FASHION WEEK POLAND – Tydzień Mody w Łodzi 4-8 maja 2011

  FW Maj plakat

  JUŻ ZA NIESPEŁNA DWA MIESIĄCE POZNAMY PROPOZYCJE PROJEKTANTÓW NA SEZON JESIEN ZIMA 2011/2012. CZWARTA EDYCJA FASHION WEEK POLAND, W ŁODZI W DNIACH 4-8 MAJA

  W dniach 4-8 maja 2011 r. odbędzie się czwarta edycja polskiego Tygodnia Mody. Zaprezentowane zostaną kolekcje na sezon jesień-zima 2011/2012. Odbędą się pokazy, showroomy, szkolenia, festiwal filmów o modzie oraz wydarzenia towarzyszące. Udział w tygodniu mody wezmą projektanci, producenci odzieży i dodatków, szkoleniowcy, handlowcy, agenci, dziennikarze i obserwatorzy. Swój przyjazd i prezentację filmow o modzie potwierdziła światowej sławy dziennikarka i bloggerka Diane Pernet. Wiele klubów, restauracji, miejsc rozrywki udostępni specjalnie przygotowane programy i menu.

  Pokazy i showroomy

  Aleja Projektantów to moduł pokazów prezentujący kolekcje uznanych projektantów z Polski i zagranicy. Pokazy odbędą się w dniach 6-8 maja w Hali EXPO, przy ul. Stefanowskiego 30 . Obok pokazów uznanych projektantów odbędzie się finał XIX edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru „Złota Nitka”. Pokazom Alei towarzyszyć będą showroomy (również w Hali EXPO), w których najnowsze kolekcje zaprezentują projektanci ubioru, firmy odzieżowe oraz marki biżuterii, toreb i dodatków.

  Pokazy projektantów awangardowych i debiuty

  Pokazy projektantów awangardowych oraz debiutantów odbędą się w części OFF Out Of Schedule, również w dniach 6-8 maja. Miejscem pokazów będą, jak w poprzedniej edycji, pofabryczne hale Elektrowni i Bielnika (kompleks Opal Property Developments, ul. Tymienieckiego 5/7 i ul. Milionowa 2a

  Szkolenia

  W dniach 4-5 maja odbędzie się cykl szkoleń „Let them know”. Tematyka seminariów i wykładów dotyczyć będzie komunikacji w biznesie, budowaniu marki i wizerunku oraz zagadnień związanych z trendami.

  Wystawa fotografii mody

  Części OFF OUT OF SCHEDULE towarzyszy wystawa fotografii mody „Young Fashion Photographers Now”. Obok prac uznanych fotogafów, publikujących w ELLE czy Vogue, zaprezenntowane zostaną zdjęcia młodych autorów. (Hale Elektrowni i Bielnika). Wystawa towarzyszy Fotofestiwalowi, odbywającemu się w Łódź Art Center.

  Festiwal filmów o modzie

  Wydarzeniem towarzyszącym Alei Projektantów będzie festiwal filmów o modzie „A Shaded View On Fashion”. Festiwal stworzyła słynna komentatorka i dziennikarka mody Diane Pernet. Odbywa się on od czterech lat w Paryżu, jesienią w czasie paryskiego Tygodnia Mody.. W Polsce festiwal zagości po raz pierwszy. Obok filmów debiutantów będzie można zobaczyć klasykę sztuki filmowej. Wszystko wybrane specjalnie pod kątem widza zainteresowanego modą.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj