity i fakty dotyczące alergii – ważnego dla młodych rodziców zagadnienia. Więcej informacji już wkrótce na www.mamyplany.com.

  Akcję „Mamy plany” wspiera: Polsat Cafe, M jak Mama, www.polki.pl, www.babyonline.pl, www.gogaga.pl, www.imprezarodzinna.pl, www.sophisti.pl, a także www.fashionmedia.pl.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj