Vidical zamyka listę konkursową

  Logo konkursu

  Do 10 stycznia 2011 roku można nadsyłać prace, które wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy VIDICAL. W konkursie biorą udział firmy, instytucje, fundacje i osoby prywatne wydające kalendarze. Ogłoszenie wyników – 3 lutego 2011 w Muzeum Plakatu.

  Na konkurs co roku wpływa kilkaset prac. Większość z nich to kalendarze tradycyjne – na ścianę lub na biurko, ale zdarzają się również prace całkiem niekonwencjonalne, jak kalendarz na jedwabiu, skórze, czy bamboszach. Kategorie konkursowe to: kalendarz wieloplanszowy, kalendarz plakatowy, kalendarz zdzierak,  kalendarze osobiste, kalendarze nietypowe oraz karta świąteczno-noworoczna. Przyznawane są również nagrody specjalne m. in. za najlepsze fotografie, ilustracje i jakość druku.

  „Kalendarze to również skuteczny i tani sposób reklamy. Za kilkadziesiąt tysięcy złotych wydanych na przygotowanie i druk dostajemy przedmiot, który dzięki użyteczności i atrakcyjnej formie przyciąga uwagę przez cały rok. To niewiele w porównaniu z setkami tysięcy złotych, które wydajemy na kilkusekundowe spoty w radiu czy w telewizji” – mówi Zbigniew Płatek, współorganizator  Vidicalu.

  W Jury Konkursu zasiadali między innymi: prof. Stanisław Wieczorek, Franciszek Starowieyski, Waldemar Świeży, Chris Niedenthal, Alicja Resich-Modlińska, Czesław Niemen, Jolanta Fajkowska, Andrzej Dudziński, Stasys Eidrigevicius i Andrzej Mleczko.

  Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 3 lutego 2011 w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Wszystkie prace będą pokazywane na wystawie w Muzeum Plakatu w dniach 4 – 28 lutego 2011

  Related Images:

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj