Ecofashion Weekend 2011 – Eco Moda w Krakowie

  fot. Paweł Kamiński 8

  Ecofashion Weekend w Krakowie już 4 i 5 lutego zjednoczy ludzi  zajmujących się modą jak i tych, którzy przykładają szczególne wagę do działań proekologicznych. Co nas czeka?

  Kreatywne warsztaty przerabiania ubrań oraz pokaz kolekcji studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. W tym roku wszystkie projekty studentów SAPU wezmą udział w konkursach internetowych, które zostaną przeprowadzone na profilu KSA na Facebooku.

  Recykling, ekologia, segregacja śmieci to hasła, które już na stałe wpisały się w nasze codzienne życie. Konieczność ochrony środowiska jest promowana przez liczne instytucje poprzez wydarzenia artystyczne, targi i happeningi. Najbliższy Ecofashion Weekend w Krakowie już 4 i 5 lutego zjednoczy ludzi  zajmujących się modą jak i tych, którzy przykładają szczególne wagę do działań proekologicznych.

  Kreatywne warsztaty przerabiania ubrań

  Ecofashioon Weekend rozpocznie się kreatywnymi warsztatami przerabiania ubrań w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru.

  Warsztaty odbędą się 4 lutego w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52 – start godz. 14. Są otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych, którzy chcą zmienić w sposób niebanalny ciuchy, które posiadają już od lat. Organizatorzy zaznaczają, że skracania i przedłużania ubrań nie uważają za działania kreatywne. Zajęcia prowadzone będą przez projektantów mody – wykładowców SAPU, którym pomogą studentki drugiego roku. Jest to okazja by tchnąć nowe życie w używane ciuchy i dać im nowy zgodny z tendencjami w modzie look.

  Junk Fashion Show 2011

  Najważniejsze wydarzenie Ecofashion Weekendu to Junk Fashion Show. 300 sylwetek i 1000 osób publiczności.

  Kiedy? 5 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury

  Studenci pierwszego roku zaprezentują inspirowane geometrią ubiory wykonane z recyklingowego papieru, natomiast drugi rok zmierzy się z trudnym tematem minimalizmu w odniesieniu zarówno do kształtu ubioru, materiału jak i koloru. Te na pierwszy rzut oka proste zadania są dużym wyzwaniem, którego celem jest stworzenie autorskich, interesujących kreacji utrzymanych w duchu nowej dekady XXI wieku. Wszystko w profesjonalnej oprawie muzycznej oraz choreograficznej realizowanej przez Agencję Modelek i Promocji Mody Reklamex.

  Organizatorzy zaprosili także do współpracy blogerki, których pasją jest śledzenie najnowszych trendów i tworzenie własnych oryginalnych stylizacji. Na pokazie Junk Fashion Show zaprezentują specjalnie na tę okazję przygotowane stylizacje, do których, zgodnie z głównym założeniem pokazu, zostały wykorzystane ubrania z secondhandów lub wygrzebane z dna szafy. Możemy być więc pewni, że na pokazie zobaczymy prawdziwie szafiarski look.

  W tym roku publiczność zgromadzona w NCK będzie mogła nagrodzić autorów najlepszych modeli, dzięki ogłoszonym przez Krakowskie Szkoły Artystyczne internetowym konkursom na najlepszy projekt papierowy oraz najlepszy projekt minimalistyczny. Głosować będzie można wchodząc na profil KSA na Facebooku już w sobotę 5 lutego od godziny 24:00 do poniedziałku 7 lutego do godziny 10:00 rano.  Na autorów zwycięskich projektów czekają atrakcyjne nagrody, natomiast spośród głosujących osób zostanie wylosowany bezpłatny udział w warsztatach fotografii.

  Tegoroczny Ecofashion Weekend zapowiada się więc wyjątkowo obiecująco, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, zwłaszcza że dobrej zabawie przyświecać będzie  szczytny cel ochrony środowiska.

  Patroni:

  Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A., Antalis Poland, Empik, FAM Szkoła Makijażu i Charakteryzacji

  Patroni medialni:

  Radio Eska, Dziennik Polski Dodatek Magnes, Magnes miasta, Styl.pl, Interia.pl, Strona.krakow.pl, Trendy, ekologia.pl, Recykling, zielonalekcja.pl, 4girls.pl, stylio.pl, Miasto Kobiet, Wydawnictwo Promedia, Moda&styl, Lounge Magazyn, LoungeTV.pl, Lula.pl, mynight.pl, sophisti.pl, Fotal.pl, e-cyfrowe.pl, Foto-fashion.com, dlaStudenta.pl, Manko, StudentSerwis.eu, Tuba.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj