Artysta urządza wnętrze – szklane dzieła sztuki

  Villa Glass Studio paw

  Świat sztuki nieustannie przenika się z naszym życiem codziennym. Coraz większą wagę przykłada się do estetyki nawet najprostszych przedmiotów. Szczególnego znaczenia nabiera więc kwestia niebanalnej, twórczej aranżacji wnętrz.

  Magia sztuki

  Współczesna sztuka zdecydowanie wychodzi poza mury galerii czy muzeów i  pojawia się wszędzie tam, gdzie jest na nią zapotrzebowanie. Sklepy pełne są ozdobnych wytworów ludzkiej ręki, wejść do budynków strzegą wyrzeźbione podobizny znanych lub fikcyjnych postaci,  a ściany wielu domów przystrojone są reprodukcjami słynnych obrazów. Świat nabiera barw i staje się bardziej interesujący. Trzeba jednak uważać, by swoista moda na kolekcjonowanie dzieł sztuki nie doprowadziła do utożsamiania ich z masowo produkowanymi tandetnymi imitacjami, gadżetami i banalnymi figurkami. Cienka jest bowiem granica między kiczem i artyzmem, a pojęcie sztuki jest bardzo szerokie i często zależy po prostu od gustu. – Chcąc urządzić mieszkanie, biuro lub inną przestrzeń ze smakiem, warto połączyć własną wizję wystroju z wiedzą i doświadczeniem profesjonalistów. – podpowiada Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szklanych aranżacji wnętrz – Dekoracje tworzone przez artystów specjalnie dla konkretnych miejsc to doskonały sposób na nadanie swojemu otoczeniu duszy i niepowtarzalnego klimatu.

  Magia szkła

  Możliwość wprowadzania do pomieszczeń różnorodnych artystycznych elementów, inspirowanych dowolnymi motywami czerpanymi ze świata, stanowi źródło niezliczonych aranżacji. Wyjątkowo efektownym rozwiązaniem jest szerokie stosowanie dekoracji ze szkła. – Obrazy tworzone na szklanych powierzchniach mogą oryginalnie i gustownie wypełnić każde wnętrze. – mówi Marek Malik z Villa Glass Studio – Wykonane na hartowanym szkle wytopionym metodą fusingu, gwarantują bezpieczeństwo oraz niebanalne, często zaskakujące formy. Dzięki temu mogą być swobodnie umieszczane w dowolnych miejscach codziennego użytku. W ten sposób niezwykłe obrazy pojawią się na drzwiach, stołach, przeszkleniach mebli, wazonach, paterach oraz wszelkich możliwych dekoracjach. Możemy stworzyć własny wzór, wybrać kształt i kolor lub zdać się na wyobraźnię zatrudnionego artysty. Zaakceptowany przez nas projekt zostanie następnie zrealizowany na szkle, czyniąc z pomieszczenia małą galerię sztuki.

  Magia wnętrza

  Dzięki niezwykłym dekoracjom wykonanym na szkle, drzwi staną się więc przejściem między magicznymi światami, a stół jadalny ozdobiony gustownymi paterami nada każdemu posiłkowi niepowtarzalnego charakteru. Wybór pomiędzy klasycznymi, realistycznymi wzorami, a abstrakcyjnymi i nietuzinkowymi formami zadecyduje o klimacie panującym w pomieszczeniu. Niewątpliwie uroku doda mu gra światła, uzyskana dzięki zastosowanym barwom oraz właściwościom szklanego surowca. Stworzone przez artystów dzieła sprawią, że nasze mieszkanie będzie wyróżniać się na tle nudnych wnętrz, dekorowanych według katalogowych szablonów i sezonowych kolekcji. Trwałość stosowanych materiałów pozwoli natomiast cieszyć się wyjątkowymi aranżacjami prywatnej galerii każdego dnia przez długie lata.