Marzec – miesiąc dobrych zmian u mam

  Ziabaqlu Bluzka do karmienia 2

  Trzeci miesiąc roku to czas wyjątkowy w kalendarzu młodej mamy. Okres ten jest pełen okazji bardzo kobiecych, i to nie tylko dlatego, że płeć piękna obchodzi 8 marca swoje święto. Czas ten symbolizuje zmiany i przynosi wiosnę, pojawia się kiełkujące życie i nowa energia. Może dlatego ma zapisane w sobie  tak wiele skojarzeń do macierzyństwa czy kobiecości. Bez wątpienia to moment na wprowadzenia kilku zmian, również w szafie młodej mamy!

  Czas Kobiet

  Pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzono 19 marca 100 lat temu w Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii. Został ustalony rok wcześniej dla krzewienia i obrony praw kobiet. W niektórych krajach, jak na przykład w Rumunii, jest równoznaczny z dniem matki. Tego dnia kobiety dostają różne prezenty lub kwiaty. W Polsce święto to kojarzone jest często z czasami PRL-u, chociaż dla młodego pokolenia to „Manifa“ staje się nową twarzą 8 marca i walki o prawa kobiet, a także mężczyzn. Coraz częściej widzimy, że jest to święto myślenia o kobietach i kobiet – o nich samych czy o ich dzisiejszym miejscu w społeczeństwie, polityce i w domu. Panie poświęcają ten czas dla siebie i inwestują w wizytę u kosmetyczki, w salonie SPA, u masażysty czy wybierają jakieś rozwijające warsztaty. Program kina, zniżki w witrynach, tytuły artykułów –  wszystko informuje, że mamy Dzień Kobiet. Dlatego trudno przejść obojętnie, wręcz trzeba coś zrobić! Tylko co ?

  Nowości w szafie młodej mamy

  Nic tak nie uskrzydla jak nowa kolekcja kreacji na wiosnę i zakupy. Dobrze czuć się w nowych ubraniach, mieć pięknie dobrane do figury wdzianko – to coś, co możesz sobie sama sprezentować na Dzień Kobiet. Zwłaszcza, że sklepy pomagają Ci w tym, kusząc atrakcyjnymi rabatami.

  Czasem jednak pojawia się jakaś przeszkoda. Jeśli jesteś mamą karmiącą wiesz, że takie zakupy mogą być pełne rozczarowań. Należysz do niszowej grupy odbiorców, zupełnie nie widniejącej na liście zamówień znanych marek. Poszukaj więc wcześniej sklepów adresowanych do Ciebie. Jednym nich jest Pracownia Ziabaqlu, gdzie w dostępnym asortymencie znajdziesz tuniki, bluzki, sukienki uszyte specjalnie z myślą o mamach karmiących.  Warto również pomyśleć o rosnącej temperaturze i czasie, w którym będziesz częściej wychodzić z dzieckiem na spacer. Ubrania o ciekawych krojach, dobrych do karmienia w miejscach publicznych, umożliwiających dyskretne zaspokojenie głodu maluszka – to coś, czego potrzebuje na wiosnę mama karmiąca!

  W Ziabaqlu, dostępne są ubrania, doskonale sprawdzające się zarówno na wieczorne wyjście do restauracji, jak i na spacer. Niech zmiany, które wprowadzasz w swojej garderobie, będą rewelacyjne i korzystne dla Ciebie. Marzec prowokuje również do kilku innych przemian i zadbania o swoją formę fizyczną.

  Wiosna sportowo-elegancka i radosna

  Marzec przynosi nam wiosnę, a także czas dobania o siebie, myślenia o oczyszczeniu, sporcie, zdrowej diecie. Pierwszy dzień wiosny, przypomina o aktywności na świeżym powietrzu, a topienie Marzanny, to rytuał odcięcia się od zimy, początek czasu przemian naszej codzienności i natury. W ten szczególny czas odrodzenia, rozkwitania ziemi i kobiecości, warto zainwestować we własną formę, urozmaicić swoją dietę, czy zadbać o ciało. Doda to energii nie tylko Tobie, ale wszystkim i dookoła.

  Radośnie zrobi się w domu po wiosennych porządkach, które polecamy przeprowadzać wspólnie ze swoim partnerem. Młode mamy, oprócz zmiany własnej garderoby, będą musiały zadbać o szafę swojego dziecka, które rośnie jak na drożdżach i wyrasta już nie tylko ze śpioszków, ale również z łóżeczka czy niektórych zabawek. Świetnym pomysłem przy robieniu takich porządków, może być zorganizowanie małej garażowej wyprzedaży swoich dóbr. Wraz z wiosną przychodzi bowiem chęć na poszerzanie swojej przestrzeni lub ozdobienie jej w nowe przedmioty. Małe remonty zaczną się na dobre, również u sąsiadów, co tym bardziej zachęcą do długich spacerów.

  Uzupełnieniem marcowych kobiecych czynności przemieniających rzeczywistość, będzie również sadzenia kwiatów, czy warzyw w małych doniczkach i codzienna rodzinna obserwacja, jak kiełkuje radośnie życie w naszym domu. Te wszystkie małe i piękne zabiegi, są bardzo kobiece i wprowadzają wiosnę do naszej codzienności. Marzec już się zaczął, więc korzystaj z niego w pełni, bo to czas kobiet!

  Bluzki i tuniki dostępne w Pracowni Ziabaqlu

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj