Wygodne, trwałe, oszczędne – czasowe baterie łazienkowe

  Madix Bateria czasowa Silfra Quik 2

  Rosnąca świadomość wpływu higieny na stan zdrowia sprawia, że coraz więcej uwagi przykładamy do częstego mycia rąk. Stosując w łazienkach przyjazne dla środowiska i kieszeni instalacje, można skutecznie połączyć dbałość o czystość z równie ważną troską o oszczędność wody i energii.

  Nie tylko moda

  Napięty harmonogram dnia współczesnego człowieka nie utrudnia już niezbędnych zabiegów higienicznych tak jak kiedyś. Biura, urzędy, sklepy, restauracje, galerie handlowe czy obiekty sportowe posiadają na ogół odpowiednią bazę sanitarną, używaną codziennie przez setki, a czasem nawet tysiące osób. Wielokrotne korzystanie z łazienek w takich miejscach wymaga więc urządzeń, które zapewnią wygodę, trwałość i oszczędność. – Najpopularniejszym rozwiązaniem usprawniającym funkcjonalność toalet publicznych są czasowe baterie łazienkowe – mówi Sylwia Madyda z Grupy Madix, oferującej nowoczesne wyposażenie łazienek – Odpowiednio zaprogramowane gwarantują komfort mycia oraz zużycie tylko niezbędnej ilości wody. Istotne jest przy tym, by te poręczne urządzenia były przygotowane na częste i długotrwałe użytkowanie. Można także zainwestować w baterie bezdotykowe, uruchamiane specjalnym czujnikiem ruchu. Reagując na podłożone pod kran dłonie, zapewniają one optymalne wykorzystanie czasu potrzebnego na mycie.

  Nie tylko w galeriach

  Stosowanie czasowych lub bezdotykowych baterii w łazienkach publicznych stanowi alternatywę dla ciągłego sprawdzania, czy ich użytkownicy nie zostawili cieknącego kranu. Aby uniknąć zbyt wysokich rachunków, z ekonomicznych rozwiązań korzysta się też chętnie w hotelach i pensjonatach. Niektórzy wprowadzają je również do własnych domów, zwłaszcza gdy niepotrzebne, nadmierne zużycie wody powodowane jest przez nieuwagę dzieci lub częste wizyty gości. – W łazienkach mieszkań prywatnych głównym wyznacznikiem oszczędności jest używanie baterii jednouchwytowych, zamiast dominujących kiedyś dwóch kurków – zauważa Sylwia Madyda z Madix – Coraz częściej stosowanym sposobem na zmniejszenie domowych rachunków są także mechanizmy czasowe. Trzeba jednak zastanowić się nad ich umiejscowieniem oraz przeznaczeniem, by oszczędność szła w parze z wygodą i funkcjonalnością.

  Nie tylko umywalki

  Baterie bezdotykowe to rozwiązanie przeznaczone głównie do umywalek i pisuarów. Ograniczone możliwości regulacji strumienia wody sprawiają, że montuje się je w toaletach publicznych, nastawionych na krótkie zabiegi higieniczne. Większe możliwości mają włączniki czasowe. Powszechnie używane przy umywalkach, bidetach i pisuarach znajdują także zastosowanie przy natryskach. Określony czas przepływu wody sprawia, że coraz częściej pojawiają się wśród wyposażenia domowych toalet. Nowoczesne instalacje łazienkowe są przyjazne dla środowiska i zapewniają użytkownikom niezbędny komfort, redukując jednocześnie koszty eksploatacji. Estetyczne, wygodne i sprawne powinny pasować do charakteru pomieszczenia, by jak najdłużej spełniały w nim swoje funkcje.

  Related Images:

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj