ŚWIATŁO 2011, ELEKTROTECHNIKA 2011, CENERG 2011 – 23-25 marca w EXPO XXI

  logo swiatlo 2011

  XIX Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2011, IX Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2011, Targi Czystej Energii CENERG 2011 odbędą się w dniach

  23-25 marca w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI.

  Trzy wyjątkowe imprezy poświęcone energooszczędności i innowacyjności w tym samym miejscu i czasie!

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia części targowej, która będzie rekordowa pod względem ilości wystawców – ponad 300 firm oraz powierzchni – 10 tys. m2.

  Wiele z prezentowanych produktów będzie pokazywana po raz pierwszy w Polsce. Nowoczesne rozwiązania będą eksponowane w specjalnie przygotowanej Strefie Innowacji i w Strefie LED.

  Na odwiedzających czeka także:

  • STREFA DESIGNU, na której Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych organizuje Wystawę Młodych Designerów, którzy przedstawią zaprojektowane przez siebie obiekty, nie tylko związane ze światłem. Wystawa ma za zadanie przedstawić dokonania młodych twórców i przedstawić ich możliwości współpracy ze światem techniki, ma być platformą wymiany poglądów oraz elementem nawiązywania współpracy polskich projektantów z producentami.
  • Wystawa prac finalistów Konkursu ŚWIATŁO DLA skierowanego do studentów i młodych projektantów. Trzecia edycja konkursu przeprowadzona była w dwóch kategoriach „wzornictwo” oraz  „architektura”. Patronat nad Konkursem sprawuje Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych.

  Targom towarzyszyć będzie 17 szkoleń, seminariów i warsztatów organizowanych przy współpracy m. innymi z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa, Izbą Architektów RP, Stowarzyszeniem Architektów RP, Instytutem Energii Odnawialnej, Mazowiecką Agencją Energetyczną, Stowarzyszeniem Teletechników Polskich XXI.

  Wśród nich, na uwagę zasługują spotkania organizowane dla środowiska architektów, projektantów i aranżerów wnętrz :

  • Izba Architektów RP oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza architektów i projektantów na trzynaste już spotkanie projektantów oświetlenia z przedstawicielami świata architektury – warsztat ARCHITEKTURA * ŚWIATŁO* PRZESTRZEŃ 2011 (24 marca).

  Gośćmi specjalnymi spotkania będą:

  – Arch. Jerzy Szczepanik-Dzikowski – współzałożyciel pracowni JEMS Architekci – jednej z czołowych pracowni architektonicznych w Polsce, wielokrotnie nagradzanych w konkursach architektonicznych.

  – Arch. i projektant Paolo Calafiore – włoski twórca, który rozpoczął swoją karierę od pracy nad scenografiami w najsłynniejszych włoskich teatrach (Teatro alla Scala w Mediolanie, Arena di Verona, Teatro Regio w Turynie, Teatro Comunale w Ferrarze, Teatro San Carlo i Teatro Mercadante w Neapolu). Obecnie pracuje nad projektami kulturalnymi oraz aranżuje na nowo przestrzeń architektoniczną przy wykorzystaniu oświetlenia LED.

  Spotkanie uświetnią specjalnie przygotowane pokazy najnowszych technologii i rozwiązań z dziedziny oświetlenia.

  • Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza do udziału w dwudniowym seminarium Technologia LED i jej zastosowanie – możliwości, ograniczenia, przyszłość.

  Gośćmi specjalnymi Seminarium będą:

  • Yuan Fu, China Solid-State Lighting Alliance
  • Chris Mesnager Dyrektor Generalny, Optoelectronics, TOYODA GOSEI EUROPE
  • Fred Bass, dyrektor zarządzający Neonlite International Ltd. – właściciel marki MEGAMAN®.
  • Yuri Dorozhkin, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Europy Wschodniej, CREE
  • Wim Braber, Dyrektor Generalny Solid State Lighting Europe, Seoul Semiconductor

  23 marca przedstawiciele samorządów lokalnych tradycyjnie spotkają się na seminarium poświęconym nowym rozwiązaniom oświetlenia dróg oraz terenów miejskich, które połączone jest z uroczystością wręczenia nagród w Konkursie na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2010 roku.

  Również 23 marca wręczone zostaną nagrody w konkursach na Najlepszy Wyrób Targów i na Innowacyjny Wyrób Targów. W pierwszym konkursie nagrody główne funduje Prezydent Lech Wałęsa, w drugim zaś przyznawane są I, II i III Nagrody Ministra Gospodarki.

  23 marca nagrody odbiorą także laureaci Konkursu ŚWIATŁO DLA….

  Przez trzy dni trwania targów odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod patronatem Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AURAEKO SA.

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Targów w godzinach 10.00 – 17.00 oraz do rejestracji na stronach www.lightfair.pl, www.elektroinstalacje.pl i www.cenerg.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj