DZIEŃ MODNYCH KOBIET – Every Nature

  Every Nature2

  Kwiaty dostajemy co najmniej kilka razy w roku, ale tylko 8 marca czerwony goździk jest niezastąpiony. Czarna kreacja na halce w stylu lat 50. z podkreśloną talią, mocny makijaż oczu i buty na koturnie. Do takiej stylizacji dodajmy naręcze goździków. Efekt? Wielki powrót mody z czasów PRL.

  Wbrew szarzyźnie, z którą kojarzony jest PRL, moda tamtych lat z pewnością nie była nudna i nijaka. Przeciwnie. Zaskakiwała wesołą kolorystyką, różnorodnością fasonów oraz pomysłowym łączeniem wzorów: popularnych grochów, kraty i pasków. Moda czasów PRL rodziła się w tajemnicy.

  Choć tępione były szerokie krawaty, kraciaste marynarki i rock&rollowe spódnice, uparcie noszono je po kryjomu. Niedobór materiałów i puste sklepy odzieżowe nie zniechęcały kobiet do tworzenia oryginalnych stylizacji. – Kobiety Polskiej Republiki Ludowej to trendsetterki nowej mody.


  Dzięki śmiałym eksperymentom styl starannego socjalistycznego stroju wymykał się cenzurze. Kolorowe marynarki, szerokie spódnice, obcisłe bluzki z dekoltem w łódkę czy choćby kraciaste, szerokie spodnie to tylko niektóre kultowe kreacje rodem z PRLu. Ne można tez zapomnieć o mini noszonej na przekór etykiecie ubioru lub rockowych kostiumach gwiazd polskiej estrady lat 80. –
  mówi Dorota Sikorska, stylistka marki Every Nature.

  Dzisiaj projektanci chętnie czerpią inspiracje z mody dawnych lat. Taki trend jest ponadczasowy i kultywowany z mniejszą lub większą siłą od dawna. W kolekcjach światowych domów mody możemy obserwować styl retro zarówno w wersji total look, jak i w dodatkach wykonanych na wzór tendencji panujących niegdyś w świecie fashion. Wiosenno-letnia kolekcja marki Every Nature również nawiązuje do polskiego klimatu vintage, proponując między innymi szerokie spódnice mocno eksponujące talię, kraciaste marynarki lub kobiece sukienki długości do kolan podszyte tiulową halką.

  Kult mody rodem z lat 50. i 60. znakomicie wpisuje się w tradycję Dnia Kobiet – święta kojarzonego z czasami PRL z powodu masowo wręczanym w tym dniu czerwonym goździkom. Popularne były też rajstopy, mydło i kawa. Dlatego z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy samych kreatywnych stylizacji, naręcza czerwonych goździków i uzupełnienia garderoby o modne rajstopy.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj