Weekend Mody w Szczecinie – 2 dni atrakcji

  Weekend Mody Targi mody w Szczecinie

  Już dziesiąty raz mamy przyjemność zaprosić Państwa na Weekend Mody w Szczecinie – 2 dni atrakcji, które skupiliśmy w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni zbudujemy centrum mody, piękna oraz nowoczesnego designu obecnego w świecie fashion oraz  motoryzacji.

  Na przełomie lat nieodłącznym elementem Week & Mody jest konkurs dla projektantów mody Gryf Fashion Show . Ponad  15 projektantów z całej Polski, zaprezentuje swoje kolekcje w 3 kategoriach Pret ‘a Porter, Houte Couture, Premier Vision.

  Nie zabraknie pokazów towarzyszących uznanych polskich projektantów tj Michała Starosty oraz wspólna kolekcja Kamili Zielińskiej i Katarzyny Konieczki. A wszystkich tych, którzy poczują niedosyt sztuki zapraszamy na wernisaż fotograficzny Magdaleny Lipiejko oraz salon wystawienniczy, czyli showroom najzdolniejszych polskich projektantów.

  Drugi dzień poświęcony będzie regionalnym wyborom do Miss Polski. 34 kandydatki walczyć będą o tytuł najpiękniejszej.

  Nową inicjatywą jest sobotni dzień targów mody, dedykowany rodzinom i wszystkim tym, którzy  mogą przyjść na gale wieczorne.

  W programie imprezy nie zabraknie  atrakcji towarzyszących min. prezentacja najnowszego Mercedesa CLS, wręczenie Certyfikatu POLISH EXCLISIVE oraz Certyfikatu FIRMA ROKU 2011 przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

  Week & Mody to również ogromne After Party, które odbędzie się  po każdej z gal wieczornych. Największa klubowa impreza, z 10 barami, parkietem do tańca, strefą restauracyjną oraz eleganckimi i wygodnymi lożami.

  1 kwietnia piątek – Wieczór Exclusive Fashion

  Główną atrakcją pierwszego dnia Weekendu Mody jest ogólnopolski konkurs dla projektantów mody Gryf Fashion Show, który już na stałe wpisał się do kalendarza największych imprez modowych w Polsce. Konkurs stał się wydarzeniem prestiżowym, w którym chętnie uczestniczą znane osobistości ze świata telewizji, mody i biznesu tj. Eva Minge – projektantka, Conrado Moreno – prezenter telewizyjny, Izabela Łapińska – projektantka, Magda Rozenfeld – Akademia Sztuk Pięknych, Marek Witt – wydawnictwo Promedia, Ewa Piotrowska – Fashion TV oraz przedstawiciele mediów i Akademii Projektowania.  Całość wydarzenia poprowadzi znany prezenter ze świata telewizji Krzysztof Ibisz.

  OPIS KONKURSU

  Konkurs Gryf Fashion Show to przedsięwzięcie cykliczne i w tym roku będzie organizowany już po raz ósmy. Celem konkursu jest promocja projektantów i ich kolekcji , którzy chcą zaistnieć  na rynku mody. Jury, w którego skład weszli doświadczeni  i uznani przedstawiciele mody z projektantką Izabelą Łapińską na czele , wyłoniło 15 kolekcji w 3 kategoriach: premiere vision, pret – a – porter,haute couture. Jak co roku dla laureatów przygotowane są atrakcyjne nagrody . W ubiegłych latach konkurs pozwolił wypłynąć jednemu z zwycięzcy konkursu GSF – Arkadiusz Prajs został zauważony przez znaną projektantkę Ewie Minge, który obecnie pracuje w jej domu mody.

  W 2010 r. powstała dodatkowa kategoria oceniająca modelki biorące udział w Week & Mody  – Gryf Fashion Show Models.  Stał się nieodłącznym elementem konkursu dla projektantów mody GFS.

  W trakcie gali wieczornej zostanie wręczony przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, certyfikaty Polish Exclusive dla najbardziej ekskluzywnych marek/firm w Polsce. Przyznawany jest on w ilościach jednostkowych oraz potwierdza pozycje firmy na rynku krajowym, jak i na arenie międzynarodowej (www. polishproduct.pl)

  UZNANI PROJEKTANCI

  KOLEKCJA MICHAŁ STAROSTA

  Zajmuje się projektowaniem mody od początku lat 90′ Po ukończeniu klasy rzemieślniczej Cechu Gdańskiego, realizował w Sopocie indywidualne zamówienia. Pierwszy pokaz zorganizowały jego własne klientki.  Współpracuje z BBC i CNN. Jest ulubionym kreatorem znakomitej reporterki telewizji BBC Ewy Ewart.  Do swoich kreacji używa wysokiej jakości jedwabi, muślinów lub wełny sprowadzanych specjalnie z Indii, Szkocji, Madrytu i Singapuru. Szczegółowe informacje dotyczące jego projektów można będzie uzyskać na stronie pod adresem: www.michalstarost.pl

  Zaprojektował około 17 linii pret-a-porter. Pierwszą z nich pokazano na Warsaw Fashion Street. Projektant, którego kolekcja „Grzech” zainteresowała Paco Rabanne.
  Michał Starost organizował stroje na koncerty gwiazd takich jak James Brown czy Lionel Richie oraz ubierał gwiazdy: Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni, Monika Richardson, Grażyna Torbicka.

  KOLEKCJA ŁĄCZONA KATARZYNY KONIECZKI I KAMILI ZIELIŃSKI

  Wspólna kolekcja Kamili Zielińskiej oraz Katarzyny Konieczki będzie łączyć w sobie luksus wysokiej jakości tkanin, klasyczna linie z unikatowością ręcznie wykonanych detali. To będzie jak modny „kawałek” teatru i baśni, który będzie można swobodnie nosić. Jako projektantki są bardzo różne. Kamila projektuje bardzo subtelne, stonowane sukienki, suknie i body, a Katarzyna stroje sceniczne, szokujące skandalizujące, prawie jak rzeźby, w których można chodzić, min projektuje dla znanej polskiej piosenkarki Dody. Razem w 2009 roku zostały finalistkami konkursu Złota Nitka i zdobyły nagrody od krytyków zagranicznych : słynnej francuskiej krytyk mody Diane Pernet i dziennikarza z Wielkiej Brytanii Robb’a Young’a, który na co dzień pisze dla Vouge’a Times’a i Herald Tribiune. Kasia dostała nagrodę od tych dziennikarzy w kategorii Premiere Vision ( za kolekcję „Mascarade”) a Kamila ( za kolekcję „Stalowa Subtelność”) w kategorii Pret a Porter.

  2 kwietnia Targi Mody 12:00 – 18:00

  Targi mody – najważniejsze wydarzenie dla branży mody w Szczecinie.

  Podczas drugiego dnia Weekendu Mody w godz. 12.00 do 18.00 będzie można wejść na halę i zwiedzić stoiska projektantów, obejrzeć pokazy mody oraz nawiązać ciekawe kontakty. Na ponad 4000m2 ustawimy stoiska związane z modą oraz stylem. Oferta wystawców zostanie podzielona na kilka salonów tematycznych.

  Wydarzenie targowe zostało zaplanowane w taki sposób, by zwiedzający mogli nie tylko czerpać korzyści z bezpośredniego kontaktu z projektantami mody z całej Polski ale również  nawiązać nowe kontakty handlowe, ale także pozyskać branżową wiedzę.

  2 kwietnia Wybory Miss Polski

  Główną atrakcję drugiego dnia będzie finał regionalnych wyborów Miss Polski. Wybory odbędą się w dwóch kategoriach: Miss Pomorza Zachodniego oraz Miss Pomorza Zachodniego Nastolatek, który jest jedynym konkursem dla nastolatek w Polsce. Dodatkowo kandydatkom będą przyznawane tytuł Miss w kategoriach publiczności, foto oraz internetu. Laureatki konkursu regionalnego otrzymają zaproszenie do ogólnopolskich kwalifikacji wyborów Miss Polski 201. Przewodniczącym jury jest prezes konkursu Miss Polski oraz Festiwalu Piękna Pan Gerhard Parzutka von Lipiński.

  Podczas pierwszej odsłony, kandydatki zaprezentują się w zaskakującym połączeniu koncertu szczecińskiego rapera „Soboty” wraz z pokazem kolekcji Endorfina Jeans.

  Kandydatki dodatkowo zaprezentują się m.in. w strojach plażowych firmy Samanta, sukienkach coctailowych salonu Vip Collection oraz Butique – „The Best Fashion”.  8 finalistek zaprezentuje suknie ślubne z Salonu Freja oraz suknie wieczorowe Vip Collection.

  Będzie to dzień dla wszystkich, zarówno młodzieży jak i ludzi ceniących dobry wygląd, modę oraz design. Dodatkowo Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej wręczy certyfikat Firma Roku 2011. Wygrana wiąże się z otrzymaniem wielu profitów. Każda firma biorąca udział w Weekend Mody ma szanse otrzymać certyfikat.

  SHOWROOM

  1. Hanna Bieńkowska
  2. Karolina Małgorzata Brochocka
  3. Modotikon (Jolanta Bikowska-Czeczótko)
  4. Alicja Brzoskowska
  5. Sitkowska & Cembik
  6. Katarzyna Barcik
  7. Sylvia Januszewicz
  8. Kolosz Perz
  9. Kasia Hubińska
  10. Barbara Olejniczak

  POKAZ KOLEKCJI STOPROCENT

  Nietypowe połączenie muzyki i mody. Pokaz mody marki Stoprocent oraz marki Endorfina zostanie połączony z koncertem rapera „Soboty”. Michał Sobolewski szerzej znany pod pseudonimem SOBOTA to niezwykle uzdolniony i charyzmatyczny raper/MC. Ważnym momentem w karierze SOBOTY był udział w nagraniu utworu i teledysku „Stoprocent” w roku 2007, na którym obok SOBOTY wystąpili: Peja, Gural, Borixon i Miodu. Teledysk z ilością ściągnięć przekraczającą 4.500.000 stał się niekoronowanym przebojem lata 2007 i był emitowany przez stację muzyczną 4Fun. SOBOTA, oraz z Wini Sage, Rena i Tony Jazzu należą do Ogarnijsie.pl. Jest to projekt szczecińskich raperów, których celem jest w pełni spontaniczne tworzenie muzyki sprawiającej radość wszystkim fanom prawdziwego i bezkompromisowego hip hopu.

  SOBOTA dużo koncertuje, a każdy występ jest połączeniem profesjonalnego show i doskonałej zabawy. Ma wspaniałą relację z publicznością, co sprawia, że koncert na długo zapada w pamięć. Oprócz tego Michał wystąpił gościnnie na płytach takich wykonawców jak: Smagalaz, Bosski Roman, Kajman, Tallib, Vienio, Vespa. Obecnie SOBOTA pracuje nad swoim kolejnym solowym albumem.

  Najnowsze piosenki SOBOTY będziemy mogli usłyszeć podczas prezentacji kandydatek do Miss Pomorza Zachodniego. Z kandydatkami zostanie również nakręcony teledysk.

  Prezentacja Centrum Handlowego Fala

  Najciekawsze kolekcje butików znajdujących się w Centrum Handlowego Fala, zostaną zaprezentowane podczas sobotniego pokazu w trakcie gali wieczornej.  Dodatkowo przez dwa dni imprezy będzie można odwiedzić stoiska i zapoznać się z kolekcjami szczegółowo na stoiskach firmowych butików CH Fali m.in.: Bialcon, La Rose, Scarlett, Milano Fashion, Magic Fashion, Anet

  Related Images:

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj