Henri Lloyd – Sukces napędzany siłą wiatru

  HL kurtka Henri Lloyd 3

  Żeglarstwo to nie tylko dyscyplina sportu ale też jedyne w swoim rodzaju emocje dla osób, które swoje życie zdecydowały się związać z wodą. O dobre samopoczucie żeglarzy zadbała firma Henri Lloyd, która jak co sezon przygotowała dla nich innowacyjne modele profesjonalnej odzieży.

  Żeglarstwo jest jedną z bardziej wymagających dyscyplin sportu i form rekreacji. Trudne do przewidzenia, szybko zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że przed wypłynięciem na wielką wodę żeglarze muszą zadbać o odpowiedni ubiór i akcesoria. Tylko w ten sposób mogą zagwarantować sobie bezpieczeństwo i dążyć do sukcesu w zmaganiach z żywiołem, jakim jest woda. Dziś tradycyjny sztormiak to za mało. Nowoczesne, idące z duchem czasu żeglarstwo to zaawansowane technologicznie kurtki i spodnie, ale też szereg „inteligentnych” dodatków, stanowiących wyposażenie wysoce specjalistycznej odzieży. Dlatego specjaliści w dziedzinie żeglarstwa nieustannie stawiają sobie nowe zadania przy tworzeniu kolekcji ubiorów dedykowanych miłośnikom tego wyczynowego sportu.

  Henri Lloyd, niekwestionowany lider w segmencie odzieży żeglarskiej, konsekwentnie unowocześnia produkty kierowane do żeglarzy. Zespół projektantów w porozumieniu z profesjonalistami m.in. ambasadorem Henri Lloyd trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim Benem Ainslie’m i legendą francuskiego żeglarstwa Offshore Bernardem Stamm’em, stworzył wyjątkową kolekcję Shockwave dającą sportowcom poczucie komfortu i ochrony ale też… wspólnoty. Identyczna technologia w połączeniu z różnorodnością modeli daje możliwość zachowania spójnej linii kolorystycznej w ubiorach całej załogi. Przełomowa kolekcja technicznej odzieży Shockwave powstała w oparciu o system modułowy i obejmuje szeroki wybór kurtek, smocków i spodni w przedziale wielkości od XS do XXL, zarówno męskich jak i damskich. O unikalności tej odzieży świadczą – umieszczone w wewnętrznych kieszeniach – specjalne wzmacniające wkładki silikonowe, dopasowujące się do kształtów ciała – Deck Armour, dzięki którym żeglarze zyskują ochronę newralgicznych miejsc ciała – brzucha, kolan i pośladków. Shockwave to jedyny system, pozwalający dokonać wyboru odpowiedniego poziomu ochrony i dostosować go do indywidualnych potrzeb. Przydatne dla żeglarzy są też specjalne wstawki umieszczone na rękawie i w kieszeniach nogawek, służące za panele na zegarek i mapę – niezbędne podczas regat.

  To jednak nie koniec niespodzianek, jakie na 2011 rok przewidziała firma Henri Lloyd. Proponuje ona żeglarzom takie linie, jak: Dimension, Blue Eco i Cipher. Kolekcja Dimension powstała z połączenia technologii z zakresu wodoodporności i oddychalności. Dwie innowacyjne technologie znalazły zastosowanie w jednym ubraniu. Tkaninę typu stretch 360 połączono z mocnym, wysoce oddychającym wodoodpornym laminatem, w efekcie czego osiągnięto harmonię pomiędzy bezpieczeństwem i elastycznością. Hitami kolekcji są rewolucyjny system kapturowy i zintegrowany regulator objętości kaptura. Niewątpliwe zalety kurtek Dimension to przeciwsztormowa patka, zaopatrzona w kanał odpływowy, antykorozyjne zamki, boczne kieszenie z nieprzemakalnymi suwakami oraz zamykane na suwak kieszenie wewnętrzne. Wymienione walory w połączeniu z wyrazistym krojem gwarantują idealne dopasowanie.

  Z kolei wielokrotnie nagradzana kolekcja Blue Eco, zgodnie z obietnicą, została jeszcze bardziej rozbudowana. Henri Lloyd to pierwsza firma żeglarska na świecie, która tworząc kolekcję Blue Eco włączyła się w program ochrony środowiska poprzez recykling.

  Warto zwrócić uwagę na kurtki Cipher z kolekcji A360. Jest to prawdziwa innowacja w segmencie lekkiej technicznej odzieży. Zaprojektowana do użytku przy ciepłej pogodzie, stworzona w oparciu o kolekcję Breeze, stanowi jej ulepszoną technicznie wersję. Kurtka Cipher jest o 25 proc. lżejsza i o 30 proc. lepiej oddycha niż jej poprzednia wersja, Breeze. W nowym modelu wykorzystano technologię TP, która łączy w sobie moc tkanego wierzchniego materiału, konstrukcji z klejonego laminatu oraz tytanu, jako ochronnego wykończenia wewnątrz.

  Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, zarówno odzież Henri Lloyd, jak i korzystający z nich żeglarze zawsze będą o krok przed konkurencją.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj