KINGA – Jak dobrze dopasować biustonosz?

  pretty 1376 portret
  Bielizna jest jednym z najważniejszych elemententów stroju. Dobrze dopasowany biustonosz uwydatnia niewielkie piersi i podtrzymuje oraz unieruchamia większe. Niestety – statystycznie  tylko 5% Polek nosi dopasowane biustonosze.

  Kobiety kochają bieliznę. Dlatego tak udziwniające jest, że aż 95% z nich nosi źle dobrany biustonosz. Niedopasowana bielizna to zagrożenie nie tylko dla wyglądu naszych piersi, ale także ich kondycji. Dlatego już od dziś dobierzmy dobrze dobraną bieliznę i cieszmy się zdrowym i jędrnym biustem przez długi czas.

  Jak zmierzyć?

  Najważniejszym elementem odpowiedniego doboru biustonosza jest pomiar. Taśmą krawiecką zmierz ciasno obwód pod biustem. Nie zaokrąglaj liczb. Następnie odejmij 3-4 centymetry – taśma jest sztywna, natomiast biustonosze rozciągliwe. Jeśli na plecach masz grubszą warstwę tłuszczyku, możesz odjąć nawet 5-6 centymetrów. To obwód podtrzymuje biust – nie może więc być zbyt luźny!

  Następnie zmierz (luźno) obwód w piersiach. Jeśli Twoje piersi są dość obwisłe i trudno zmierzyć je stojąc, możesz spróbować zmierzyć je w miękkim, cienkim staniku lub w tzw. zwisie, czyli pochylając się do przodu.

  Jak dobrać rozmiar?

  Rozmiar biustonosza to różnica między obwodem pod biustem i w biuście. Jeżeli wynosi ona ok. 10 cm  masz miseczkę A, jeżeli różnica wynosi ok. 12-14 cm, masz miseczkę B. Jeżeli 14-16 – C, 16.5 -19 – D. Oznacza to, że dwie osoby noszące miseczkę D mogą mieć różne rozmiary biustu w zależności od obwodu. Najczęściej popełnianym przez kobiety błędem jest noszenie biustonoszy o zbyt szerokim obwodzie i zbyt małej miseczce (np. 85 B zamiast 75D, 70 E lub 80 C).

  Zalety dobrze dobranego biustonosza

  Dobrze dobrany biustonosz sprawi, że biust będzie jędrny, podniesiony i usztywniony. „Dobrze dobrany stanik zniweluje bóle kręgosłupa. A co najważniejsze – sprawi, że nasz biust będzie jędrny przez długi czas. W źle dobranym biustonoszu piersi są ściśnięte, a to powoduje ich deformację. Już po krótkim okresie noszenia dobrze dobranego stanika piersi wracają na swoje miejsce, dzięki czemu mogą się nieco powiększyć. Jest to zjawisko tzw. migracji biustu. Kolejnym problemem jest zakup biustonosza w odpowiednim rozmiarze – zwłaszcza dla Pań z większym biustem. Nasza firma stworzyła specjalna linię dedykowaną kobietom z większym biustem – Sophie Verney” – mówi Kinga Lesisz, właścicielka firmy Kinga, jednego z największych producentów bielizny w Polsce.

  Noszenie źle dopasowanego biustonosza powoduje deformacje biustu i utratę jego jędrności. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o tę najbardziej kobiecą część ciała i cieszyć się biustem dwudziestolatki przez lata.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj